Disse tjente mest i Moskenes

Artikkelen er over 3 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Alvin Ove Ernstsen19422.176.0183.346.516914.567
2Oddleif Peder Martin Nilsen19443.537.8822.379.211953.611
3Tor-Gunnar Kransvik19722.146.7502.144.969790.824
4Hartvig Arve Sverdrup19547.396.1791.772.929626.614
5Nina Tertit Arntzen19599.920.1521.622.424598.794
6Olaf Edvin Reielsen19511.266.0731.412.552377.882
7Aleksander Reielsen19471.489.2731.412.011375.280
8Stian Johansen19821.073.1931.289.625606.536
9Fred Martin Bergquist19492.290.5731.248.315543.565
10Øivind Markus Arntzen195816.015.6161.146.545583.221
11Petter Steffensen19478.246.6161.122.210481.648
12Arne-Johan Patrik Larsen197101.119.314473.766
13Trond Melhus195201.117.755503.532
14Solveig Nilsen197801.063.697446.736
15Kjell Ingvald Bendiksen1937647.4301.062.794379.224
16Elisabeth Anna Margareta Jonsson19694.633.8381.028.611431.226
17Jørn Erik Sæthre19632.384.8671.015.445362.601
18Clara Daniela Oprea19700972.698408.132
19Åse Enger1964799.445950.437357.000
20Geir Wulff-Nilsen19490915.616360.226
21Bjørn Rikard Andersen19639.786.333896.911460.326
22John Egil Nilsen1961899.052879.909361.943
23Edgar Johan Kibsgård19491.794.725865.506319.979
24Kristian Pantaleon Benonisen19783.305.306840.722362.175
25Karol Tadeusz Fischer19800839.887329.614
26Ole Andreas Ernstsen19654.672.087811.979334.003
27Thomas Ernstsen Sedeniussen1991717.120786.401313.791
28Per-Willy Sæthre1968972.741782.967238.477
29Benjamin Frederik Eriksen19740771.473262.287
30Kristian Magnor Benonisen19553.652.546756.809317.803
31Lillian Irene Rasmussen19571.979.506746.009298.915
32Jan Erik Rasmussen19515.994.163745.329276.473
33Tor Ivar Paulsen1976323.273741.869288.328
34Bernt Axel Roger Hellberg1967818.090734.344291.740
35Svein Leonhard Sæthre19512.285.250729.912285.870
36Hans Birger Gullbekkhei19790729.453305.137
37Tor Arne Berntsen19611.045.026725.342294.189
38Ronny Edvardsen19690722.565302.677
39Tor Leif Lauritzen19592.177.673715.386282.973
40Øysten Fritz Larsen19731.215.457709.853282.536
41Steinar Johan Larsen194613.317.322707.823351.559
42Ernst Kato Nilsen19570686.970264.349
43Arne Frank Korneliussen194924.457682.427248.650
44Jarle Mikal Benonisen19620679.181278.874
45Roald Johnsen19710677.850282.326
46Eirik Rasch Møller19820665.854273.051
47Knut-Arne Henningsen19710663.157259.517
48Frank Oskar Odinsen19480654.764243.401
49Jozef Mierzwa19493.880.812653.595299.548
50Tor Arnljot Johnsen19571.375.733646.357258.859
51Aleksander Gylseth19830643.160268.617
52Jim Ståle Tendvall1972940.855638.490246.168
53Egil Hansen1967550.853635.343206.800
54Merja Helena Nykänen1955100.412632.029235.822
55Brita Julie Windstad Johnsen19600631.047236.405
56Erling Morten Martinussen19650630.559250.959
57Rune Olsen1966217.566630.050236.494
58Ronny Sæthre1979246.792629.591190.951
59Oddvar Walter Jr Rostad1949290.048624.641223.309
60Lukasz Arkadiusz Ostrowski198542.515613.679216.073
61Ove Kristian Larsen1946439.765605.344194.598
62Jan-Olov Carlsen196569595.710217.796
63Ulf Larsen19650595.683186.191
64Bjørnar Roald Windstad1952875.144592.232201.619
65Bjørn Hugo Bendiksen19641.639.783591.163247.023
66Einar Bakken19750588.915243.956
67Kjell Anders Olsen19512.583.120588.197229.316
68Jarle Nikolai Johnsen1951969.242587.387193.440
69Harald Eivind Heitmann19501.321.105586.838207.708
70Panu Veikko Kullervo Hjerppe19600584.832216.798
71Halvar Bendiksen19702.265.093581.581249.827
72Robert Mikael Sæthre19622.148.991578.729236.626
73Bjørn Robin Sæthre19571.640.979574.525229.128
74Frode Sæthre19770573.240233.977
75Kenneth Per-Olof Borg1959687.932573.005206.923
76Roald Johansen19440572.781191.019
77Sven Asbjørn Korneliussen19410572.107194.944
78Tommy Sedeniussen19663.639.610569.505227.571
79Ole Ragnar Hammer19660569.100215.656
80Bjørn-Gunnar Larsen19790565.231238.660
81Rolf Inge Johansen1961900.055562.188237.080
82Frits Idar Bergquist19552.086.045560.615230.252
83Oddvar Tømmerås1964399.649559.324204.580
84Ludvig Alexander Johnsen19660558.605209.294
85Kjellaug Jensen195899.826552.101204.324
86Anne Berit Gullbekkhei Helle19660551.701217.536
87Sindre Utne Sæthre1990239.419548.899194.323
88Rune Pedersen19760547.773200.846
89Christer Sæthre1990470.137546.524215.117
90Annika Lars Rune Jimmy Vilhelmsson198212.058545.704198.286
91Vidar Windstad Johnsen1980498.534544.131203.011
92Arne Gunnar Johnsen19471.874.076543.098175.441
93Carl Sture Kenneth Valund196818.522538.890202.363
94Stian Møller19760535.910213.919
95May Aslaug Sæthre19661.847.000533.857196.485
96Anders Kristiansen19720531.372220.558
97Daniel Alexander Ewald1991130.301529.346203.106
98Ove Hugo Olsen19570526.018192.269
99Tor Jan Hansen19760519.673221.495
100Anne Jorid Gjertsen19690519.337194.754

Artikkeltags