Disse tjente mest i Båtsfjord

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Jan Arnulf Berg Grefstad195515.623.5097.296.3281.993.489
2Arild Sigvald Pedersen19516.349.8807.095.9032.010.653
3Bjørnar Julius Jonassen196302.046.772861.439
4Torgeir Berg Grefstad19669.224.7581.720.739673.883
5Ethan Stone Fox197501.693.633612.758
6Karl Johan Gaard196901.361.093552.291
7Arnfred Eilertsen1964647.4761.322.813423.816
8Kajandran Pulenthiran197901.274.327500.739
9Torfinn Sørnes19663.979.8631.172.830467.746
10Per Gunnar Hansen197001.125.106426.293
11Kim Einar Johnsen1978152.7271.099.108404.261
12Børre Ottar Olsen19601.235.4631.058.919418.057
13Regin Brattaberg Absalonsen1976586.2671.024.166391.152
14Hans Eli Frederik Hansen19538.3361.001.623388.042
15Stine Larsen19870997.363380.188
16Anne Lise Haukås Endal19840978.700381.070
17Kjell-Magnus Sivertsen19572.736.027953.548348.138
18Kim Lind19670947.985321.004
19Arne Hendry Nilsen1951209.982923.830305.225
20John Oddvar Bredahl1958425.040916.325263.352
21Brith Sletten Sand19505.344.399902.147275.428
22John Steinar Jonassen19542.479.041868.990319.987
23Trond Nergaard19670848.089309.081
24Frank Bakke-Jensen19650836.014318.905
25Torbjørn Hansen19610833.982320.175
26Geir David Grønberg19511.558.124814.343262.277
27Rolf Harald Borge19570804.874327.789
28Margrethe Harjo1953447.823802.525277.022
29Hans Marius Nordberg198096.012785.395227.731
30Majken Holmgren19730779.998279.124
31Arnt Asbjørn Albertsen19612.934.287773.906308.408
32Tor Inge Haugsnes19611.960.667767.944263.208
33Terje Olsen19681.548.214764.262276.418
34Alexander Johnsen19720754.679254.638
35Jan Kjell Lorentzen19570752.225288.652
36Geir Knutsen19593.807.760745.537268.829
37Åsmund Myrnes196660.434740.516271.811
38Eydun Gaard197980.526738.031267.870
39Kurt Johnny Myhre1963525.531734.378248.524
40Stein-Wiggo Nilsen1973153.467726.650252.374
41Vuokko Kaarina Honkanen1949191.861723.899113.845
42Geir Magne Eriksen19725.317.347716.883269.471
43Gunnar Isaksen19620711.402258.367
44Karsten Kai Karstensen19505.274.992710.921259.725
45Alf-Einar Libakken19591.087.534710.548239.706
46Terje Sejrup1962975.748709.318239.825
47Dagbjart Ingemannsson Krabenhøft19720703.828264.397
48Einar Sørnes193414.797.892694.639320.483
49Harry Magne Sørensen19621.106.742690.828227.380
50Rune Erik Karlsen1972490.329688.839227.759
51Pål Slapø196461.969682.937237.381
52Sverre Pedersen19492.678.677681.272205.048
53Mikal Ingemanson Krabenhöft19770680.899234.939
54Arnfinn Jarl Mikalsen19680680.744253.253
55Eva Nylund195575.627678.632223.918
56Kari Andreas Dimon Winther1978363.297677.860215.399
57Raymond Bjørkås19701.039.248671.922226.340
58Rafal Szylobryt19810670.883249.839
59Knut Johan Mjøen1949742.201668.423222.346
60Arne Willy Martinussen19512.350.683665.995234.367
61Frank Kristiansen19770663.167235.404
62Inge Vidar Olsen19581.057.918659.039214.874
63Suni Durhuus19610656.000233.448
64Øyvind Halvard Bolle19671.621.868655.647236.651
65Tor Agnar Andersen1950201.842650.561186.155
66Ketil Pettersen1974930.766646.558216.047
67Thorleif Andreas Pleym19610644.096217.341
68Tommy Brest Jonassen1988386.819636.673222.149
69Juha Pekka Räisänen197187.327635.859224.492
70Børre Larsen19611.673.393634.251212.039
71Anne-Cathrine Edøy Jenssen1968261.935629.214206.517
72Ann-Solveig Sørensen19580627.779210.444
73Juan Francisco Estrada Ramos195248.055625.116217.638
74Ibrahim El Sheikeh Mustafa1954330.851621.683213.200
75Jarle Sund1946979.415616.985173.546
76Runar Bye Paulsen19750615.545207.628
77Anja Kaarina Piisilä1952695.309608.581188.816
78Håkon Arne Larsen19511.154.851607.506169.886
79Morten Andersen19690601.475195.889
80Anne Marte Libakken19740600.700196.624
81Kari Lium1958192.992600.526196.903
82Hilde Elise Hansen1952382.845599.897181.680
83Ronny Isaksen19700598.915207.921
84Roald Bruun19510597.130173.306
85Trond Are Eriksen197187.488595.946199.916
86Sigrid Mathilde Valfrida Isaksen19461.244.491594.133158.557
87Kurt Erik Eriksen19570593.356205.371
88Trond Henriksen19683.581.561588.276215.972
89Tove Gotvassli196749.988587.222190.621
90Ragnar Wærnes19491.037.390582.130151.812
91John Vilhelmsen19780582.105217.456
92Thomas Lund Holm19830581.999185.404
93Jørn Arvo Jørgensen19730581.783216.529
94Dagfinn Johansen195387.951579.274187.808
95Wanja Karstensen19540579.149187.078
96Leif Arne Wahl19660576.004186.730
97Kristian Fredriksen19880573.486185.014
98Rudolf Hansen1945388.889572.226158.936
99Arna Karlsen19393.441.347571.093170.648
100Svenn Roi Højgaard19630571.033207.454

Artikkeltags