Disse tjente mest i Karasjok

Artikkelen er over 5 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Geir Ole Fredeng19691.577.0812.240.752986.786
2Georges Joseph Nasr197001.847.611708.293
3Seppo Tapani Härkönen19555.330.4801.795.109538.476
4Knut Johnsen1950827.1201.650.691643.706
5Trond Pedersen Biti19643.613.9691.646.910715.048
6Arne Skoglund195201.562.378658.865
7Stig Rune Sæther197301.519.889631.696
8Vidar Riktor Kåven19601.109.3581.475.273410.017
9Ilona Outi Marjatta Sipilä1967979.4611.431.228565.065
10Piera Niiles West195501.393.767544.837
11Ernst Håkon Jahr19792.457.3571.347.634534.409
12Olav-Andre Dagestad Myklebust19841.884.4681.347.305517.846
13Anni Dagmar Høgman19491.049.1121.304.694281.607
14Lars Henrik Haugan19462.333.6051.194.087417.213
15Hilda Sofie Vuolab195901.177.099451.175
16Tormod Svineng19602.348.2801.082.306257.204
17Karen-Marie Guttorm195201.081.784407.486
18Amund Peder Teigmo196901.073.736442.019
19Frøydis Nystad Nilsen196701.071.926408.488
20Anne Cecilie Javo1948957.0771.050.236394.817
21Jørgen Michael Sommer19422.872.6991.038.900355.366
22Frode Boyne19752.468.9671.006.236367.361
23Ingvald Laiti195901.002.487371.111
24Nils Gunnar Persen19482.261.291998.085342.087
25Egil Josefsen Utsi19494.612.272994.772385.758
26Jon Aarseth Meløy194947.700975.675350.326
27Ben Lindbäck19653.071.438973.118293.057
28Arnhild Somby1969185.079968.398365.043
29Per Edvard Klemetsen19501.308.586930.959311.398
30Gordana Ignjatovic Jovanovic1971207.463926.786334.151
31Alf Isaksen19460916.489314.568
32Dan Vidar Rasmus19750912.287350.039
33Jan Terje Nedrejord19511.092.909887.733306.682
34Rune Sverre Fjellheim19640885.558328.443
35Klemet Nils Hansen1949877.750885.284288.775
36Amund Johannes Nergård1944757.655875.216263.135
37Jan Einar Høifødt19488.740.816869.063343.984
38Thor Werner Thrane19520859.328297.737
39Eva Husebø Isaksen19460820.088254.785
40Anna Rita Spein1968150.588811.475285.364
41Kirsti Gulsrud19495.281.967811.021280.612
42Jelena Porsanger19670802.851306.861
43Rikard Nygård1967921.411785.485295.383
44Robin Åsheim Lindberg19730780.706295.919
45Ari Daniel Paltto19810778.854273.274
46Jan Gunnar Simonsen196269.079760.130230.405
47Arne Hjalmar Strømeng19451.759.788757.499244.539
48Gry-Kristina Fors19580753.742258.053
49Line Berit Skotnes1967255.612753.030248.186
50Alf Andreas Solbakken19492.261.522751.773229.448
51Inga Ravna Eira19480751.404247.183
52Jon Hansen1958409.326742.819252.922
53Atle Heim19650741.588256.073
54Vigdis Stordahl19511.415.715728.082247.081
55Piera Balto19520721.277234.984
56Kjetil Andersen19673.102.647720.176216.655
57Irene Boine19650717.022236.887
58Heidi Oline Salmi1957679.906713.616246.117
59Synnøve Solbakken-Härkönen19581.882.099710.763255.162
60Edvard Nilsen Anti19583.332.960700.912200.931
61Sissel Gaup19620700.522240.101
62Johannes Edvard Kalvemo19491.237.443696.563209.091
63Ragnhild Lydia Nystad19460696.476215.284
64Risten Inga Utsi19830684.158231.459
65Rune Gjøvik Hansen19682.465.667684.046246.210
66Jon Helge West19560675.402235.258
67Hege Fjellheim19620674.874219.718
68Edmund Johannes Grønmo1953506.000674.550215.230
69Jens Siri Eriksen1965273.990673.551227.506
70Jan Freddy Skoglund Paltto19610670.999256.867
71Marit Kirsten Anti Gaup1960526.914664.734221.981
72Per John Guttorm19600663.175223.014
73Frank Ingvard Nilsen19640661.568220.636
74Veijo Arimo Turunen19490659.556200.265
75Geir Thomas Eideng Fredeng19910653.389222.270
76Albrigt Johannes Rasmussen19562.906.208653.182233.011
77Karl Martin Stueng19610651.103225.093
78Kjell Magne Grønnli19790648.590233.213
79Klemet Johannes Eideng19432.093.808646.682145.111
80Karen Maria Sara Wilhelmsen195285.821640.642180.879
81Per Tommy Somby19650638.811212.004
82Ann-Irene Buljo19690633.864213.970
83Valde Johannes Olavi Ranttila19649.255633.120282.936
84Randi Lovise Romsdal Balto1954327.861631.176210.649
85Anne Kirsten Øvrejord1947284.017627.679184.171
86Marit Alette Utsi19680625.290214.318
87Hagbart Grønmo1948898.578624.034186.913
88Magne Svineng19640623.287213.619
89Steve Strømeng1965766.146622.056210.764
90Anne Cathrine Silviken1968325.477620.079210.807
91Jan Roger Østby1967223.904617.312212.166
92Hans Fridtjof Nystad194970.907615.315201.235
93Tor Odmund Aronsen19720614.924201.678
94Berit Kirsten Sara1960974.896614.225222.408
95Nils Johan Johnsen Gaup1954355.170612.768204.223
96Teija Irene Helander Anti19700612.241251.742
97Anne-Berit Anti1974284.122611.215210.070
98Inger Lisbeth Persen1961772.159604.515197.345
99Jonas Gulsrud19770604.098223.575
100Arne Kristian Eriksen Balto19740601.968223.769

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken