Disse tjente mest i Gamvik

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Inge Nygård197101.713.695530.630
2Geir Karlstad195513.570.7411.628.341570.804
3Steinar Fridtjof Bertheussen194610.430.5561.598.825458.656
4Tor Jakob Karlstad19629.075.2801.557.946507.886
5Christian Andreas Sørensen1970190.5791.287.890485.397
6Arnt Magne Johansen1961312.3171.280.739528.697
7Odd Arne Mikkelsen1966529.3291.221.792493.671
8Kjell-Roger Johannessen196901.214.384465.021
9Tom Richard Kristiansen197801.090.336434.482
10Jan-Cato Urskog19543.881.9901.089.930415.945
11Marianne Andreassen197071.1571.081.314397.965
12Marius Nilsen19637.249.0421.004.904429.857
13Henri Kristian Hansen19830956.224344.878
14Svein Olav Jægervand19510930.777326.338
15Frikk Harald Hansen1961128.307907.972339.485
16Iben Cornelia Keim Larsen19851.862.244878.732319.914
17Anne Karin Pettersen19478.315.946821.122325.632
18Marianne Prytz Lund19642.647.087811.708297.525
19Jon-Arne Dolonen196540.871796.939293.818
20Frank Wensel1959575.347796.056275.659
21Lasse Granly19590793.897300.644
22Per Ditmar Carstens1948370.866763.949232.557
23Jørgen Edvard Hansen19750760.811269.010
24Bjørnar Kåre Erik Isaksen19483.517.475759.639242.814
25Svein-Inge Hansen1963745.362757.951255.611
26Eivind Asbjørn Eriksen19730729.743266.686
27Frode Nilsen1969880.071724.889247.708
28Morten Karlsen19680721.940255.178
29Kai Gamvik Brox19591.290.844719.048244.280
30Herdis Annie Hansen Karlstad19571.210.945716.755247.292
31Ulf-Roger Stokvik1959121.521713.366242.902
32Jørn Oddvar Paulsen19690708.252242.116
33Sture Reidar Olsen1951424.105696.894219.542
34Arnulf Olaf Pettersen1949761.652685.483231.334
35Rolf Ludvik Johansen19590679.641185.805
36Gunn-Marie Fermann19501.632.879673.339204.478
37Magnus Elling Olsen1951832.568651.529196.495
38Oleg Iorga19830643.989207.457
39Vegar Kristiansen19830620.841211.599
40Stig Olsen19721.237.246620.784196.746
41Svein Tønnessen19580618.850208.578
42Ann Elise Solbu1949658.441615.011173.129
43Stein Kyrre Paulsen19660607.145212.498
44Daniel Grip197698.295600.764181.274
45Oddvar Jenssen19525.150.531595.998222.050
46Jan Hermann Sivertsen1952778.318594.448180.455
47Bernt Eirik Sandtrøen19580594.048195.113
48Sveinung Jonsson1951101.074588.031182.741
49Rune Mortensen19790580.325188.404
50Eldbjørg Stormoen Larsen19680571.480191.148
51Håvard Bertheussen19740570.029176.350
52Kjell Harald Fagerhaug19641.186.172565.68274.857
53Poul Henrik Gudsø196351.993559.047178.951
54Dag Tommy Larsen19630554.703186.386
55Morten Myklebust19721.139.212551.434191.937
56Odd Einar Tetlie19560547.827192.473
57Lars Magne Hansen19600537.686172.501
58Stian Olsen19720530.757179.876
59Inger-Merete Rolfsdatter19690525.770173.428
60Harald Hansen19610518.934159.162
61Stig Trygve Bertheussen1970493.553517.219160.835
62Tone Joakime Nilsen19810513.807193.538
63Ritva Ulla Helena Lunkka19570513.578165.519
64Jørn-Are Olsen1977373.142512.704160.261
65Ove Magnus Kuntze19700512.527192.537
66Siri Dahle Jensen19680511.607166.462
67Frank-Einar Nordstrand19651.427.828507.716169.716
68Kari Johannes Körkkö19650507.423160.082
69Linda Østvig Rasmussen19690507.135176.782
70Knut Reidar Ingebrigtsen19650506.281164.204
71Margareth Paulsen19631.483.155505.943165.202
72Håkon Agnar Karstein Hansen19352.689.462502.924139.559
73Thor-Erling Korsnes19730498.967162.482
74Olga Kornilova19780493.331146.461
75Arnt Rolf Eilertsen194649.890492.292134.692
76Kari Ann Magnessen1949324.934491.794127.679
77Linda Johannessen19700491.098156.017
78Orly Canona Momo1978137.748490.927152.631
79Bengt Rikard Arntsen19730489.367158.427
80Ottar Hansen1963115.400488.785152.976
81Marit Paulsen Wensel199111.497.932487.026208.056
82Eskil Krudtå Langås19920482.865151.071
83Jelena Cvetic19690482.782152.229
84Thora Ragnheidur Björnsdottir1951197.775475.502149.372
85Trygg Johansen195644.419473.722147.891
86Inga Ceselie Louise Manndal19540473.656151.521
87Kurt-Robert Eriksen19740471.427140.602
88Marianne Karlstad19680469.598136.509
89Trond Einar Olaussen19690468.580159.642
90Mladen Durdevic197963.355465.663142.999
91Velta Kaldava19594.300460.755140.734
92Anders Solbu19471.475.565459.890112.808
93Jan Inge Dahl1960472.643456.602169.986
94Vanja Ratkovic19810456.249140.071
95Rakel Jonsdottir1963151.798456.096137.352
96Tor Idar Langås19670455.985155.756
97Kolbjørn Kristoffersen19710455.858140.891
98Trond Bertheussen19690451.601145.206
99Line Mariann Nidelski Hansen19690450.677141.214
100Lars Egelandsdal1990425.790450.504132.133

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken