Disse tjente mest i Gratangen

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Helén Éva Rath197102.655.2741.263.480
2Arnulf Albert Gade Andreassen19561.510.9052.361.647710.711
3Britt Anne Roaldsen194810.330.9111.561.357536.971
4Jacob Jenssen196612.432.8331.357.185603.502
5Hebe Desiree Kvernmo19611.138.5801.317.280612.507
6Hans-Arne Hanssen1958684.9221.101.170469.230
7Arild Kato Kristiansen1964504.4521.094.251476.570
8Tor Einar Svendsen196618.005.9661.016.063510.551
9Tore Lundberg196429.105.3641.005.105674.852
10Knut Emil Hansen19511.918.134995.989406.031
11Geir Lundberg195828.094.688992.219671.004
12Per Christian Olsen1953641.638923.062366.529
13Terje Flaaten-Stokkan19590888.736357.002
14Jan-Rikard Jensen19740886.340377.003
15Terje Stein Sørensen194873.723877.836323.951
16June Terese Roaldsen19764.904.903836.549312.370
17Brit Hveem1957106.355833.431342.677
18Eva Helene Ottesen1965565.565825.464341.168
19Gudrun Ingebrigtsen19510811.253243.709
20Mats Lundberg19860805.925357.601
21Torfinn Tollefsen19590803.459315.211
22Olaf Mikkel Øien19690733.182286.560
23Kurt Andre Jenssen19580724.540343.899
24Roger Bones19750710.298273.143
25Karl Fredrik Normann1951931.719665.673218.443
26Ole Agnar Jenssen19480661.159227.362
27Svein Roger Roaldsen19539.024.111651.442289.337
28Roy Idar Sverre Sandberg19575.235.362645.439287.492
29Kristen Martin Tollefsen195721.396615.809236.557
30Stein-Ole Sommerseth195130.299614.982215.533
31Tore Dalheim Arntsen19660614.005243.903
32Anne Britt Jenssen19630603.968221.675
33Asle Per Ås19600602.187248.961
34Stian Lundberg1990338.490596.758246.816
35Kyrre Eilert Eilertsen1946897.330596.274215.671
36Mats Herbjørn Reinholdtsen19860591.912235.348
37Elin Janne Wilsgård19591.431.717588.214219.053
38Kurt Jakob Dalbakk19601.653.635573.904206.633
39Stig-Olav Holand19760571.974207.397
40Agnar Nikolai Eilifsen19510567.050180.481
41Ronny Grindstein19710562.201215.595
42Eidar Johan Løvdal19492.106.496558.963257.497
43Einar Søvik196048.483556.635212.783
44Kenneth Jensvold Markussen19780554.923219.725
45Jan Gunnar Klæbo19580542.506201.388
46Tord Johan Myrvang1991345.586541.985209.265
47Judit Harmat19600538.919197.493
48Marit Lisbeth Mørtsell19700527.770162.136
49Trond-Inge Dahl Karlsen19670518.911181.599
50Sivert Johan Stormo1990848.924518.761189.183
51Yngvar Mikkel Mikkelsen19542.013.705516.675186.194
52Hans Midtun19492.149.216513.310177.544
53Pål Wågen19570511.246185.474
54Karl-Erik Johan Karlsen19640504.102187.616
55Svein Kyrre Karlsen1951909.106501.786158.074
56Roar Karlsen19720495.753179.480
57Arnulf Ole Karl Bergstad19440493.661148.176
58Dagfinn Eidissen19630489.459175.752
59Janne Lone Simonsen1975281.745487.310159.511
60Steinar Ellefsen19680482.872176.936
61Dirk Drömer19630481.376171.567
62Ann-Kristin Fagerli19660477.316207.845
63Sylvi Kamilla Antonsen1947953.035473.342132.779
64Sverre Jan Nordmo194665.165472.557146.345
65Heidi Synøve Olsen19580470.619164.296
66Christen Eide-Hermansen19660459.566178.445
67Rita Ellen Hansen Roaldsen19561.609.804458.612166.976
68Bjørn-Erik Fagerlirøen19690457.088165.880
69Ann-Johanne Margaret Berthelsen1959634.814456.710156.812
70Anne Sauge195970.781454.831154.492
71Stein Hilmar Olaus Thraning19580454.571165.521
72Kristin Bjørklund1952226.256449.136155.019
73Per-Martin Holm19850447.462114.116
74Tore Vatne Helland1951176.368445.734154.833
75Boguslawa Perlinska19630440.084158.569
76Gitte Hoff19744.946.546439.351181.884
77Jorunn Perly Bertelsen19660438.113149.725
78Jeanette Helen Stormo19870435.893153.007
79Sergey Viktorovich Osenniy19820433.875153.178
80Anders Nielsen Hammer193825.717433.4230
81Johan Magne Paulsen19550432.579152.162
82Arvid Johan Fjellheim19272.034.778429.998130.574
83Anne Helene Pedersen1965725.587428.969132.593
84Steinar Nygård19500426.904140.579
85Trond-Agnar Eilifsen199046.782424.749143.956
86Tommy Arild Tollefsen19700424.102149.572
87Bodil Marianne Stormo1962314.491423.961143.849
88Agnar Peder Kalseth19540423.842152.175
89Mats Olof Nilsson196661.506422.990144.563
90Gro Karen Saltvik-Øvergård196512.051422.320144.015
91Cato Nikolaisen19720422.125158.546
92Frode Nilsen19610421.527118.262
93Albert Even Sørli19680420.699128.763
94Willy Stein Magne Ingebrigtsen19510418.936123.039
95Christer Forseth19820418.696143.770
96Britt Unni Markussen1945639.517418.269113.037
97Eirik Nyvoll Sillibakken19750417.083142.474
98Kari Eilertsen1974214.332416.528140.916
99Tove Anne Bjørklund-Myrseth19670415.155145.975
100Geir Ivar Karlsen1959431.249413.903142.767

Artikkeltags