Disse tjente mest i Bø

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Eva Maria Kristoffersen1971179.650.3284.043.1253.015.922
2Håkon Ulriksen19595.524.0682.916.7491.537.819
3Inge Egil Kristoffersen194223.002.6171.888.001865.035
4Per Magne Hind Pedersen19502.438.0461.858.199822.832
5Sven Anders Svensson196201.528.630675.563
6Per Arne Jakobsen19506.233.0651.441.011543.158
7Ottar Bergersen195419.844.1171.291.961676.280
8Bent Roar Fredriksen1971487.6861.287.801542.383
9Odd-Arne Pedersen197801.233.415510.481
10Arne Margido Kvensjø19471.481.9891.098.572423.479
11Svein Harald Vikan197401.052.389430.291
12Ronny Michal Bergersen19783.223.5041.045.073443.767
13Asbjørn Jensen19671.622.8601.044.139103.754
14Harry Atle Johansen19475.422.2361.026.512414.430
15Torgrim Haug195801.013.409420.324
16Berit Hansen1962694.0261.002.258423.199
17Jürgen Körner1961372.204989.240403.998
18Bent Ragnar Åge Andersen19620960.638414.264
19Julian Henry Ingebrigtsen19482.343.074906.696330.349
20Kristian Isaksen19770871.289377.107
21Hjalmar Arthur Olsen19532.664.678867.966346.163
22Geir Johny Olsen19662.692.610861.337324.392
23Kjell Klausen19591.185.070859.291368.856
24Einar Bjørhovde19630845.066389.591
25Svein Helge Martinussen1954159.679844.596345.745
26Jan-Arne Skog19580834.520322.645
27Geir Strand19760831.131364.228
28Ole Juritsen19534.717.879827.147299.394
29Terje Schrøder-Nielsen19450818.804302.701
30Elin Beate Sæther19620786.744320.418
31Trond Jakobsen19562.232.829776.238319.356
32Erik Furevik19540771.859332.943
33Arne Karlott Julian Osnes19480771.193268.299
34Tore Klausen19620765.742328.597
35Tor Eirik Aakre19460753.088294.683
36Asgeir Edmund Lauritzen196140.788750.491286.770
37Jim Roger Johnsen197395.791739.882286.647
38Guttorm Johan Edvardsen1950781.348732.192283.338
39Øyvind Gaasland19710723.746264.994
40Anne Grethe Røstberg1952339.343717.993265.735
41Einar Jarle Botnmark19550709.913274.681
42Marit Thorsen1946404.293708.456247.061
43Frits Arne Hanssen195113.946708.423279.895
44Ståle Johnsen1966295.277708.097298.607
45Sture Ivar Pedersen19562.309.591707.612278.095
46Kjell Nikolai Henriksen19700706.136311.979
47Jostein Willassen Paulsen19900706.061186.951
48Leif Nikolai Pedersen19730705.953270.720
49Roald Fredrik Olaisen1936762.920701.189209.169
50Jack Arne Nikolaisen19620695.751316.687
51Inge Lockert19570695.556307.068
52Tommy Arne Johansson19610691.067280.662
53Alexander Jakobsen19793.240.534686.599266.141
54Einar Fredriksen1978483.775681.832257.048
55Egil Rudolf Strand19434.432.095679.416225.354
56Harald Gunnar Pedersen19640678.095304.187
57Ola Pedersen19640677.994255.385
58Johan Roger Fredriksen19532.986.834669.651261.607
59Jan Jarle Jakobsen19560669.144228.997
60Mads Steve Albrigtsen1986311.796668.930263.737
61Geir-Viggo Pedersen19700662.700278.967
62Ole-Richard Robertsen19470655.585237.051
63Tommy Nilsen19615.109.175655.058285.382
64Lisbeth Ringstad19560654.453262.038
65Viggo Kristoffer Johnsen19531.600.202651.497246.196
66Torfinn Krey19571.158.807645.694245.487
67Stefan Pettersen19810644.428253.092
68Ellinor Willassen Pedersen1948971.119644.142221.325
69Åsa Elvik19790640.855245.631
70Bent Roger Hanssen1951752.263640.795218.388
71Silje Hennie Ingebrigtsen198650.999635.534229.689
72Ståle Andre Hansen19672.443.966630.856222.948
73Tore Eriksen1947232.020627.973187.957
74Karin Nemine Gjertsen1964582.562627.867226.404
75Frank Atle Pedersen1948497.148624.735237.431
76Tom-Arne Olsen19680624.107255.207
77Hans Roger Både19670624.023245.053
78Tobias Kristian Severin Pettersen1984868.744622.668257.549
79Øyvind Liland19641.463.651618.496227.117
80Øyvind Lorentsen19590617.582257.718
81Jan Eirik Pedersen19640616.478227.643
82Gundar Børre Jakobsen1955465.138609.730214.992
83Ansten Magne Albrigtsen19584.480.786604.372279.842
84Guttorm Ole Veabø19526.833.670601.964249.109
85Jørn Finvåg19710601.115201.548
86Robert Hansen19512.496.658593.414185.850
87Elny Petra Pedersen1945209.752593.165191.823
88Hans-Håkon Pedersen19700591.796240.234
89Kjell-Henrik Hansen19700591.231235.107
90Kjell Børge Andersen1951854.977588.547184.952
91Martin Gjertsen199375.695587.162212.781
92Jan-Eirik Johnsen19524.118.435586.768235.482
93Eirik Anders Olsen19550585.540218.507
94Jørn Hallvar Eriksen1982252.911585.412206.355
95Kari Lise Fagerhaug Stephansen19491.630.794585.154187.133
96Mareno Andersen19581.001.810584.162255.001
97Arvid Ole Larsen19531.708.751583.454220.474
98Geir Arne Pedersen19660574.451219.241
99Tor Ola Nilsen19620573.665224.860
100Oddvar Karle Pedersen1957131.726572.295225.261

Artikkeltags