Her er de rikeste i nord

Benedictre Berg Schilbred har den desidert største formuen i Troms mer mer enn 553 millioner kroner, men er bare såvidt inne på 100-lista over inntektstoppen i Troms.

Benedictre Berg Schilbred har den desidert største formuen i Troms mer mer enn 553 millioner kroner, men er bare såvidt inne på 100-lista over inntektstoppen i Troms.

Artikkelen er over 4 år gammel

Her er inntektstoppen i nord - fylke for fylke.

DEL

Aller rikest i Nord-Norge er Benedicte Berg Schilbred, med sin formune på over en halv milliard korner.

Men det er bare såvidt hun er med på topp 100-lista over inntektstoppen i Troms for 2013.

De som tjener mest i nord bor i Troms, og den med aller høyest inntekt i nord tjente i fjor mer enn 24 millioner kroner.

For Nordland sin del tjente den best betale personen i overkant av 20 millioner, mens toppnoteringen i Finnmark i år er på nesten åtte millioner kroner.

I Nordland var snittlønna i fjor 252.604 kroner. For Troms var den på 262352 mens finnmarkingene i fjor i snitt tjente 239.539

Disse tjente mest i Finnmark:

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Jørn Egil Andreassen19661.397.4377.905.1972.008.908
2Marianne Frydstad19827.996.4857.505.5091.934.056
3Håkon Volden196912.023.7636.546.8382.463.171
4Bjørn Arild Johansen19554.892.4395.037.4061.277.628
5Erik Karlstrøm195604.694.9332.044.354
6Stig Solheim1949405.5714.475.5031.917.626
7Thor Aage Pedersen1965128.524.7124.140.8293.320.661
8Vigdis Hansen19483.676.7933.972.728999.481
9Ivar Kleven1973594.2113.928.0881.040.813
10Ann-Mari Jernsletten19674.823.7903.771.4821.042.220
11Lilly Cecilie Frisk19483.891.6723.746.283958.092
12Tore Wæraas19558.376.4633.708.6671.010.347
13Trond Eliassen19472.649.6933.508.336899.878
14Osvald Peder De Almeida Johansen197703.296.110848.822
15Kjell Gunnar Mikalsen19451.287.4883.211.8091.339.923
16Robert George Brown19751.240.2853.088.2311.276.718
17Ismo Olavi Haaparanta1967472.5053.085.4201.284.438
18May Bente Johnsen19561.787.6393.057.475767.117
19Jon Harald Oldernes195848.442.8203.046.7441.582.901
20Rolf Erik Suhr194720.282.5113.026.903970.139
21Anders Hoel Gabrielsen197802.946.2941.322.093
22Geir Ole Fredeng196902.833.0151.183.012
23Per Ivar Pettersen19561.702.2512.787.700775.424
24Eve Margrete Buvarp19572.480.5962.782.984699.547
25Haavard Pedersen19731.684.8392.770.188311.088
26Annveig Emelie Hansen19405.090.8332.761.536725.681
27Torleiv Agdestein19532.421.8802.745.7381.006.862
28Olaug Hågensen19394.174.1382.690.815688.953
29Viggo Wollmann Olsen194913.842.1182.642.166905.259
30Geir Harald Volden19669.759.6042.630.970764.247
31Inger Helene Grøneng19682.915.2532.610.265723.805
32Linda Petra Marie Pettersen196017.138.0562.595.654944.633
33Magnus Andreas Johansen19432.354.5392.546.306630.036
34Paal Andre' Skjærpe19821.350.4422.535.2821.116.190
35Ivar Nielsen19488.345.1202.520.585975.917
36Bjørg Ellinor Hågensen19402.992.6362.495.087625.170
37Herold Paul Paulsen19521.830.8072.491.478958.921
38Hasan Nazarian196702.488.0321.135.837
39Terje Bye19478.772.0492.480.7691.140.211
40Arve Olsen19663.051.7692.469.7761.048.413
41Ketil Tallberg19701.559.6302.469.3731.026.188
42Roald Johansen194645.250.0722.405.4711.114.629
43Kjell Arne Selfors19554.222.3342.312.977770.982
44Sissel Rigmor Bækø196702.261.937926.041
45Per Trygve Holmgren195102.204.588910.890
46Tor Odd Rasmussen19689.384.0992.202.9691.010.637
47Rolf Johnny Nilsen19672.614.9092.194.819705.694
48Wiggo Pettersen196312.505.0892.193.652774.950
49Øyvind Grøtte19606.674.4332.184.925744.360
50Arne Øyvind Henriksen19534.386.8462.183.944995.950
51Liv Trine Jensen19658.135.6002.181.451748.940
52Bjørn Wiggo Schistad19717.440.1712.139.303743.677
53Mona Elizabeth Svanqvist Søndenå195702.134.662940.381
54Even Hermann Lund19513.100.7322.134.139839.609
55Karl Arne Larsson19501.512.0152.122.531850.109
56Bjørn Ronald Olsen195718.440.8442.122.303874.907
57Olav Skår19491.593.3972.119.247512.846
58Thomas Bernhard Bækø1984758.4162.119.198694.397
59Synnøve Suhr Antonsen195502.085.638537.738
60Torleif Johansen196330.023.1222.083.976933.419
61Mile Vukic19461.344.3092.068.588825.392
62Ola Bøysen19554.205.6982.067.996916.536
63Astrid Elisabeth Karina Martinsen Tugwell196302.058.109838.112
64Ketil Halgeir Kristoffersen19527.882.8152.018.168589.131
65Jens Håkon Volden196710.924.7671.994.344637.746
66Houman Charani197001.975.597827.076
67Britt Marie Gade19601.964.3551.973.785533.658
68Finn Helge Lunde19712.186.4401.944.331706.796
69Oddvar Kvalsvik195201.930.082800.996
70Martin Nikolai Paus Vahl196301.894.684827.105
71Cort Buck Rustad19404.594.0871.885.769503.192
72Knut Wagelid19506.867.5331.877.380815.570
73Tærje Yngve Bucht-Hanssen19525.093.8801.876.344779.142
74Kai Fredriksen195521.310.6171.873.092743.522
75Kjell Alexandersen19604.451.7791.872.047586.465
76Tor-Bjarne Stabell19634.695.4581.870.713602.586
77Oddvar Mortensen19523.807.8261.870.182547.460
78Bernt Olsen19507.688.2891.869.691705.885
79Andreas Esbensen19735.538.5361.855.540556.175
80Roger Johnsen196801.853.289477.877
81Bjørn Arild Johansen19556.661.9181.839.825521.206
82Knut Haugen19515.800.0881.836.582600.377
83Jarl Gudmund Vian19439.480.2141.832.953745.459
84Jostein Thore Wadel Pedersen19635.909.8011.832.043731.660
85Tadeusz Jozef Tyszkiewicz194445.5181.826.701737.648
86Ole-Harald Fredriksen19452.961.2231.825.485594.804
87Gunnar Halvorsen19616.789.1391.819.471523.366
88Nils Henry Martin Bjarke195411.750.0361.819.442653.136
89Lena Johansen196901.818.229481.432
90Audun Severin Hustoft19484.541.6281.802.230744.223
91Trond Arvid Larsen19653.023.7041.796.939174.776
92Branislav Rosic1958354.8311.795.323727.530
93Gisle Loso19652.284.4521.793.643713.639
94Vibeke Rieber Danielsen1963860.0961.782.732711.805
95Jan Arne Bergeton Lerbukt19435.369.5841.776.373695.222
96Jan Kåre Amundsen19705.014.5711.774.656551.624
97Kurt Bjarne Nilsen19606.372.0411.771.968633.366
98Odd Kristian Aune195012.156.5841.768.572801.855
99Bengt Andersen196416.527.1861.765.634769.613
100Gunnar Ottesen19725.953.9491.764.832568.495

Inntektstoppen i Troms:

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Lesya Zynoviyivna Ottesen197464.567.74024.209.3447.523.164
2Ingolf Birger Arvesen193519.531.76615.555.6474.524.707
3Einar Sørensen195110.896.34812.697.9833.676.618
4Ola Amundsgård19895.974.33712.667.7313.138.030
5Lars Liahjell19436.561.50011.443.7653.321.376
6Ole-Kristian Nergård1992170.682.6238.076.3444.122.820
7Kjetil Karlsen196643.299.8857.300.7362.551.709
8Bjørn Arild Martinsen195113.700.0195.883.6181.869.583
9Ronny Jenssen Slettmo19689.619.5355.663.8931.651.091
10Astrid Hansina Aminda Hansen19356.863.9855.635.2371.608.109
11Agnar Harald Angell195884.906.0665.458.2182.504.983
12Espen Nilssen19734.778.3265.429.5261.542.648
13Hans Olav Karde19462.674.8065.185.0272.346.280
14Ole-Martin Lund Andreassen195805.157.7521.630.834
15Kjetil Andre Nilsen1973556.4604.884.6791.354.508
16Stein Martinsen196012.308.5254.812.2272.329.229
17Ivar Bækken Austad19693.589.7884.692.2501.924.190
18Aage Fossum194929.116.5054.690.4291.994.247
19Karin Marie Kolbeinsen Nergård1955200.523.8084.655.1523.488.332
20Erik Mathisen197635.378.9874.576.2611.711.932
21Kay-Hugo Hanssen19703.823.5214.548.0722.090.125
22Harry Røstad19504.350.4654.535.138627.879
23Steinar Torsvik198228.962.7684.504.9131.553.193
24Hans Kristian Seterlund195125.329.7474.493.9742.064.186
25Roger Pedersen196824.863.2634.420.4341.525.548
26Gunnar Alskog19605.811.7474.320.0481.448.621
27Geir Helge Wintervoll194414.995.8444.246.0932.087.049
28Jan-Frode Janson1969629.6374.061.0181.884.552
29Ørjan Nilsen1971530.7553.993.2591.264.198
30Espen Johannessen196703.965.0381.212.799
31Tore Berset196915.256.8783.944.4271.466.419
32Hugo Ellingsen194903.934.1871.202.314
33Kenneth Mikkelsen196603.907.2641.250.019
34Dagfinn Strønstad19494.625.8713.894.1561.274.585
35Jan Harald Augustson19454.636.7733.861.4641.151.485
36Terje Wiik194679.832.3183.837.7562.126.441
37Hilbert Johannes Mikkelsen1947218.727.6423.814.2803.289.959
38Jan-Hedløy Nilsen19664.277.1493.719.9921.282.194
39Jørn Knut Johansen196712.605.8263.683.7931.335.650
40Vigdis Karlsen Hokland195936.492.9533.662.2111.673.923
41Trude Johannessen195621.325.1923.585.3711.275.202
42Stian Andre Arntzen197445.181.3523.482.4421.490.591
43Pål Jan Mc Ginnis19751.871.0713.472.4141.589.879
44Dag Malm19533.535.7503.428.8841.597.784
45Truls Mølmann195215.116.3773.412.4691.397.815
46Halgeir Otto Angell195357.092.4493.407.1641.634.402
47Per Ivar Molund195320.745.5973.399.8781.310.058
48Karl Alberth Hansen19669.008.1863.366.3991.137.657
49Ted Erik Larsen196103.349.0061.662.661
50Arnold Valdemar Sollund1939106.386.5873.339.7351.953.966
51Irene Marie Norgård19344.062.3423.321.017830.512
52Eirik Arne Fosland19491.753.4313.309.8611.499.934
53Ingebjørg Ellinor Jakoba Heide19334.359.2653.295.005938.104
54Marit Johnsen19453.548.1163.294.455939.506
55Roar Bårdlund196503.293.5921.036.720
56Agnar Hallsten Sjøvoll Christensen196903.253.3281.414.350
57Geir Eivind Karl Richardsen19612.193.2783.250.987274.923
58Oddmund Edvard Åsen195303.245.0911.485.959
59Tom Høgli198403.236.144341.423
60Jens Arne Johnsen195312.604.1903.210.3301.525.915
61Kåre Magne Kristensen19383.096.6713.169.541915.685
62Jonny Pettersen19452.538.8693.169.290946.950
63Hugo Nygård Pettersen197403.149.7441.063.413
64Stig Atle Nilsen195803.134.1591.438.697
65Bjørn Schøning195003.098.7031.301.027
66Oleif Magne Frantsen193311.585.4703.081.9471.024.716
67Tim Olufsen19681.266.8143.079.3401.063.352
68Per Inge Strand1981120.968.3993.060.8572.199.741
69Inge Johan Jensen19531.688.2053.055.142885.677
70Oddvar Nes195311.783.2533.039.6521.042.646
71Edin Lasse Rebac19826.362.7293.028.6521.039.826
72Odd-Steinar Olsen195931.030.5433.006.7681.249.226
73Raymond Harland19596.677.1643.005.373985.116
74Anne-Lise Eriksen195503.003.653866.418
75Arvid Otto Hansen1947117.049.8182.993.1361.991.164
76Oddbjørn Schei196302.953.6431.420.482
77Ole Johannes Monsen195419.692.9472.951.8121.052.593
78Greta Maud Bergan194316.452.3812.945.7601.377.800
79Kjetil Strand1967121.800.1242.918.6402.183.650
80Stein Thorbjørnsen196210.911.3892.918.1461.075.198
81Pål Røkenes19709.757.4492.909.4231.443.836
82Jonathan Lærdal1988131.259.4062.866.2942.229.532
83Frode Kristian Danielsen19664.491.1262.860.9231.095.307
84Erik Henriksen196002.854.9921.310.792
85Enrique Francisco Novoa Cancela1965590.8162.842.447227.406
86Kjell-Are Vassmyr19662.427.6442.834.1471.136.640
87Torbjørn Arnfinn Kiil19465.826.9202.829.1421.376.600
88Ernst Ronald Myrbakk194721.981.5642.815.0881.244.835
89Ninni Helen Haug19535.805.8602.808.655957.001
90Ørjan Birkeland1960960.2332.794.414115.608
91Stig Tore Richardsen19666.724.4862.775.1411.027.120
92Thor Hartvik Olsen194545.699.6922.763.2271.303.149
93Atle Lyslo194415.516.3092.759.8491.092.064
94Lars Iver Magne Larsen19637.911.0162.718.227937.195
95Kåre Arvid Markussen195002.708.6931.229.576
96Jostein Martinsen19591.386.3212.701.941823.142
97Per Evald Strand195913.935.8542.694.329934.025
98Bjørn Morten Ruud19683.709.6102.686.564840.263
99Benedicte Sigrid Berg Schilbred1946553.065.1652.675.1966.833.512
100Per Ørjan Eriksen196814.994.0532.664.907924.216

Inntektstoppen i Nordland:

