Disse tjente mest i Berlevåg

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Jan Richard Radloff198201.615.551185.791
2Steinar Mathisen Leirbekk1970726.7451.281.318525.799
3Asbjørn Jakob Jakobsen19471.722.4441.265.304464.274
4Jens Uwe Radloff194101.150.219387.356
5Bjørn Ove Persgård196201.086.628277.991
6Tor Henry Jensen1974584.974973.361347.628
7Karsten Garmann Schanche19421.191.101939.367288.217
8Lars Åke Wilhelm Johansson1947109.036928.531341.212
9Christian Harder Mikalsen Andersen1990763.443914.767359.025
10Evy Mathisen Leirbekk19532.730.115914.263313.858
11Ole Sigmund Johansen19501.207.445901.292283.888
12Ove Alfred Jensen19673.086.902852.841304.465
13Terje Andersen19570851.439284.359
14Bård Sivertsen1960282.455823.816285.493
15Frode Olaf Ludvigsen1957617.136823.110307.722
16Svein Harald Robertsen19501.366.237797.697275.395
17Frank Håkon Pedersen19600789.087276.303
18Jarl Ronny Erlandsen19670760.264296.339
19Joakim Jakobsen1979662.655752.313289.691
20Torstein Næss1971201.768730.714245.510
21Viktors Lipatovs19580729.721240.017
22Pål Rune Johnsen19700719.580249.313
23Jan Terje Skancke19601.683.472719.558266.535
24Frank Arne Hansen1959975.105713.314239.764
25Svein Olaf Ananiassen1964382.508709.952239.995
26Lars Joakim Lindström1978923.615702.347231.486
27Asbjørn Hammer19581.852.167691.701248.658
28Rolf Øystein Laupstad19670684.984237.241
29Jarmo Olavi Finnestrand1971232.103683.376229.467
30Andrés Gudbjörn Kolbeinsson19600679.516263.439
31Aksel Thanke1961976.414664.799220.950
32Kjell Richardsen19650659.165226.879
33Petter Arvid Gregersen19493.963.409654.591248.720
34Bård Lund Nilsen19661.513.409651.625216.020
35Anders Bakmark19740647.084233.031
36Einar Guttormsen19861.751.596643.008231.873
37Gøran Ivar Nilsen19610638.993231.429
38Elena Vladimirovna Aleksandersen19730637.942219.433
39Vigdis Jørstad Nilsen19411.691.864630.211184.031
40Ann Guttormsen Søreng19591.988.344630.158214.168
41Stig Johansen1964598.788624.768214.958
42Arnt Henry Bakke19620622.932207.390
43John-Arild Olsen19680622.335189.625
44Hallvard Henriksen1950702.276601.463168.889
45Steinar Magne Olaussen195930.721594.119202.868
46Stein-Erik Eriksen19910587.679187.502
47Kjell Magne Pedersen19650585.761193.788
48Knut-Ivar Olsen1950652.151579.225150.979
49Hilde Elise Mjelde Olsen1946450.987578.957154.929
50Marjukka Hilkka Elisabet Oinas195990.674573.053184.618
51Janne Beathe Andreassen19659.182569.516180.962
52Torbjørn Daniel Einar Aleksandersen1954147.811560.649194.527
53Tor Harald Caspersen19563.148.405557.949256.192
54Valdis Larsen19452.430.071556.806162.875
55Bjørun Fredriksen Hansen19661.363.093549.521147.738
56Finn Edmund Evensen19470543.810165.286
57Kjell-Gunnar Johnsen19700543.138187.752
58Ingvild Sehl19730539.957179.553
59Rune Leirbekk19531.583.330534.619177.734
60Joar Nilsen197473.292529.977173.291
61Torfinn Eriksen19690529.496173.826
62Rolf Bjørn Jahrnes19412.048.155527.499151.773
63Vibeke Richardsen19730525.387171.849
64Tomas Stensvold197956.004524.848157.472
65Stein Roar Eriksen1965349.017524.642169.968
66Willy Øien19503.693.272523.374153.787
67Daniel Sivertsen1975205.581523.351168.731
68Lasse Johnsen19870519.882180.684
69Rita Bastholm19500515.916165.526
70Bjørn Helge Svendsen19503.240.186511.176140.362
71Ruben Peter André Olsen19840504.879156.096
72Vidar Leif Efraimsen1960889.610503.690153.659
73Simen Kristiansen19940502.154160.142
74Walid Mohamed Tawfik Saber Aly1980160.841495.592275.597
75Tine Sofie Johansen1971678.100493.424154.034
76Liz Marie Rekve19600493.011155.704
77Odd Erling Myhren Tjøstheim19850490.735157.498
78Siv Efraimsen1966576.833490.036145.080
79Evald André Jakobsen1989416.812488.808162.965
80Frank Anders Lorentsen1979156.966486.443140.939
81Knut Skancke1963499.297486.238151.555
82Roy Tore Andersen19720484.162143.028
83Solbjørg Vollan Pedersen1959445.313483.113153.435
84Marius Lofthus Osmo19850481.761146.203
85Sari Marjaana Tuohino-Sollis1964541.184480.354146.726
86Jan Arnulf Andersen1945413.111479.317124.411
87Vegard Røstad1966290.064478.751170.959
88Lars Arne Herrevold19620478.336161.591
89Ann Karin Lingen19900477.490145.440
90Torgeir Jacobsen19560477.031187.237
91Bjørghild Hansen19560475.889151.613
92Ami Davidsen1971227.964472.812148.169
93Helene Sølvi Ingebrigtsen Johnsen19720471.311145.913
94Tor Egil Johansen19750469.537167.881
95Harald Richardsen19481.019.562468.934115.869
96Per Sigmund Lysø1960517.034466.198151.350
97Tone Johansen1968193.961465.863132.508
98Unni Stenberg1970269.887465.337148.165
99Geir-Rune Hansen19720463.576155.821
100Unn Berit Guttormsen19630460.530144.487

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken