Disse tjente mest i Berg

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Odd-Steinar Olsen195927.168.7075.692.8811.898.903
2Einar Tore Esaiassen19502.197.5182.073.085801.598
3Frank Magne Hansen196912.055.8051.559.687581.949
4Kurt-Martin Jakobsen19635.213.6501.352.469615.119
5Torgrim Simonsen197201.056.608458.500
6Martin Alfredsen19549.095.5591.010.937375.371
7Knut Dagfinn Skogland19450959.455363.704
8Synnøve Elinor Eriksen19662.567.545944.942403.921
9Rayner Johann Ervik19639.330.569904.979409.344
10Gunvald Kalin Wilsgård19471.668.765864.750317.300
11Sigfred Harald Petter Esaiassen19600845.640336.964
12Svein Torbjørn Tobiassen19471.165.801816.812323.537
13Otto Leif Gundersen1954576.423804.000236.947
14Yngve Martinsen19660756.221309.242
15Berit Sivertsen19471.350.277748.611267.803
16Jack Roger Johansen19530740.761320.011
17Tommy Andre Nilsen19720729.862327.037
18Simon Ersfjord199143.981726.660271.606
19Oskar Herulf Høgstad19502.136.035710.417256.823
20Roar Åge Jakobsen19570705.075277.442
21Roy-Willy Hansen19591.418.217699.358281.377
22Trond Abelsen1952615.900676.184253.750
23Arvin Noralf Reiertsen19540662.730195.652
24Marit Janne Reite Reiertsen19500631.611236.757
25Mona Kvam19612.722.279630.111237.228
26Dag Oddmar Danielsen1949734.768610.611222.834
27Geir Inge Wilsgård19780609.523227.237
28Svein-Viggo Yttergård19850608.270237.999
29Oddgeir Simonsen19730607.850229.883
30Werner Enoksen1967546.787604.489239.153
31Søren-Gustav Einarsen19730602.482233.692
32Rigmond Abelsen19810596.525227.196
33Åsa Jenny Eldbjörg Gau19802.050.500591.977218.194
34Anna Jacobsen19592.753.965589.756224.855
35Harald Tore Skogland197528.541581.181215.294
36Bent Ronald Einarsen19740580.525227.886
37Odd Arvid Eilertsen19450574.993173.972
38Ståle Wilsgård19720574.599216.357
39Mona Alise Katrin Pedersen19720569.604208.335
40Heidi Merethe Jacobsen19631.175.637562.201197.073
41Harry Arvid Wang19480561.058199.706
42Bård Henrik Kristoffersen19690560.718219.627
43Ove Ken Reiertsen19670556.599191.591
44Bjørn Tore Fredriksen19600556.459216.211
45Stig Larsen19571.448.552553.163198.884
46Hege Håkedal19751.158.595552.062200.190
47Jan Leon Olsen19640549.449207.194
48Unni Esaiassen19502.188.692544.571206.498
49Randi Helen Gunn Vestre Wang19490535.454164.683
50Kent Rune Knudsen19860533.891200.094
51Gunvor Anne Tobiassen1952989.671530.664187.494
52Bengt Larsen19710530.488208.790
53Per-Arne Alfredsen196275.400530.456192.092
54Lisa Grande1985350.178527.335158.931
55Morten Andrè Einarsen19641.767.847519.880214.347
56Odd-Eilif Julian Olsen1955237.513519.376188.401
57Kai Peter Ola Reiertsen1956127.624516.160168.017
58Leif Roger Kristiansen196118.965512.191184.253
59Per Helge Iversen19610510.355185.661
60Bent-Arthur Reiertsen19590509.634169.986
61Hanne Irene Vad19561.309.015508.220180.445
62Kjell-Andrè Johansen19730504.539184.218
63Inge Simonsen195738.618503.077179.050
64Geir Håvard Svendsen19710502.908199.765
65Anders Iversen198681.385498.218178.602
66Eirik Reiertsen19860496.751177.072
67Anne-Lise Larsen1971386.094496.488161.286
68Aid-Oddny Rørset1966349.339494.159173.252
69Svein Heitmann1954323.881491.939179.212
70Audun Holger Hargaut19600489.753177.164
71Ann Vigdis Nilsen1956519.992483.943173.399
72Guttorm Rune Nergård19550481.907183.127
73Gerd Møyfrid Anderssen19391.229.501478.485147.058
74Ole Ragnar Leistad196960.897474.906168.184
75Raymond Wilsgård19610474.293175.255
76Stein Endre Johnsen19620474.234184.087
77Ståle Eriksen1952466.314471.597170.045
78Per Steinar Eilertsen1955250.034468.746166.194
79Hege Malene Kristoffersen19730466.369153.410
80Arunas Straksys1984657.098465.490163.908
81Tom Arne Larsen19620465.018164.425
82Helmer Alfred Simonsen1946736.737462.750132.372
83Janne Irene Bjørnslett1968382.742460.212147.490
84Torkel Wilsgård1960204.709457.923159.378
85Jorid Meyer19670452.666159.610
86Arne Kåre Jakobsen19590452.643154.612
87Ingrid Petrine Bjørkli Jansen19640450.005156.903
88Eva Line Nergård19680449.840165.291
89Trond-Kjetil Abelsen19860448.547152.016
90Åge Einar Ramberg1947708.977447.168134.118
91Ragnhild Marlen Abrahamsen19560446.648157.682
92Hildegunn Simonsen19690441.933155.187
93Evelyn Jannie Johansen193744.414440.563119.456
94Einar Harald Isaksen19490439.220153.753
95Hugo Almar Reiertsen1954761.510438.853149.178
96Hugo Johannes Jørgensen19680437.775155.146
97Oddbjørn Ole Erling Bendiksen1971173.993436.111148.016
98Rune Eivind Simonsen1966676.973435.001145.722
99Leon Hanssen19600434.518167.850
100Vaidas Maciulskis19820431.166146.468

Artikkeltags