Disse tjente mest i Ibestad

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Oleif Magne Frantsen193311.327.9321.922.323680.216
2Gholam Reza Ahmadi196401.641.062708.280
3Johannes Arne Arvesen195930.890.1271.532.446790.329
4Kyrre Skog Hanssen19601.109.6981.507.895668.928
5Tadeusz Edvard Koninski19461.408.9581.326.316381.067
6Børge Arvesen196031.047.4331.277.043668.508
7Arve Jensen19734.038.6741.232.452393.493
8Svein Atle Frantsen19479.194.6741.214.408470.927
9Erik Roll194512.580.6361.137.395558.544
10Johannes Ernst-Friedrich Brost1951292.2271.131.938462.699
11Oddvar Samuelsen1958597.3081.124.531470.486
12Helge Høve19521.362.283992.689408.005
13Morten Vollen1974460.693947.179379.486
14Åse Marie Valen Olsen19692.734.312925.309390.699
15Esben Roll Valen19720899.662370.195
16Gunnar Jenssen1953478.738858.593342.199
17Jan Laurits Nylund19460836.991332.752
18Terje Skog19392.391.326823.489223.670
19Andre Skog19681.222.917822.361248.197
20Jim Kristiansen19700784.791316.761
21Tormod Magnar Karlsen19482.300.569783.949268.907
22Kjell Gunnar Olsen196134.833.224783.779602.889
23Bill Kristiansen19710764.911323.989
24Åse Thode Iversen19512.937.441759.970275.714
25Vibeke Marie Arvesen Aspdal19638.434.398743.566306.486
26Magne Sigbjørn Hallesen1966150.371724.650226.415
27Hallstein Oddvar Johnsen1944562.738723.011236.412
28Dag Sigurd Tor Brustind19652.409719.385278.068
29Hallgeir Sande1961670.212717.702281.416
30Oddgeir Eriksen19531.819.694706.063120.345
31Sara Ingrid Andreassen1953730.784704.172268.103
32Torje Skog Hanssen19920693.762271.309
33Kurt Magne Kristiansen196428.187689.843297.721
34Rune Normann19810684.237286.005
35Jostein Arvesen1990435.683670.932275.121
36Arnt Kristian Simonsen19502.315.923664.550250.137
37Per Ludvik Hansen196756.704663.474255.391
38Oddvin Røsand19720662.093242.332
39Oddbjørn Mikalsen1947669.120652.411229.089
40Mona Helen Kristiansen1969143.808641.998226.482
41Olav Henry Olsen196726.908.843640.450476.067
42Gunnar Herjulf Sæther1943725.244639.772200.971
43Ingolf Birger Arvesen193514.111.978632.723277.303
44Rolf Arne Oldervik195882.736626.262255.344
45Hallgeir Noralf Nilsen19601.138.061622.718241.107
46Kurt Adler Skog19510614.654226.022
47Sylvi Helene Johansen19542.822.194608.614231.366
48Inge Bjørn Hansen19600608.401224.884
49Eirik Bergstedt19770607.524267.211
50Marthe Johanne Stensen1937575.412605.259198.132
51Odd Olsen19431.805.036601.214185.409
52Roy-Helge Andreassen19670598.876228.096
53Knut Harald Karlsen19550593.977236.948
54Bengt Tore Borch1951635.218591.711222.311
55Svein Harry Fredriksen195797.225590.953187.581
56Lars Hansen19700589.826231.032
57Tor Kristian Meyer19500589.014201.158
58Jonas Aalmen1992215.403573.564197.875
59Raymond Johnsen1977395.841572.669219.033
60Roald Henry Årsand19560571.298251.519
61Mari Benedicte Zareus Bergen19593.994.578571.007206.071
62Elin Nordhaug Dragland199143.182568.153206.590
63Hugo Henning Salomonsen1964874.682558.803208.356
64Rune Bertheussen19770552.885210.608
65Anna Fryd Laila Kristoffersen19440549.136155.757
66Ole Aksel Johansen1962615.548549.047201.593
67Svein Hugo Jensen19603.660.297542.688238.292
68Jostein Ivar Mikalsen19511.155.478539.320164.122
69Dagfinn Tore Pettersen19470538.268178.280
70Øyvind Mikalsen1982232.792538.038149.989
71Oddvar Danielsen1947827.333533.168159.935
72Yngve Takøy197215.565532.413190.787
73Marius Arvesen1988299.986528.928183.063
74Gunn-Tove Trane Jensen19620527.353195.123
75Tore Jostein Johansen19575.094.245527.265224.903
76Hulda Kristine Bliktun19421.464.248520.026164.687
77Ernst Magne Nilsen19650519.514189.087
78Simon Nilsen19860513.443181.237
79Torsten Kretschmer19870512.840185.113
80Kirstin Wiik Johansen19720512.640188.621
81Sissel Marie Johansen19581.344.566512.490181.972
82Odd Jan Helgesen1949304.857511.398162.001
83Moses Mwamba19645.732507.087182.997
84Mona Watne Normann19720507.068187.231
85Ednar Birger Nordhaug19480505.248175.560
86Stein Martin Lind19400503.200179.373
87Roar Berg19612.573.397500.166188.707
88Hilde Stenhaug19630498.262180.778
89Morten-Aleksander Olufsen Knudsen1991493.998495.763172.932
90Rita Marian Johansen19660495.259170.960
91Aidah Mwamba197023.259494.374174.582
92Ellen Kristin Skog Johansen196775.489487.001171.153
93Svein Magne Hanssen19570485.719202.105
94Bjarne Dragland19670484.705179.617
95Ella Irons1971305.949483.978170.957
96Bengt Sigurd Hanssen19570482.833203.612
97Anne Karin Kasin19570482.761176.591
98Vigdis Eeg19530481.661172.033
99Kjell Halvor Wiik1978732.707481.386186.151
100Kjell Aanes19590481.112186.109

Artikkeltags