Disse tjente mest i Nesseby

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Truls Albert Svenning19612.718.5851.657.412221.485
2Kjell Magne Johnsen1971593.4761.503.836615.760
3Kåre Ballari19491.072.3381.459.218570.375
4Arild Hårvik19512.451.6531.201.557439.621
5Torgeir Olsen195501.017.889365.549
6Trond Arne Nilssen196101.002.059386.223
7Torgeir Kristian Johnsen19531.927.523952.417269.508
8Anne Jorid Henriksen19511.717.755919.513300.027
9Inger Sandanger19513.172.259906.672329.483
10Jarle Wilfred Andreassen19583.624.653901.818334.760
11Aramis Arsames Hakhamaneshie19620872.463319.051
12Kirsti Bergstø1981224.342753.830240.701
13Anu Marja Kristiina Forselius1957943.864745.446259.524
14Ken Ronny Porsanger19760743.964273.770
15Tor Gunnar Henriksen19670728.298192.281
16Ingrid Margarethe Johanne Mikkelsen19531.044.579719.455238.709
17Knut Inge Store19620714.532241.668
18Lillian Teigstad1952538.184704.860190.282
19Stian Lindgård19680697.909241.949
20Johnny Pettersen1956136.502689.587120.446
21Terje Arild Wiltmann Kero19462.563.204654.475225.248
22Per Anders Smuk1950120.710620.26143.253
23Johnny-Leo Ludviksen Jernsletten19670617.593202.626
24Berit Ranveig Nilssen19590614.809202.723
25Jack Sture Hansen Muotka1954244.741609.642204.152
26Gro Dikkanen19640589.418204.240
27Erna Bergstø1955574.348588.281184.552
28Leena Kaarina Guttorm19650586.924201.552
29Dag Ove Johnsen1958722.453582.388204.747
30Lene Johnsen Bergmo19680574.541210.916
31Ingvald Andersen19510570.482169.119
32Lars Pettersen19910559.406169.699
33Annbjørg Utse Olsen1962226.012555.863177.910
34Kjell Harald Erichsen1951311.261547.942163.215
35Per-Inge Østmo19881.085.903547.046166.197
36Otto Arvid Pleym19500543.912157.912
37Geir Arne Nilsen1953167.893527.262168.672
38Helge Dagfinn Roald1948319.616525.936136.626
39Jan Yngve Lund19722.690.607525.281192.842
40Geir Arne Johnsen195930.039523.328165.624
41Truls Arvid Holm1982405.027518.430174.298
42Oddvar Betten19470517.873152.557
43Egil Gunnar Nilssen19487.415.961511.946189.843
44Øysten Johansen1946736.755511.643134.147
45Ivar Johan Winther19640511.462179.792
46Oddvar Njuolla1965340.096502.832157.789
47Kate Johanne Utsi19790498.688175.303
48Magne Lindi19530498.223162.195
49Toril Iversen1968385.054489.835153.241
50Alf Eriksen19640485.311158.813
51Stein Østmo195786.660484.287156.296
52Aage Tyssebotn1954558.082483.819152.637
53Gunn-Tove Balto1973498.461482.237175.831
54Kristian Bergstø19790477.882152.091
55Willy Johnsen19620475.490151.489
56Hilde Birgitte Store19830470.696145.233
57Gunn-Britt Retter19710468.021165.221
58Ina Kristine Store19880468.010138.292
59Pål Julius Nilsen1971241.339467.534143.513
60Jan Inge Johansen19730466.086149.826
61Frank Bjørnar Carlsen195081.837464.185142.420
62Torbjørn Johansen1947930.734464.014136.858
63Roger Andersen Guttorm19760462.812158.564
64Silvana Ingeborg Roska1964609.972462.325143.695
65Berit Pettersen1951529.307461.645127.394
66Odd Inge Sør-Reime19720460.559144.707
67Bjørg Guttorm19543.624.945457.665159.630
68Jarl Oskar Store19550457.089135.523
69Odd Ingvald Lam19471.360.951455.661135.627
70Wenche Marie Ellingsen1951417.799449.210137.249
71Sindre Adolf Johansen19720447.412180.811
72Asbjørn Gaski1942883.888444.106112.612
73Matti Dikkanen19660442.524139.671
74Bjørnar Tapio1958342.817442.012134.687
75Marit Elfrida Johansen19441.698.765441.326104.864
76Henrik Anders Röyks1973264.729435.576131.996
77Sten Gøran Olsen1969104.203435.517133.051
78Terje Stranden1957560.531435.327132.702
79Jens Alexander Fors Salomonsson198463.404432.861129.286
80Mladenka Stojanovic1984766.986432.718135.039
81Marie Ingeborg Persen1938888.300432.288108.537
82Elin Iversen1957673.088432.218129.788
83Mikael Tomi Uolevi Heikka197643.204430.766128.371
84Torill Irene Vara19610429.840135.247
85Johan Mathis Nilsen Buljo19780428.611135.453
86Mia Helena Krogh1970293.463428.228130.430
87Marina Ingilæ19700427.473134.147
88Tor Ivar Soldat19640427.174136.459
89Liv Solfrid Mathisen19640426.495133.412
90Torbjørn Eirik Holm19690425.699139.886
91Clyte Gapas Johansen19780422.443141.631
92Heidi Thrane Johansen19680422.377130.304
93Goran Dragojevic19843.888421.981132.344
94Sandra Briones Tayco1959227.408421.750126.733
95Charles Petterson19690420.478139.432
96Helmer Bomban19601.471.194419.747129.554
97Gladys Berntsen1965332.138416.830124.950
98Bjørg Elise Andersen19500414.643119.301
99Lena Marianne Kristiansen197387.864414.204126.221
100Elena Pavlovna Touryguina1972113.683411.294111.772

Artikkeltags