Disse tjente mest i Kvalsund

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Ole-Harald Fredriksen19454.174.7331.804.981579.716
2Frank William Jon19531.370.5801.483.696571.017
3Magne Hallvard Klausen19644.153.3301.476.968526.407
4Ranveig Gunharda Thomassen Jon195501.377.273514.271
5Tarja Kaarina Stenersen196101.165.081484.144
6Kazimierz Stefan Krawczyk1950144.1591.088.890430.968
7Holger Wikstrøm1968187.3031.066.017404.887
8Raymond Fjær Rosvold197621.0421.021.220377.776
9Jan Edvard Nilsen19670997.659372.762
10Tore Stenersen19484.515.516953.500341.558
11Kai Hugo Knutsen19610904.527333.039
12Odd Steinar Andersen195510.363.582893.163429.631
13Ingar Elling M Eira1950114.809878.863301.083
14Roald Andreas Nilsen19641.823.111855.370286.324
15Inge Hermann Johnsen19502.557.460829.254290.376
16Magne Wilhelm Andreas Pedersen19500821.168296.712
17Geir Fredriksen19645.808.727812.781288.284
18Judith Oddny Hansen19540790.225281.565
19Stig Omar Hansen19750786.582255.844
20Andreas Reinholdtsen19660759.593260.200
21Geir Nesse19571.097.751733.783234.949
22Terje Wikstrøm1969241.944728.012222.221
23Stian Holmgren1973544.378714.493245.487
24Magne Elias Svendsen19541.335.528691.817233.575
25Jan Petter Holmgren19434.531.891678.826214.298
26Pål Kjetil Nilsen197944.278671.108221.353
27Otto-Andre Andersen19900667.344224.020
28Lise Lene Kolpus-Pettersen19710654.745244.241
29Otto Nikolai Svendsen19510636.225180.852
30Jan Tingvold1951395.980633.040192.662
31Monika Duris19670627.647212.146
32Alexander Myrseth Antonsen19880625.328213.570
33Sten Magnar Nikodemussen196014.659621.633208.449
34Leif Inge Jakobsen19670607.000211.769
35Borgrunn Emilie Mathisen19441.741.755606.445147.483
36Kurt Asbjørn Dybvik19575.179.696602.865223.046
37Ragnar Olsen1951910.138602.310201.606
38Dursun Akcakaya197446.535597.852194.076
39Gina Goin Wikstrøm19720589.334194.697
40Harald Bredesen19571.559.322588.934182.002
41Eija Anneli Puumalainen19600585.664197.165
42Leif Pettersen19482.047.658577.748155.694
43Alf Magnar Stenersen19470577.630173.521
44Hans Christian Lausten Bock19430567.376161.548
45Kjetil Amundsen1977801.094562.332180.422
46Pål-Reidar Fredriksen19540557.732198.429
47Harald Bergland1957306.460557.496187.044
48Børge Bjørnbekk Altmann19820548.139181.347
49Ritva Anneli Pasma Enevold1954737.217546.292175.126
50Mihaela Balasa1980458.973543.178171.497
51Knut Reidar Holmgren19760539.980180.767
52Glenn Rune Hansen19620532.409150.575
53Jonas Urbrott Svendsen19910532.286178.026
54Thurid Elinor Hokland19402.007.291531.848153.750
55Stig Magnar Pettersen1972494.661530.322176.940
56Sten-Ivar Larsen19640528.811181.035
57Vigdis Holmgren Svendsen19610528.700177.257
58Per Arne Olsen19650527.984161.222
59Janne Gudveig Mariann Knutsen19710527.172145.886
60Arnt Robert Johnsen19650524.101166.843
61Anette Lægland19820518.199171.936
62Tore Jakobsen1948810.763517.247140.352
63Gøril Iren Vestgård Larsen19770516.589162.271
64Torbjørn Markussen1945953.681515.312117.437
65Olaf Helge Lingås19470513.868144.619
66Jon Einar Strige19660513.303165.676
67Per Helge Hansen19601.029.775508.076158.313
68Vegard Loke Rønning19850507.637155.452
69Catrine Hansen Cardozo19840506.103160.504
70Svein Egil Hansen19740505.358180.579
71Tor Espen Olaussen19780504.414168.971
72Arve Hansen19780504.320143.021
73Karl Hugo Graneng Storvik1947447.276502.880160.850
74Espen Bjørnbekk Altmann1979296.340502.497160.027
75Glory Rose Bausin Johansen19720502.281163.023
76Rune Johansen19670501.590171.980
77Ole-Jacob Pedersen19730501.237165.453
78Hans Arne Sørnes19530500.962179.843
79Steinar Sørnes19590500.425144.596
80Åse Irene Pettersen19571.309.390498.048149.263
81Rune Jensen1962781.181497.139157.503
82Reidar Svendsen19631.287.804494.988160.596
83Leif-Magne Thomassen19740493.598166.520
84Catharina Jensen Stenersen19720492.639159.910
85Ingrid Helene Fredriksen19500489.231126.174
86Per Bjørnar Svendsen1955775.691489.047153.077
87Ziedite Andersone196846.214487.899158.911
88John Ralph Gunnar Bengtsson1990128.140486.227149.041
89Katrin Akimova19770484.425145.210
90Werner Hansen19720482.935136.370
91Knut-Åge Amundsen195878.767482.676153.404
92Nelly Jakobsen1946465.819480.880123.235
93Daniel Liland19620480.844160.920
94Torbjørn Amandus Fredheim19520478.796140.899
95Veronica Andersen1973773.916477.918152.579
96Christer Ringheim1979189.353475.235150.837
97Tormod Asbjørn Andersen19531.007.160473.328147.281
98Ivar Sørnes19490469.764136.341
99Lasse Olsen197733.239468.776146.687
100Helen Kristin Sletten19640468.174148.193

Artikkeltags