Disse tjente mest i Hadsel

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Inge Harald Berg1964465.990.93510.401.2277.629.606
2Per-Arne Pedersen19543.810.8696.419.0191.890.278
3Ulv-Eirik Steinsvik19448.812.9784.955.1091.616.469
4Therese Berg199198.153.9234.885.6932.278.933
5Robin Harald Berg199296.396.8414.775.9212.231.217
6Ola Stavseth194112.367.1853.486.3901.053.374
7Jann Daniel Abelsen19458.187.5623.462.3461.150.016
8Finn Harald Hokland196615.859.5053.049.1921.161.692
9Monica Berg197152.642.4122.689.0921.271.042
10Rune Steinum19581.183.6832.668.0561.147.677
11John Gustav Steinsvik195902.579.851858.004
12Torgeir Olsen19516.616.4512.429.831774.691
13Gisle Narvestad19599.163.5622.412.8681.182.572
14John Eirik Karlsen19683.438.8262.220.725664.411
15Jim Reinholtsen Westerlund19823.049.6292.195.848966.029
16Siri Elisabeth Hansson Kristiansen1983715.9231.829.189849.793
17Håkon Nilsen195429.443.1011.820.955862.313
18Per Aslak Ringstad195101.793.448302.692
19Yngve Henning Vestgård1959714.6311.734.162613.341
20Helge Norvald Larsen19631.491.8531.687.144766.305
21Svein-Olav Elvegård196120.620.1221.681.781806.481
22Eirik Holm19761.410.8471.674.279459.432
23Roy Ivar Johansen195001.663.324746.050
24Kristen Olav Lind1952176.1011.561.361676.808
25Arne Schjelderup19648.163.4871.551.892665.100
26Svein Christoffersen19522.476.3931.532.974451.156
27Kåre Kristian Westerlund19473.854.6131.495.022417.317
28Bård Sørensen19684.824.5081.487.406571.752
29Hege Rørvik196901.485.972629.483
30Terje Nikolaisen19653.994.0141.482.111646.664
31Kurt Hallgeir Kildahl195501.479.423657.074
32Randulf Arne Jakobsen19353.876.3971.415.771390.552
33Endre Harald Christoffersen19521.794.3801.413.780398.296
34Kjetil Mevik19621.691.9321.362.009611.962
35Niels Peter Helleskov Hansen19575.007.4831.346.663574.831
36Nora Bodzay196689.8991.324.416615.522
37Kurt Eirik Jenssen195516.990.2841.323.918645.999
38Sigurd Tore Pettersen1950380.7081.321.3671.267
39Jacob Normann Jacobsen194701.313.351550.793
40Helge Paul Steffensen1956338.6341.303.629573.071
41Finn Larssen-Aas19541.383.6741.299.338545.778
42Arne Einar Lassesen194863.5741.289.073550.159
43Tove Steinsvik19462.933.7701.287.823573.621
44Thomas Gottfried Sefranek19545.273.4061.286.907471.393
45Trond Sætre19383.520.2801.264.074494.933
46Bjørn Johan Kristian Fredheim195101.248.658528.208
47John William Danenbarger196901.248.379613.066
48Cato Olsen198101.240.175260.424
49Cato Kjærvik197501.240.131558.421
50Olav Einar Kaspersen19541.526.0851.226.645494.468
51Jonny Grunnfoss195601.218.102535.167
52Kate Margareth Adolfsen-Trabelsi195401.209.690551.986
53Ernst Roald Hansen19492.400.2731.200.425507.533
54Per Kristian Skorpen195301.198.735525.641
55Ørjan Robertsen19531.532.6891.176.449486.739
56Reiulf Øistein Ruud194801.173.822524.674
57Hans Edvard Hanssen19453.111.9221.171.259467.389
58Jovita Bareikiene1976706.7371.166.777471.929
59Steinar Sørensen19534.257.9401.163.209490.094
60Odd Inge Fredriksen19591.368.7081.148.670473.268
61Jan Georg Grøtan194501.145.813471.685
62Bård Wedding194726.009.9251.136.190710.688
63Terje Brun195401.132.262510.809
64Vidar Mikael Pedersen198201.129.892470.018
65Kurt Steinar Tande19513.616.6581.098.039446.391
66Erika Cerskuviene196737.8851.081.262451.263
67Karl Fredrik Stave19551.412.0311.071.947380.604
68Tor Erik Tendeland197401.069.966479.349
69Anja Kristin Andersen1970577.2121.052.693317.274
70Per Arne Oftedal19841.423.4691.052.643442.496
71Hristo Filchev Trendafilov19762.274.3861.052.175433.770
72Gry Im Kristoffersen1967603.2701.046.915432.988
73Robin Larsen198101.042.644430.580
74Ola Øraker19484.198.2091.028.547402.548
75Ernst Cato Strandmoen1942165.7411.027.577163.883
76Tor Anders Elvegård1966445.8591.019.883406.041
77Tom-Roger Enoksen196072.1681.010.657384.727
78Ernst Bjørnar Nilsen1953326.1251.009.078407.782
79Chris Sørensen1987663.3101.007.607398.725
80Frank Robert Olsen19511.631.5321.002.179403.058
81Bjørn Kristensen19601.664.6611.001.681417.194
82Anne Margrethe Cameron19534.353.096995.313428.802
83Ole Andreas Holdø19490980.690377.156
84Ernst Brynjulfsen19710975.286423.309
85Arne Martin Andersen1951271.649974.578376.116
86Karsten Malvin Danielsen19490973.368374.337
87Svein Emil Jeremiassen19740971.432446.922
88Beate Vivian Jakobsen19571.730.714970.397293.475
89Frank Lockert1959514.256969.855357.688
90Kurt Otto Rønning19580964.768399.723
91Tom Frantzen19760963.109393.084
92Karin Johanne Sørensen19441.734.297959.430284.160
93Halvard Severin Pettersen19630955.467404.363
94Kjell Åge Andreassen195528.580.013951.206573.810
95Kjell Jørstad19520945.872383.484
96Obren Markovic1970619.227943.677371.460
97Lars Andreas Jensen19491.367.933940.394362.034
98Stein Johnny Magnussen19412.319.135934.272291.623
99Hans Petter Nilsen19626.833.685921.410348.994
100Tor Pedersen19700917.707290.534

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken