Disse tjente mest i Balsfjord

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Rigmor Riise19562.464.2282.854.515779.395
2Jan Egil Sandnes19511.613.4442.706.3581.187.543
3Norleif Ivar Riise19513.361.0302.614.016728.584
4Cato Are Hansen19702.519.4332.158.304966.484
5Wilgot Hugo Enoksen19517.902.7121.795.125689.815
6Vidar Lie195101.657.961742.360
7Alfon Odd Karlsen19494.199.7151.645.739699.561
8Svein Erik Løvli19592.677.9021.595.903699.505
9Veinø Jan Jensen19487.560.2371.555.508725.804
10Sigbjørn Roland Fagertun197201.471.365680.844
11Sigmund Nils Johansen19463.859.2821.414.004582.061
12Widar Skogan19642.324.6951.380.467490.716
13Per Arnulf Nikolai Myrlund194610.586.4611.363.886512.831
14Håvard Norbye19628.269.6281.362.994612.648
15Ronny Evald Edvardsen19759.692.4401.355.425515.642
16Jan-Yngve Mathisen19671.335.3331.320.151421.169
17Johnny Ingmar Johansen197001.213.233519.245
18Einar Johannes Nysted19422.849.3361.197.738380.142
19Arne Edvard Edvardsen19464.767.4461.172.015415.009
20Julia Sørensen198301.162.861506.656
21Frank Andre Skaaraas197201.140.172478.250
22Veronika Nilsen Norheim1973916.8341.118.460344.343
23Knut Håvard Hansen19622.384.3351.097.632487.472
24Rachel Christine Daughdrill198001.082.400481.664
25Bjørn Ove Emaus19593.200.5571.058.768413.751
26Raymond Hansen1971318.8801.053.566438.322
27Arnt Erik Hansen19711.042.2391.044.128489.020
28Gunnar Heim195501.017.772444.641
29Vidar Hauglid19613.979.6891.007.255346.483
30Jon Martin Brox197201.000.864436.481
31Jonny Jensen19537.833.270999.396463.105
32Willy Martinus Kanstad19604.099.045994.477330.929
33Mikal Lakseide19730989.664414.606
34Mona Irene Kjosvatn19572.168.672970.458333.292
35Jim Michael Øverli19760968.707403.815
36Ole-Johan Rødvei19480952.700368.362
37Yngve Kanstad19840949.256389.665
38Knut Harald Hanssen19466.434.349945.868354.837
39Roger Ivar Iversen1958116.276932.791289.227
40Thomas Bakkemo19870929.871371.363
41Kim Andre Nyland Norrie19810928.525327.127
42Per Ivar Molund195313.094.271917.916516.747
43Trond Harry Fagerheim19653.048.013901.981403.252
44Hans Arne Hansen19490893.123352.876
45Fred Pedersen19660885.622370.493
46Gunnar Viktor Mikalsen1950780.019873.683313.713
47Bjørn Gjærum19600865.421347.350
48Jim Reidulf Bomstad19491.366.853861.058324.669
49Heidi Alise Seljevold Åsgård19595.334.223855.228373.593
50Jan Hugo Enoksen19701.227.241850.096337.887
51Geir Hallvard Nilsen19670844.914371.193
52Jørgen Nerdal19480834.534316.420
53Kjell Einar Erikstad19500832.509353.290
54Jarle Hemmingsen19900828.822319.695
55Evald Hedly Storbakk1957782.184823.980338.612
56Idar Leif Lettrem19551.913.422823.855339.359
57Pål Boris Vrangen19780823.818334.205
58Andrea Becker-Merok19591.690.017823.033394.130
59Ivar Magne Tollefsen19551.093.769819.447351.292
60Harry Nikolai Nilsen19610815.512354.178
61Jan Nysted19697.631.383808.959353.279
62Inger Johanne Samuelsen19561.442.192808.847316.344
63Kurt Magnar Stafne19461.033.097804.433287.073
64Jarle Lakseide19630796.731344.162
65Arnt-Vidar Jensen19680794.281338.517
66Øystein Hanssen19525.368788.286311.875
67Jørgen Rognseth19920787.521310.971
68Alfred Pedersen19440784.438257.949
69Ketil Nilsen19546.944.537782.154288.853
70Leif Johan Johansen19471.861.336781.661284.250
71Olav Sverre Grønås1952101.285778.529279.012
72Sveinung Ekse19760776.133319.216
73Britt Marion Birkely19501.083.909775.248268.953
74Joakim Nyborg19910770.913297.137
75Britt Karoline Nordgård196293.417769.885183.066
76Johan Grøsland Nygaard1966163.378761.238298.872
77Johnny Hermod Johannessen19600760.868331.590
78Jan Bernt Øverli19471.743.231760.059231.013
79Ole-Tommy Olsen1968377.691759.292308.847
80Tor Einar Mathisen19730756.655317.197
81Hans-Bjarne Kristensen19700754.484263.632
82Truls Toivo Sandby19830751.166342.748
83Egil-André Strømsli19720749.146304.949
84Trond Edvardsen19561.214.705743.272294.846
85Ragna Helene Kaino198859.205742.829300.378
86Kent Ronny Stormo19721.931.720742.070317.700
87Arild Harry Vekve19643.878.118740.885322.762
88Magnar Karl Solvang19613.313.993740.793307.953
89Thor-Arne Olsen19750740.492285.577
90Bjørnar Moen19511.180.000737.923258.674
91Toralf Marinius Mortensen19392.886.283737.462242.298
92Roy Andre Grønås197896.871736.034288.993
93Lars Andreas Henriksen19520726.020268.226
94Merethe Aasen19730719.585338.808
95Stein Erik Nilsen19520718.384257.371
96Tore Østerås19631.736.161715.873281.171
97Harald Kongsli19502.384.690713.216295.291
98Johnny Stien19560709.840285.047
99Ole-Johnny Olsen19607.119.272709.689285.727
100Tor Edgar Jenssen19750705.693269.320

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken