Disse tjente mest i Måsøy

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Harald Aksel Håkon Haagensen194614.007.8842.737.715823.432
2Tor-Bjarne Stabell19635.249.6852.183.538730.031
3Nam-Young Pak19715.720.2011.819.936639.979
4Roy Magne Simonsen19642.030.9861.603.809660.795
5Børge Johansen19625.193.8031.466.653556.931
6Jørn Oddvar Majala19585.589.1621.418.008584.498
7Joar Majala1984273.1471.237.861498.978
8Karstein Pedersen197501.211.597152.102
9Sarah Maria Sung Ae Strålenstam19804.132.9881.175.354455.660
10Trond Hansen19587.766.1721.161.878469.201
11Jon Roald Josefsen19541.443.2181.042.886395.918
12Benedikte Stock199301.033.129382.388
13Viggo Torstein Jensen19497.048.9901.005.383368.762
14Geir Håkon Leite1953304.508998.942376.921
15Trond Johansen195911.167.061972.157375.835
16Egon Leonhardsen19720933.224353.347
17Kjell Edgar Hansen1947671.050926.510317.784
18Arnulf Oliver Amundsen19510888.594310.637
19Thorbjørn Mathisen196234.542.082882.416617.187
20Jan Hermann Lyder19540875.362309.133
21Arvid Randulf Reinholtsen19551.791.579841.401269.677
22Tom Lundberg19722.255.985817.862323.009
23Svein Morten Johnsen197188.059816.809286.126
24Håkon Simonsen Brochmann1983413.402758.235308.488
25Åsmund Egil Høie19540739.258307.825
26Frode Harald Henriksen19610737.749283.068
27Bjørn Roar Berg1965394.780737.196281.830
28Per Asle Seppola19455.954.633732.141260.187
29Tor Asbjørn Amundsen19501.105.108731.507220.348
30Gjermund Mathisen19661.040.857730.890226.187
31Jan Magne Olsen19546.616.274724.623275.619
32Jouni Mikael Sørgård19822.545.267723.994270.691
33Elias Andri Oskarsson19890692.054218.290
34Knut Georg Hesten19303.872.110685.831184.919
35Odd Harald Fjelde19500684.112209.589
36Eivind Moe19750680.410259.389
37Wiggo Pettersen196315.852.865659.962410.337
38Per Willassen1950696.737639.173191.404
39Helge Egil Lyder19482.398.906638.645210.016
40Paul Ludwig Peter Evers1959442.137634.057209.533
41Gert Trygve Olsen197924.994631.812216.900
42Rune Nergård Mathisen19720631.091209.563
43Knut Asbjørn Arnestad1952682.704627.094177.743
44Matti Tapani Ollitervo19742.731.478621.536213.979
45Bernth Reinhardt Sjursen19690621.409227.874
46Håvard Henriksen19630619.226210.262
47Innar Spitson1964204.216619.169193.727
48Gerd Synnøve Susegg19593.005.338615.281209.253
49Marit Beate Andersen1961469.209610.282199.226
50Rudolf Rubach Utnes19850605.051199.175
51John-Widar Eilertsen-Masvik1987275.855604.882198.960
52Anne Karin Olli19640604.748196.396
53Hannu Olavi Kuiri1967149.423600.161210.743
54Ernst Seppola19504.197.691597.034217.304
55Arvid Mathisen1948591.745595.121171.856
56Lars Anders Nibe19436.005.951594.458192.145
57Birgit Helene Tørnberg Amundsen19690593.324198.701
58Stein Alfred Valle Kristiansen1963442.766592.201193.432
59Ingalill Olsen19551.047.226592.018187.560
60Åge Flaten19620590.357185.022
61Svein Roald Larsen19532.108.573585.888194.862
62Werner Jensen19720584.051201.109
63Gro-Anita Mikkelsen19700580.205186.775
64Bodil Rabben Majala1962921.755579.722194.712
65Roy Arne Andersen1961822.181575.754187.415
66Håvard Thorsen Hesten1983512.084572.395198.874
67Helge Norvall Nilsen1951463.890570.435145.835
68Viktoria Jasska19760569.118188.782
69Glenn Harald Larsen1971856.576560.304190.063
70Logen Karthigesan19681.010.788557.491188.846
71Robin Jørgensen19671.380.375552.932176.205
72Maik Dröse19690550.673185.715
73Gerhard Christen Olsen19512.273.451550.207155.231
74Irene Ramberg Eliassen19651.985.043547.237149.835
75Odd Asbjørn Møller19502.248.735546.232155.313
76Alexander Kristensen Jensen19922.874544.951171.772
77Anne Amundsen19700544.410173.749
78Liv Pedersen1948997.019542.608165.560
79Amund Myrvold19790541.471157.504
80Birger Bjørnå19670539.571184.306
81Yngve Arnfin Henriksen19631.122.211537.977175.818
82Børre Stabell19620535.751173.509
83Vitor Filipe Macias Morgado19820535.501191.514
84John Arnfinn Aase19510534.341173.002
85Geir Inge Hanssen1966889.344534.292168.836
86Tom Sjursen1966672.544532.469168.348
87Jo Hugo Brochmann19700531.765178.909
88Eirik Ottar Simonsen1952326.052531.217160.625
89Christen Selvåg19720531.177178.039
90Kenneth Ron Johan Pettersen19780530.485171.141
91Arnt Helge Knutsen19740530.344177.237
92Åge Willy Amundsen19720528.344177.323
93Eldbjørg Britt Bjørneklett1954506.464526.651170.947
94Jardar Majala1994579.102526.311171.823
95Oddvar Fritjof Johansen Majala1932839.942521.927141.273
96Kjell Bjørgan1956604.566520.596162.752
97Monica Brochmann Nergård19660520.321165.781
98Rune Hansen19640516.779172.161
99Svein Martin Kjelstrup19580516.711176.504
100Roy Arne Møller19571.708.294516.440166.162

Artikkeltags