Disse tjente mest i Loppa

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Unni Rønnaug Togstad19452.507.3611.921.492542.833
2Alexander Vestre19791.722.3871.873.778274.871
3Jan Arne Bergeton Lerbukt19436.275.8611.742.303617.541
4Peder Anker198501.300.298519.746
5Bjørnar Samuel Tollefsen196401.252.649496.771
6Erling Marius Ingemann Nilsen195001.094.023415.629
7Arne Kristian Vestre197701.037.243402.415
8Bjørnar Petter Andreas Bårdsen19425.454.116983.984318.757
9Randulf Berg19581.879.203947.038343.023
10Christian Berg19562.389.103932.447372.889
11Jarl Even Krøyserth1987443.781892.351307.920
12Bård Jahr1956962.692844.787283.763
13Finn Elvebakken19561.640.965802.937286.461
14Charles Ivan Järvi19490766.320213.955
15Fritz Eirik Fossmo19671.621.557759.116250.622
16Odd Erling Fossmo19721.836.780737.872246.179
17Odd Andre Bårdsen Rosenlund19840731.844274.375
18Kurt Annar Gustavsen19571.198.446728.248275.197
19Kai-Arild Knutsen19620708.381235.190
20Arvid Arthur Johansen19501.253.174701.518204.606
21Espen Johansen19680691.724252.639
22Einar Joakim Johansen1961194.854678.796235.978
23Leif Steve Davidsen19830675.148220.326
24Kai Eivind Olsen19730673.732258.794
25Christopher Sigurd Mohn19480667.720230.944
26Ole-Karstein Johansen19564.000.079660.823251.020
27Alf Arne Vestre1948726.454656.684192.600
28Liv Beathe Karlsen19630642.508217.121
29Trond Ringard19610640.019243.366
30Ståle Sæther1973642.076636.021225.782
31Magne Arild Martinsen19520634.783206.820
32Jan Eirik Jensen19600630.300212.374
33Gunnar Joakim Johansen19421.565.793629.848130.452
34Peder Langeland Myhre19850620.572206.197
35Tor Kyrre Olsen19750618.954184.271
36Øystein Ludvig Kristiansen1955812.172617.083201.925
37Morten Svendsen19730616.890206.064
38Arild Bergeton Johansen19501.152.096608.891172.130
39Tor Erling Stensen19770608.610208.538
40Knut Johan Olsen1950964.608606.360194.974
41Magnus Andersen19860606.154208.786
42John Marelius Johansen19440605.655134.358
43Ulf Gunnar Pedersen19432.352.071583.492163.730
44Christoffer Lovin Bergfald19850579.303188.575
45Robert Ole Berg19494.294.291576.430222.909
46Hege Martinsen Krøyserth19700574.513195.150
47Kurt Vidar Johansen19543.824.662567.834212.496
48Mats-Olav Martinsen1972324.192560.683188.062
49Edmund Melegrito Panahon195866.835557.037176.369
50Jørn Jostein Johansen19650554.030195.029
51Solfrid Helene Simonsen1949561.484547.564153.215
52Helene Lill Benjaminsen1952863.395546.360141.452
53Erna Elisabeth Johansen1946995.383545.492148.523
54Kim Gøran Pedersen19740538.854179.541
55Ole Kristian Henriksen1957475.857530.945187.152
56Henrik Martin Pettersen1972208.898529.195172.549
57Ståle Johansen19690527.614168.266
58Sverre Normann Stellander19640524.969185.443
59Arve Dagfinn Berntzen19590522.760166.257
60Hans-Ulrik Bårdsen1970352.377519.385163.560
61Harald Andreas Olafson19635.684.486519.227211.734
62Geir Julius Stensen1948433.709517.756144.213
63Edgar Magne Flåten19363.502.499515.098144.200
64Per-Arild Martinsen1963557.656506.811160.396
65Ragnar Kristiansen19532.765.304506.614186.082
66Yngvild Bye19500505.392141.944
67Stein Roger Henriksen197678.979497.600154.694
68Halvor Eldor Berg19710497.089154.188
69Jarle Land19442.991.482495.476139.684
70Kai Martin Hansen19710494.267164.733
71Guri Kamsvåg1953487.899492.375152.480
72Thomas Jensen1974100.030490.636157.369
73Olav Henning Trondal19610488.943162.545
74Kai Edgar Flåten19663.209.321487.754175.695
75Torbjørn Johnsen1957950.680483.463144.061
76Roger Ivan Helge Johansen19620483.008169.069
77Martin Jensen19860480.761156.221
78Kirsti Trine Olafson Pedersen1948452.930479.655150.991
79Arnt Ronald Seljevold19640478.440170.898
80Leif Dagfinn Olsen19481.334.009478.438132.408
81Bernt Wiktor Haugen19630474.200163.739
82Torfinn Eide Kiil19431.874.134471.817116.671
83Hermann Johan Nilsen1949494.614468.978104.720
84Erling Arnfinn Johansen1952876.892468.684155.372
85Per-Torfinn Sandnes1952846.805464.204140.616
86Solveig Dahl19621.319.947463.326143.822
87Mari Tesic Gylseth1988132.998461.873135.982
88Magnor Jarle Kårsgård19600461.597150.052
89Signe Helene Østrevik19690461.531131.069
90Bo Molter1972164.264461.356137.407
91Knut-Harald Lyngedal1959548.727460.096139.990
92Bjørn Hugo Olsen19700458.650140.661
93Olaf Heinze1980165.024453.507136.372
94Bård Håvard Pettersen19670451.914144.620
95Laila Alvilde Johansen19610451.340139.541
96Torill Martinsen19690451.169137.474
97Grethe Lill Vestre19720450.852138.252
98Camilla Hansen1978367.038450.075138.727
99Ola Henriksen Seljevold1993112.698449.775131.897
100Ruechanon Sutkrathok19890449.120134.270

Artikkeltags