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Alf Fagervik194712.401.51320.461.4865.862.853
2Bodil Oddrun Moen Storholm195722.006.04415.561.5214.592.945
3Inge Harald Berg1964268.418.56611.455.8956.261.268
4Benthe Marie Øvreskotnes19595.934.40510.463.7693.024.221
5Hans Ivar Meyer19575.027.44410.102.8214.256.351
6Gunnar Hugo Johansen194827.690.6388.690.7293.020.346
7Åge Sivertsen19551.632.0398.503.8432.496.055
8Einar Ytterstad195332.883.6928.302.5712.824.754
9Elise Thue-Nilsen194949.418.3838.209.7662.819.566
10Malvin Meyer Nilsen1942124.727.3057.515.2713.710.599
11Knut Magne Risvik19741.452.9647.386.6063.524.865
12Ragnvald Bent Eriksen1949217.385.8247.126.0204.486.670
13Frode Michal Nilsen1963132.939.8807.124.9953.593.298
14Mona Nilsen1949151.797.0916.972.9953.763.272
15Robert Amundsen194314.235.4406.755.1812.032.446
16Morten Andreas Amundsen19646.111.7356.722.1361.997.621
17Wiggo Dalmo197119.677.9266.680.9562.266.764
18Ronald Amundsen19673.687.4746.535.3321.937.057
19Ulf Ellingsen195119.568.2156.400.5872.074.945
20Morten Christian Jakhelln196206.069.4461.784.133
21Inger Ellen Sandåker Nicolaisen195806.011.2281.950.439
22Børge Lorentzen196920.345.8595.931.3381.956.578
23Aino Kristin Lindal Olaisen197458.869.5085.876.7132.391.536
24Liv Harriet Lolland19557.665.6135.690.5031.675.623
25Liv Grete Kristoffersen Ellingsen194713.046.6225.638.3891.713.097
26Herbert Scherer19515.472.0805.603.1091.657.674
27Helge Jarl Dypfest19457.538.4295.547.0701.606.895
28Heidi Ellin Vold Lorentzen197111.470.5625.490.1121.678.934
29Geir Magne Halvorsen19565.272.6185.470.2161.642.027
30Lorents Inge Pettersen195642.599.0065.447.2952.097.459
31Arve Adolf Østensen195223.689.9555.333.1742.388.012
32Oddny Helen Kristoffersen Pettersen19703.506.3285.282.9301.557.719
33Bernt Jakobsen19386.688.8255.143.8451.493.073
34Egil Knutsen196314.042.0225.131.7632.042.455
35Arvid Nyborg196537.609.2085.099.3452.057.764
36Maria Olaisen197756.001.9414.988.8871.997.014
37Kenneth Vonstad195227.180.9654.975.0942.048.628
38Håkon Vigner Lindal Olaisen198257.668.9744.923.1791.990.077
39Mikal Steffensen197904.785.8242.452.477
40Peter Mathias Sellæg19595.869.6824.753.7431.489.691
41Ståle Malvin Nilsen196484.819.7364.753.1892.416.810
42Kurt Johan Svendsen19696.152.4334.677.8122.136.216
43Jørn-Vidar Johansen19725.549.7694.568.5541.482.308
44Karl Andreas Karlsen19436.044.6254.565.6991.321.691
45Jim Roger Nordly196778.035.0754.562.5142.318.209
46Ivar Odd Skålbones19624.611.3384.517.1281.386.236
47Snorre Rasmussen194520.837.5674.510.8071.500.457
48Hanne Myrnes19633.168.0864.435.2501.329.232
