Disse tjente mest i Øksnes

Artikkelen er over 3 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Ted Robin Endresen197215.184.6343.460.3791.271.659
2May Kristin Ekran19584.657.4993.226.575925.581
3Kari Ekran19605.030.9093.118.686896.201
4Geir Olsen196702.687.690780.603
5Asbjørn Ingmar Larsen19487.790.2912.488.585826.869
6Morten André Brun Larsen19804.109.8842.188.279697.567
7Bjørn Ivar Larsen19633.043.2192.139.131664.158
8André Steffensen196802.025.743945.500
9Tor Ivar Hansen19433.921.4842.020.175561.859
10Odd Roald Flage19649.891.8321.906.026735.209
11Gudmund Sture Rognan197101.881.242569.305
12Barry Martin Olsen196201.824.091748.477
13Roger Børge Benum196629.859.7031.725.533813.940
14Torgeir Hansen19597.526.4791.669.080528.774
15Asle Sørdahl19544.104.7611.625.329589.556
16Gustav Vilhelm Nilsen19457.339.3311.619.246602.591
17Frank Bye196701.618.719722.879
18Lasse Eirik Johannessen197501.575.351746.112
19Geir Hugo Mortensen1974298.6811.451.401561.431
20Jonny Rinde Johansen196901.442.318672.348
21Viggo Kristoffersen19511.295.0071.423.842580.951
22Torstein Eirik Lassesen19417.875.5491.411.884457.147
23Tom Grande19724.432.2791.410.034697.826
24Arne Vidar Vottestad19512.429.4801.394.163382.522
25Dag Hansen197401.353.560616.134
26Irene Sofie Midtbu19492.112.0971.347.923362.985
27Isak Hans Isaksen19483.852.5081.343.303390.986
28Max Hugo Olsen19653.267.1191.340.555477.101
29Trond Olsen1959358.4101.332.426382.150
30Mikal Steffensen197901.327.213613.598
31Kenth Hugo Flage19615.703.7671.323.348443.828
32Bernt-Tore Evensen19684.832.9091.285.851466.402
33Atle Harald Hansen19642.897.7071.284.041433.945
34Barry Schønningsen196001.255.318539.548
35Yngvar Brun19732.311.1101.237.910401.489
36Olga Igorevna Khodakova197601.228.096115.436
37Solveig Marie Larsen19475.333.7041.217.932366.570
38Roy Terje Johansen1976959.3081.210.975509.690
39Tommy Karlsen1967713.0071.205.781499.940
40Kate Merete Olsen19646.634.6911.182.778399.756
41Ragnar Martin Pedersen1953114.8621.178.346490.738
42André Henning Vangen197401.169.169532.215
43Ståle Meløy19455.167.5541.169.042470.489
44Oddvar Wilhelm Pedersen19501.776.8961.157.252451.652
45Lena Beate Steffensen Olsen19694.655.5791.130.405386.157
46Katalin Nyeste198301.115.261487.701
47Rune Olsen19701.675.2251.080.720377.669
48Magnar Alvestad19591.582.7951.077.946468.453
49Tamas Illes198154.4151.069.158468.525
50Barbara Baumgarten-Austrheim1961673.9131.063.135487.777
51Hans Rune Persson1953915.0801.047.596375.610
52Inge Ludvik Nilsen195401.028.901465.029
53Torstein André Karlsen197201.028.885471.612
54Ellen Birgitte Pedersen19522.728.9061.021.819439.097
55Gunnar Henry Jarl Klo194524.486.3871.010.718501.586
56Svein Roger Lind19635.103.5391.009.431432.704
57Geir Hugo Rognan19571.060.1451.000.334393.866
58Stian Lind19830999.958339.441
59Odmund Henry Larsen1958669.831995.403427.688
60Viggo Nilsen19493.805.725993.530401.464
61Ståle Ovald Nilsen1962805.564990.461402.161
62Gøran Raimond Lockert19650985.577420.576
63Rune Pedersen19560985.541471.575
64Jill-Hege Olsen19743.755.880984.436335.566
65Victor Magnus Larsen19520982.844418.784
66Steinar Holger Kristoffersen1952881.882982.034373.231
67Arnt-Hugo Antonsen1965204.718980.168428.014
68Tim Roger Hansen19712.280.757967.309325.032
69Hanne Cecilie Nilsen19732.667.665964.698328.400
70Frank Olsen19572.688.642959.087399.557
71Alf Vidar Mortensen19532.518.701956.577418.148
72Arnt Hilmar Johnsen1946462.960937.519392.675
73Else Marie Lassesen19402.836.760930.549239.564
74Dag Myklestad19750928.572387.210
75Gøril Gabrielsen19684.243927.481278.468
76Bjørn Eirik Lind19617.079.963925.559438.517
77Per Rikard Olsen196514.112.892923.466457.664
78Are Ditlefsen19710923.000399.860
79Tommy Sundberg19730905.095380.264
80Irene Steinsvik Andersen19760899.326385.484
81Lise Caroline Mortensen19730898.845351.164
82Erik Ingvar Zadig19522.476.364889.759299.171
83Eirik Hellesvik19590880.638464.644
84Kurt Viggo Reinholdtsen19511.947.159876.565319.158
85Viktor Stavøy19741.539.394876.165315.259
86Rolf Guttorm Kristoffersen19688.708.205869.915437.610
87Arild Edvin Horn19510866.222331.354
88Asbjørn Marelius Paulsen1946122.724860.505347.963
89Thomas Klaussen19750859.168380.735
90André Reinholdtsen19723.975.869858.426395.694
91Robert Jenssen19662.457.755857.509337.056
92John Terje Johansen1955590.130856.802320.539
93Steinar Hansen19590856.712365.295
94Rolf Arthur Ellingsen19570850.271369.958
95Svein Johan Fagereng1950882.000846.840314.416
96Hanne Ragni Steen1965598.226843.683324.359
97Jan Harald Jensen19690838.089362.066
98Torgeir Larsen19541.623.898835.378326.769
99Per Ole Larsen19502.397.365833.804301.630
100Torfinn Amundsen19680828.960328.521

Artikkeltags