Disse tjente mest i Røst

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Kjell-Arne Helgebostad19821.575.4811.684.383758.293
2Arne Nils Johansen195419.383.5501.459.586652.757
3Toril Jørgensen19536.869.3601.116.333396.515
4Oddleif Martin Torsteinsen19515.630.3151.051.811314.303
5Karstein Andreassen19399.415.790921.552342.514
6Are Kristensen19553.947.459835.198318.399
7Trond Anders Skog19512.279.326824.189307.169
8Øystein Røymo19534.704.818803.345341.813
9Roy Martin Ekrem19588.720.132792.900347.269
10Torbjørn Arthur Eide1970598.024768.476276.058
11Nils Jørgen Nilsen19504.011.682732.062295.214
12Per Johan Hansen19650730.479276.336
13Wilfred Evjen19580730.339279.892
14Geir Børre Johansen196518.595.710730.218411.865
15Ørjan Arntsen1963648.551728.562281.391
16Alf Johansen19570728.534291.604
17Frank Berge19790720.781294.647
18Tonny Pettersen19641.238.286704.060263.491
19Harald Bortheim19660703.570270.976
20Tore Ivar Johansen196913.483.038702.036352.103
21Lisbeth Karlsen1971156.336698.724265.013
22Stig Are Jørgensen1974921.924681.312280.854
23Jon Egil Nilsen19603.625.113680.076250.726
24Line Therese Evjen1985237.019671.782253.391
25Ivar Hilmar Karoliussen19571.003.745667.135254.383
26Steinar Jarle Mørch1948169.597656.334271.419
27Johan Magne Karoliussen19550649.916271.757
28Magnar Nilsen19542.434.380645.128228.658
29Sigbjørn Arnfinn Nilsen1971524.476640.542239.706
30Jan Arve Åsland19780639.896245.444
31Frode Nordhus19660627.847253.403
32Freddy Hansen19770621.581240.279
33Sven Karstein Andreassen19651.626.734619.722215.045
34Alf Einar Røymo19501.159.287609.479210.011
35Kine Kjølmoen Ekrem1980456.917608.152226.036
36Espen Skog19770588.719221.094
37John Bjarne Holm195734.978.249585.998523.690
38Stephen John Baines1955443.469585.205224.333
39Torfinn Henriksen19652.113.964575.697225.429
40Frode Hansen19660568.445211.149
41Tom Ragnar Pedersen19680562.048208.625
42Odd-Helge Isaksen19910556.966220.654
43Tor-Arne Andreassen1953332.528555.852205.194
44Arne Jens Hansen19450548.908173.980
45Trond Runar Karlsen19710528.863223.276
46Steinar Johan Greger19612.750.578518.968239.645
47Jøran Andre Nilsen19910517.405155.400
48Olaf Johan Pedersen19701.297.150505.747211.741
49Tove Helene Andreassen1954178.328494.206174.483
50Geir Kristian Isaksen1959262.718471.517165.396
51Kay Morten Meløysund19790468.860168.833
52Elin Pedersen1954298.706467.948162.408
53Tove Marlen Bortheim19690466.890163.671
54Jimmy Karlsen19740461.134155.268
55May Vigdis Evjen Storåker19485.085.987459.310167.391
56Narinder Kaur1980575.224458.664159.500
57Johan Herman Johnsen196268.427456.220159.752
58Åse-Ann Nilsen19690455.848165.632
59Jens Thorstein Thorsteinsen19560447.000161.964
60Elaine Kristin Hansen Isaksen19630442.365152.136
61Mariann Vikedal1969148.160436.943150.410
62Arnfinn Torbjørn Ellingsen1946863.985435.953129.798
63Åsa Jensen19700434.638138.817
64Kjell-Ivar Hansen19570425.294150.350
65Borghild Hoff Karlsen19760425.168151.770
66Roy Kristian Rønneberg19631.042.299422.628153.356
67Karl Lorentz Mørch1953803.877418.548149.349
68Mona Rita Rånes Hansen19550416.506141.742
69Eva Evjen19590411.965138.324
70Judith Nordhus19391.856.594411.070124.225
71Solveig Holm19600410.591143.123
72Gunn Kirsti Hansen19650409.284143.316
73Sissel Margrethe Dahl Isaksen19640408.800139.596
74Tor Henrik Andreassen19730408.181166.689
75Elisabeth Kristin Mikalsen19670405.826144.206
76Raymond Nilsen19791.547.418405.148160.493
77Sverre Nilsen Adolfsen19770405.051159.520
78Kjell Martin Karlsen19490404.378127.579
79Tom-Rune Jørgensen19730403.317150.701
80Johan Åge Almar Edvardsen1952331.417403.109123.114
81Tor-Iver Sørensen19750398.572137.171
82Brynjar Åsland19570395.491139.253
83Elly Solveig Mikkelsen19640395.466135.537
84Kolbjørn Aksel Johansen1953291.114395.172148.656
85Wenche Andreassen19750391.389124.306
86Kjell Adolfsen19530388.396137.604
87Ari Asko Martinkauppi196377.641386.378129.726
88Harald Johansen1946160.883386.02897.818
89Dag Helge Johnsen197497.616382.820130.927
90Hanne Ødegård19680375.129132.331
91Hildegunn Ekrem195937.337373.260126.071
92Gaute Granlund19840373.238127.801
93Johanne Martha Meyer Nilsen19211.114.896373.108103.689
94Tommy Larsen19650370.363126.931
95Sissel Henriksen1966721.998368.600122.520
96Halvor Marvin Sandbakk19530366.457132.003
97Margrethe Sellæg Pedersen1947206.863366.09093.271
98Kolbjørn Sverre Johansen1962137.490365.901123.179
99Karl Hilmar Johnsen19680365.810134.063
100Susanna De Pianto19850365.718130.511

Artikkeltags