49Jonny Berfjord196304.293.4001.379.518
50Kjell-Arne Bengt Olsen195014.374.0564.195.1681.398.397
51Jarl-Inge Hilmar Losvik195526.618.2524.114.2631.617.583
52Kjell Erik Løvold19651.564.9694.096.4071.248.592
53Ulf Arne Hansen195203.998.0771.154.007
54Lars Harry Vorland1949124.0403.915.6131.794.482
55Monica Berg197155.382.2053.906.9321.716.977
56Joar Arild Opheim19591.027.7333.824.8281.287.645
57Bård Sommerseth19659.866.0243.770.8611.209.067
58Frid Marit Fastbø19593.064.4943.758.9841.748.301
59Steinar Pettersen195621.951.4273.745.1981.475.984
60Per Arne Amundsen194962.454.2573.736.4391.700.568
61Benn Harald Eidissen195828.495.5553.692.5411.504.866
62Odd Emil Ingebrigtsen196403.669.7201.489.455
63Arnt Inge Aaker19724.270.1893.629.4951.157.624
64Geir Ove Aaker19661.864.0713.611.8831.191.171
65Olav Martin Johan Elvenes1944780.5133.575.6031.113.633
66Robin Harald Berg199246.388.5593.517.7551.480.492
67Trond Harry Hansen19646.233.3173.517.5541.119.091
68Geir Helge Ludviksen195903.505.7461.066.418
69Tor-Halvor Lian19624.562.1363.504.1101.063.183
70Idar Tor Stork193833.478.1883.500.0171.730.379
71Andre Løvold19665.788.9383.499.5491.153.715
72Børge Nilsen198354.393.8223.487.7701.688.043
73Therese Berg199148.197.7973.456.3781.475.985
74Sture Hans Ellingsen196703.453.7041.606.210
75Roy Bernt Nils Langseth19381.158.8263.391.445964.408
76Bjørnar Olaisen194337.492.1513.389.8181.459.066
77Svein Harald Wiik1955655.2593.374.4171.060.756
78Rolv Einar Præsteng194810.135.9443.353.5911.260.569
79Pål Korsnes Hestad19711.174.2683.350.204270.379
80Per Ansgar Benjaminsen196815.988.2913.337.6441.174.387
81Ingar Andreassen19561.922.2363.328.1441.125.971
82Tor-Arne Sørmo196912.095.7993.319.7681.099.128
83Rune Hansen197210.392.2033.302.486465.857
84Trygve Kristiansen19355.175.8873.297.368971.282
85Johan Martin Meløysund194664.118.4663.282.6621.868.937
86Harald Svendsen194348.400.4473.282.1431.520.539
87John Julius Jakhelln196755.351.7573.271.5401.614.340
88Kjell Roar Olsen19617.072.1193.267.7241.066.725
89Torodd Eigil Bøystad19489.156.1063.265.4271.511.688
90Steinar Stavøy19445.187.3473.253.377977.830
91Geir Andre Nilsen196813.731.6963.223.4121.079.725
92Per Jørgen Fagermo19531.285.7743.219.398947.586
93Svein Tormod Sivertsen19436.784.0603.200.734988.113
94Roger Børge Benum196634.198.3713.146.5371.305.495
95Torbjørn Johannes Hanssen195927.352.0143.105.1881.229.756
96Torbjørn Grimstad195203.103.2421.229.077
97Kjell Gunnar Moldjord19447.940.1523.059.2191.002.559
98Eirik Frantzen196845.657.6743.049.9701.912.131
99Ståle Leitvoll196311.197.3713.040.8111.111.286
100Geir Haugen19642.935.4232.996.353925.457

