Disse tjente mest i Dyrøy

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Vigdis Karin Sæbbe19443.385.3851.147.383348.329
2Bente Skipenes Østrem19621.046.9511.096.700476.105
3Sten Thomas Fredriksson19451.970.7831.094.100399.422
4Tim Olufsen1968748.1581.064.889526.346
5Per Konrad Jensen19502.699.501932.260361.378
6Kurt Ole Johansen19740923.765383.701
7Rolf Kastnes19511.194.938898.705330.225
8Jon Arild Johansen1972244.389847.312359.023
9Ann-Britt Jensen19533.110.101835.402301.997
10Fredrik Fredriksen19640799.491315.328
11Sindre Hansen19910790.837311.279
12Willy Paulsen1960480.177743.485304.865
13Thomas Rognli19760734.121302.337
14Levi Jensen19831.582.963716.102260.939
15Kjetil Einar Kristoffersen19630713.904280.426
16Hilde Kjersti Espejord19533.775.495688.364210.651
17Jens-Tore Granslo1953397.744675.414277.452
18Svein Olav Hagensen1951807.844673.320226.364
19Frode Jørgensen19690671.759250.459
20Svein Aril Olsen19640660.647253.535
21Tormod Nygård19710659.209249.924
22Kåre Sigvard Jensen19512.926.714653.320246.415
23Nina Borovski Berge19830648.720249.323
24Harald Asbjørn Holm19458.395.563644.791241.625
25Eystein Vandeskog Eliassen19580632.158271.001
26Harry Ingvald Broks19414.303.784620.372210.595
27Kjell Martin Svendsen19530618.841236.128
28Ove Martin Gamst19460602.971205.172
29Randi Synnøve Lillegård1962397.071601.687222.038
30Idar-Ole Nordahl1955686.619599.375264.007
31Hogne Sæbbe19720596.790225.844
32Eli Karine Pedersen19600594.211249.745
33Svein Sandvik19610593.004219.888
34Poul Henrik Poulsson19480590.724203.979
35Frank Bjørnar Øverli19676.625590.654218.465
36Trond Engebakken1964456.914585.196225.189
37Else Margot Lindkvist Andreassen19391.534.903581.550190.915
38Yngve Lorentsen19800577.332222.328
39Stig Heide Arnesen1953414.640575.390212.397
40Magne Berger Johansen1947886.278573.328159.708
41Marit Karoline Kastnes19710571.906214.069
42Stig Nilssen1950496.753570.271189.386
43Rune Gabrielsen19806.669.339563.313241.856
44Tommy Magne Andreassen19651.584.790561.082181.527
45Sissel Stokland Jørgensen1949760.970560.743188.249
46Greta Brancaleoni19740560.211246.563
47Sveinung Arnulf Sørgård1951913.590560.144165.077
48Rayner Lovin Pedersen19721.808.047560.122205.294
49Asbjørg Johnsbøen1958402.404559.594203.788
50Ragnvald Anton Storvoll1959545.779551.203207.570
51Morten Haugseth198375.987549.959199.122
52Wenche Bjellmo19510542.051177.243
53Arne Storteig19510537.474195.331
54Ørjan Thomassen1988153.074537.274201.568
55Terje Idar Karlsen19442.105.975535.351164.616
56Torbjørn Hind19582.696.429533.286208.584
57Geir Benn Fjellberg19571.328.568530.413191.854
58Trond Hagensen19720524.688200.619
59Magnus Andreassen1993330.548524.610181.629
60Sandra Johansen Bakkejord19860522.690179.139
61Roar Nergård1955856.509518.506186.064
62Odd Johan Sørensen1947278.527515.218159.225
63Jan Ole Magnar Broks1967103.024510.134194.412
64Trygve Skipenes Østrem1959674.581507.371191.493
65Ronny Nordahl19660503.043182.796
66Ivar Odin Bjørgve1951280.661502.044180.831
67Kjell Ivar Grønning19540499.824190.220
68Kato Simonsen19670499.419182.966
69Leif-Arne Nordahl1958211.823498.757180.377
70Geir Kristian Olsen19560495.582184.797
71Aud Kanny Gudbrandsen19421.886.165495.514146.484
72Hans Magne Johansen1955152.955493.909181.460
73Jorunn Kristine Johansen Wilhelmsen195465.983493.810172.946
74Villy Gunnar Odden1955296.481493.468175.350
75Ivar Normann Stokmo1980296.615492.559193.642
76Kjell Ivar Svendsen19750491.607183.813
77Mona Bolle19750490.514161.156
78Jon Åge Kastnes19680490.092184.534
79Tor Odd Torheim19551.057.776489.993138.096
80Torbjørn Lilleng19550489.563205.194
81Bjørn Ove Sørensen19740487.509177.691
82Kim Arne Torsteinsen19860473.153171.030
83Hugo Markussen19620471.807166.047
84Are Magne Hanssen195834.276471.686163.442
85Ove Berg Andreas Abrahamsen19461.168.031471.511138.710
86Harald Martin Hansen19391.864.388468.812145.159
87Marit Torsteinsen19510468.793193.608
88Irina Pattaeva19810468.057166.386
89Robin Markussen19880467.591161.670
90Viktor Klinge Olsen1953243.775466.952160.661
91Boonsri Khamdeefan197121.786465.430155.579
92Cecilie Margareta Espenes Bjørgve1986533.896461.513174.570
93Hugo Andreas Wangberg19521.386.574461.066162.431
94Frode Forsberg1966374.169459.795166.210
95Ole Leon Hanssen1960930.601458.993164.025
96Tore Greger Mathiassen1950614.199458.173126.150
97Mantas Mikucionis19852.829457.617161.761
98Aid Karin Johansen1946551.122453.363131.898
99Tordis Helene Guttormsen1950980.764451.903144.820
100Ellen Haug19890450.815151.613

Artikkeltags