Formuetoppen i Finnmark:

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Harald Ingebrikt Volden1941185.726.962554.1672.138.651
2Thor Aage Pedersen1965128.524.7124.140.8293.320.661
3Arne Henrik Kristiansen194790.038.930863.2111.173.747
4Birgitte Johansen197955.617.454372.726700.864
5Jon Harald Oldernes195848.442.8203.046.7441.582.901
6Roald Johansen194645.250.0722.405.4711.114.629
7Jan Kristoffer Opgård194136.896.476794.694571.600
8Thorbjørn Mathisen196230.776.3651.119.563750.078
9Thor Bjarne Ødegård195130.345.6621.331.465764.677
10Torleif Johansen196330.023.1222.083.976933.419
11Bjørn Ole Hamre196328.972.406777.101559.875
12Johnny Bjørnar Sundkvist194422.619.4161.285.726632.721
13Kai Fredriksen195521.310.6171.873.092743.522
14Kåre Kristoffer Kristensen194721.050.979712.639420.573
15Halvdan Heggheim196920.568.2291.061.343600.853
16Arne Johan Pettersen194120.286.2570224.455
17Rolf Erik Suhr194720.282.5113.026.903970.139
18Greger Mannsverk196120.164.2471.532.305808.462
19Jørn Håvard Hanssen197319.947.429567.429399.493
20Bjørn Johansen196619.103.269960.869487.147
21Arvid Gagama194518.736.643349.512270.993
22Tor Østlyngen194818.729.593721.529408.354
23Bjørn Ronald Olsen195718.440.8442.122.303874.907
24Karin Thorstensen195117.323.8671.578.581548.349
25Linda Petra Marie Pettersen196017.138.0562.595.654944.633
26John Oleif Boine195816.806.008554.821310.991
27Bengt Andersen196416.527.1861.765.634769.613
28Terje Kildal Rønning196116.510.0610195.440
29Anne Saxi195615.972.2891.368.475513.938
30Dag Øystein Borch196215.807.8371.228.650613.860
31Rolf Mathisen194115.472.596892.910353.331
32Åge Willy Andreassen195115.011.232688.319313.556
33Arvid Jensen195214.904.8491.129.299567.141
34Hans Agnar Kvamme195914.895.383368.153305.229
35Odd Birger Thomassen195314.885.1021.082.206429.689
36Per Henry Frydstad196014.883.5350146.445
37Roy-Yngve Thomassen197314.753.369701.708388.733
38Odd Steinar Andersen195514.682.412136.372195.964
39Gøran Romsdal197514.579.466891.673399.344
40Per Suhr Thomassen195814.573.486752.754345.895
41Jan Arild Paulsen195314.501.6451.132.952418.315
42Signe Oldernes196914.266.687870.491386.466
43Erling Arnfinn Walsøe195214.061.150653.790352.198
44Alfred Peder Larsen195213.964.248913.848472.510
45Viggo Wollmann Olsen194913.842.1182.642.166905.259
46Paul Alf Hildonen194213.791.051461.278250.545
47Viggo Eriksen196213.727.3341.063.514561.276
48Viggo Aksel Pettersen194113.522.878809.211353.436
49Tor-Ragnar Nilsen194713.431.075534.870314.096
50Kyrre Arvid Olsen193813.199.8340144.603
51Kai Blix Iversen195913.094.218814.776426.085
52Asbjørn Daugaard196613.006.506323.319271.984
53Bjørnulf Joakim Heimro195012.991.756734.013340.364
54Geir Svendsen196212.873.755528.456288.078
55Harald Reisænen196612.772.082496.159277.741
56Kjell Hansen195912.770.160375.919254.848
57Gry-Beate Hauger Hoff196912.747.429418.971226.620
58Steinar Fridtjof Bertheussen194612.701.541494.975242.541
59Wiggo Pettersen196312.505.0892.193.652774.950
60Harald Aksel Håkon Haagensen194612.238.7991.590.318545.043
61Rolf Gunvald Pedersen194212.184.516583.628247.196
62Odd Kristian Aune195012.156.5841.768.572801.855
63Kjell Pettersen196412.057.181891.494439.512
64Håkon Volden196912.023.7636.546.8382.463.171
65Lars Adler Hustad195812.022.9740113.592
66Geir Karlstad195511.906.9631.575.540567.904
67Arne Berg196311.877.739625.737317.232
68Olav Vebenstad193911.840.345621.115258.470
69Kjell-Olaf Larsen194211.822.7901.194.980507.081
70Einar Sørnes193411.821.778658.654296.656
71Nils Henry Martin Bjarke195411.750.0361.819.442653.136
72Hans Jacob Knudsen195511.624.749364.683219.555
73Einar Andreas Stene193911.581.226562.842243.937
74Odd-Erik Oppheim195811.533.504667.423333.719
75Bror Jonny Bergman196411.474.0041.054.497510.323
76Tor Håkon Solheim195311.403.744744.218367.252
77Jens Håkon Volden196710.924.7671.994.344637.746
78Annegret Mohr195010.838.5470109.654
79Håkon Betsi193110.774.674519.832219.018
80Anne Kari Iversen196410.758.0091.484.110602.651
81Knut Sevaldsen194410.722.105958.993407.883
82Tor Gebhardt195610.581.7561.190.987510.589
83Kirsti Knudsen194210.562.274337.853183.866
84Bjarte Lyssand194710.498.8961.081.931420.329
85Tove Østlyngen196810.385.378345.094207.900
86Arnt Asbjørn Albertsen196110.331.543336.031201.719
87Trond Johansen195910.327.6331.140.954421.325
88Øyvind Gamst Pedersen195110.100.000643.264279.055
89Knut Arild19409.886.988264.427138.003
90Kåre Gustav Hallonen19559.826.820806.489338.748
91Geir Harald Volden19669.759.6042.630.970764.247
92Inger Johanne Jankila19449.744.5791.003.280337.901
93Ole Jakob Kleven19589.734.5961.693.446581.645
94Jan Arnulf Berg Grefstad19559.690.8551.462.534546.495
95Jens Christian Jensen19399.604.1971.101.430379.860
96Inger Mannsverk19529.566.271378.160199.832
97Dag Blix19539.563.836679.839314.263
98Nils Samuel Sara19689.498.342425.556183.945
99Jarl Gudmund Vian19439.480.2141.832.953745.459
100Bjørnar Mikalsen19709.446.767633.125288.375

Formuetoppen i Troms:

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Benedicte Sigrid Berg Schilbred1946553.065.1652.675.1966.833.512
2Hilbert Johannes Mikkelsen1947218.727.6423.814.2803.289.959
3Karin Marie Kolbeinsen Nergård1955200.523.8084.655.1523.488.332
4Ole-Kristian Nergård1992170.682.6238.076.3444.122.820
5Terje Arnulf Johansen1955152.829.95401.700.542
6Odd Erik Hansen1936146.128.2381.606.8002.119.536
7Per Halvard Strand1946143.501.6722.329.1792.220.487
8Jonathan Lærdal1988131.259.4062.866.2942.229.532
9Roar Dons1954122.923.625116.1411.405.203
10Kjetil Strand1967121.800.1242.918.6402.183.650
11Per Inge Strand1981120.968.3993.060.8572.199.741
12Arvid Otto Hansen1947117.049.8182.993.1361.991.164
13Arnold Valdemar Sollund1939106.386.5873.339.7351.953.966
14Johnny Viggo Bårdsen195987.734.4841.037.7911.324.620
15Bernt Endrerud195587.325.280378.2841.089.416
16Agnar Harald Angell195884.906.0665.458.2182.504.983
17Terje Wiik194679.832.3183.837.7562.126.441
18Arne Henrik Evensen195375.636.7882.102.4971.355.544
19Håvard Strand197272.904.4411.366.1201.179.765
20Jan Ivar Dybvik195067.723.155586.393913.452
21Lesya Zynoviyivna Ottesen197464.567.74024.209.3447.523.164
22Fritz-Arild Strand196658.899.8641.575.7331.104.740
23Tor Ovesen196157.848.6172.570.8781.400.916
24Karl Ditlefsen193057.400.0471.899.2381.122.676
25Halgeir Otto Angell195357.092.4493.407.1641.634.402
26Hallgren Konrad Gundersen195653.500.6721.295.0401.042.606
27Odd Geir Bekkeli194651.974.793335.227690.350
28Ole Alfred Rolf Ovesen196351.861.954822.226802.870
29Helge Alfon Kræmer195351.797.9481.607.6261.215.751
30Andreas Kristoffer Hansen196649.395.575547.641758.315
31Trond Harald Eriksen195048.550.0550637.941
32Oddbjørn Arild Hansen195047.338.6921.766.073928.998
33Thor Hartvik Olsen194545.699.6922.763.2271.303.149
34Stian Andre Arntzen197445.181.3523.482.4421.490.591
35Christer Lavold198243.684.941512.940601.386
36Kjetil Emil Olsen196843.495.9162.341.7651.308.683
37Kjetil Karlsen196643.299.8857.300.7362.551.709
38Tor Arne Jakobsen194942.295.8031.688.1771.070.147
39Kjell Arvid Kræmer194442.250.4432.408.2681.422.777
40Ola Baltzer Eidberg194741.125.4231.948.3191.218.174
41Odd-Erik Hagen-Olsen193541.010.517454.641558.922
42Geir Henning Wintervoll197139.019.3322.327.3111.474.756
43Johnny Caspersen195439.016.3712.099.4531.084.657
44Bård Sverdrup197037.489.9581.587.602923.479
45Kjell Erik Caspersen194836.615.5641.101.538730.596
46Jan Vilhelm Seiring195436.526.7281.107.111694.247
47Vigdis Karlsen Hokland195936.492.9533.662.2111.673.923
48Erik Mathisen197635.378.9874.576.2611.711.932
49Elling Agnar Eriksen194534.683.5711.263.585742.267
50Inge Sjøvik194434.180.536341.298501.794
51Thoralf Willumsen194433.837.187833.141646.273
52Arild Lian194633.565.984608.479594.389
53Cecilie Aronsen Hæstad197933.279.1761.511.010779.953
54Terje Øystein Jakobsen195433.133.1900374.517
55Lill Oddlaug Hansen194232.691.309826.983572.236
56Tore Lundberg196431.661.1111.165.225755.973
57Geir Lundberg195831.145.6321.032.681717.584
58Odd-Steinar Olsen195931.030.5433.006.7681.249.226
59Magnus Ingvald Moe192330.864.0821.087.124544.409
60Ingvild Andersen Dahl197830.737.4441.284.547706.435
61Sigurd Rushfeldt197230.693.5901.213.255721.456
62Kristian Austad194830.284.573908.413638.913
63Rita Karlsen196930.020.5561.440.535795.361
64Torgeir Eriksen196829.675.7521.112.013716.306
65Randi Paula Karlsen196629.599.9711.392.278759.908
66Kjell Roger Rotvold194929.270.697953.584585.146
67Frank Eriksen196629.155.9521.198.978745.073
68Aage Fossum194929.116.5054.690.4291.994.247
69Jan Magnar Leinebø194529.009.562956.303619.755
70Steinar Torsvik198228.962.7684.504.9131.553.193
71Bjørn Cato Traasdahl196528.638.005874.044536.978
72Bergljot Olga Jenssen Evensen195527.968.709688.111477.045
73Johan Petter Barlindhaug194027.722.5561.563.132884.719
74Mark Filip Angell198627.457.112899.276535.645
75Aud Kirsti Hansen194927.414.058475.599424.140
76Lillian Kristin Endresen195127.110.616372.835385.901
77Svein Erling Pettersen195027.046.356921.720567.087
78Bianca Angell197926.646.6231.271.270655.065
79Gjermund Einar Grytnes196626.402.5451.223.987696.003
80Nina Margareth Hjort196526.164.295989.478656.403
81Gerhard Willgohs Knudsen194625.902.2361.945.960823.301
82Fredrik Landmark196425.374.8662.138.4701.041.910
83Hans Kristian Seterlund195125.329.7474.493.9742.064.186
84Roger Pedersen196824.863.2634.420.4341.525.548
85Kjell Gunnar Olsen196124.331.352667.017480.626
86Knut Roald Karlsen195124.311.506510.695404.081
87Marit Emilie Johnsen198824.305.720457.279368.629
88Kjell Lange193824.185.3171.050.684552.807
89Are Eriksen194524.156.6650296.349
90Christin Trones Hansen196723.578.885259.269331.406
91Morten Walthinsen196223.091.109410.907394.464
92Maiken Schønningsen Johnsen198622.958.678798.960478.668
93Geir Fladseth197022.879.4291.910.818792.847
94Knut Magne Wilhelmsen194622.374.8092.087.990938.980
95John Giæver196622.152.2181.114.473658.507
96Ernst Ronald Myrbakk194721.981.5642.815.0881.244.835
97Bente Slåtto Steien196021.865.6811.410.849663.739
98Guri Lian194921.831.724380.419360.074
99Terje Augdal198921.763.103235.601278.590
100Randi Annie Eriksen193221.718.316770.994438.952

Formuetoppen i Nordland:

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Inge Harald Berg1964268.418.56611.455.8956.261.268
2Ragnvald Bent Eriksen1949217.385.8247.126.0204.486.670
3Mona Nilsen1949151.797.0916.972.9953.763.272
4Frode Michal Nilsen1963132.939.8807.124.9953.593.298
5Malvin Meyer Nilsen1942124.727.3057.515.2713.710.599
6Johan Erik Wulfsberg1950103.925.6732.489.4701.876.476
7Bjørn Johansen194898.000.329106.0731.089.756
8Eva Maria Kristoffersen197191.223.0632.585.6471.824.796
9Terje Steiro194585.276.9942.144.7191.644.559
10Ståle Malvin Nilsen196484.819.7364.753.1892.416.810
11Hilde Nielsen Forbergskog195881.116.8881.967.9771.420.195
12Jim Roger Nordly196778.035.0754.562.5142.318.209
13Olav Roger Lassesen194968.918.206659.843950.923
14Geir Asbjørn Pedersen197267.001.368668.358956.539
15Johannes Langaas Berntzen195865.554.346995.0791.015.635
16Johan Martin Meløysund194664.118.4663.282.6621.868.937
17Edel Lønnum194964.088.1671.916.7421.350.534
18Anna Elisabeth Kristoffersen197462.634.3831.596.3881.149.741
19Per Arne Amundsen194962.454.2573.736.4391.700.568
20Aino Kristin Lindal Olaisen197458.869.5085.876.7132.391.536
21Håkon Vigner Lindal Olaisen198257.668.9744.923.1791.990.077
22Stein Rune Øijord196757.414.035728.188907.190
23Kent Ove Øijord196556.489.514638.716856.736
24Maria Olaisen197756.001.9414.988.8871.997.014
25Monica Berg197155.382.2053.906.9321.716.977
26John Julius Jakhelln196755.351.7573.271.5401.614.340
27Erik Mogens Bugge194354.858.2022.132.8681.201.007
28Børge Nilsen198354.393.8223.487.7701.688.043
29Lorentz Hugo Hardy197054.253.420701.132898.852
30Merethe Helen Almendingen197054.049.933479.090741.110
31Inge Henning Andersen197350.657.3871.017.615973.473
32Arne Norval Mathisen196550.555.1472.315.2271.314.023
33Odd Nordahl Christensen194950.261.6662.227.9581.276.182
34Elise Thue-Nilsen194949.418.3838.209.7662.819.566
35Odd Erik Larsen195049.354.4131.505.1451.050.049
36Arnt Reidar Nermo195749.337.7201.674.3951.032.616
37Harald Svendsen194348.400.4473.282.1431.520.539
38Therese Berg199148.197.7973.456.3781.475.985
39John Martin Berglund196446.394.124657.032722.007
40Robin Harald Berg199246.388.5593.517.7551.480.492
41Aage Oxholm194345.864.226463.435657.213
42Eirik Frantzen196845.657.6743.049.9701.912.131
43Thor Drechsler196743.930.8101.375.997924.432
44Ole-Jacob Eivin Kanstad195242.959.845682.879650.224
45Lorents Inge Pettersen195642.599.0065.447.2952.097.459
46Einar Jørgensen196742.373.7052.468.3541.383.551
47Roger Arne Rasmussen195641.288.1111.363.031939.059
48Stig Arne Albertsen195440.468.316908.466712.194
49Torbjørn Folgerø196340.413.924953.980810.574
50Ola Helge Holmøy194440.164.9682.609.6511.369.209
51Ida Gudding Johnsen197739.650.263470.123593.047
52Dagfinn Magne Lind195539.002.6901.602.535893.873
53Arvid Nyborg196537.609.2085.099.3452.057.764
54Bjørnar Olaisen194337.492.1513.389.8181.459.066
55Mariann Eriksen195637.340.1111.103.996713.887
56Gunnar Henry Jarl Klo194537.147.037418.346499.962
57Ørjan Stener Nilsen197336.665.7772.129.5361.025.270
58May-Bente Eriksen197836.380.8011.200.054739.390
59Lisbeth Berg-Hansen196336.319.4792.403.1651.204.011
60Arthur-Julius Abelsen196536.098.450713.727628.076
61Ole Johan Helland193936.096.242298.213453.025
62Marit Johanne Skipnes194635.908.751494.038542.291
63Ivar Præsteng195035.617.058939.995658.706
64Ståle Reidar Lønnum194435.472.0482.731.8511.196.240
65Per Hugo Andreas Jacobsen195835.385.101391.227505.896
66Morten Harald Eriksen198635.342.2011.347.806777.918
67Roger Børge Benum196634.198.3713.146.5371.305.495
68John Bjarne Holm195733.868.881460.810515.972
69Jostein Johansen195233.740.1691.384.391927.558
70Idar Tor Stork193833.478.1883.500.0171.730.379
71Arne Erling Johansen195433.376.8692.755.4471.186.639
72Einar Mårstad195733.246.4671.874.449939.074
73Einar Ytterstad195332.883.6928.302.5712.824.754
74Martin Sivertsen195832.602.874909.953732.757
75Rolf Eilertsen193932.579.6820378.553
76Bjørn Michael Jarmund196831.475.8781.994.6511.114.920
77Trond Sigurd Tørdal196431.347.1452.567.4581.104.041
78Arnhild Helene Torrissen193331.262.8521.084.793598.282
79Torstein Larsen195231.164.190784.169636.326
80Birgit Dverset Nøstvik196030.673.927265.016387.214
81Sten Arne Andersen195030.537.0221.803.491839.577
82Heidi Holmøy196330.365.861513.389514.495
83Knut Roald Holmøy197230.359.2151.400.557823.780
84Gjert Edvard Monsen195830.121.405276.160403.362
85Niels Erik Nørlund Aavatsmark194429.911.297660.752488.169
86Roger Per Fagerbakk195529.868.3832.045.5501.010.231
87Birger Martin Jakobsen193929.779.6101.001.305605.294
88Solvår Hallesdatter Hardesty198229.310.1131.455.954712.384
89Brynjar Kristian Forbergskog195829.076.9782.346.6761.250.336
90Odd Kristian Torrissen193628.596.564492.084425.309
91Keth Birgit Svendsen193328.570.325178.640333.414
92Hans Petter Robert Meland194028.547.8791.514.013779.592
93Lillian Olsen194428.527.0271.249.133821.487
94Benn Harald Eidissen195828.495.5553.692.5411.504.866
95Trond Arnulf Larsen196328.019.1581.320.767760.164
96Reidar Christoffer Bjørnsen Wulfsberg198127.768.6071.096.342743.878
97Johan Roger Smith-Nilsen196227.718.9301.397.668802.393
98Gunnar Hugo Johansen194827.690.6388.690.7293.020.346
99Carl Johan Jakhelln193127.482.1851.854.489786.451
100Eirik Just Mathisen196527.420.512705.598563.055