Disse tjente mest i Kvæfjord

Artikkelen er over 5 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Jan Morten Sørgård19657.934.1413.527.1821.244.763
2Petter Ingemar Eriksen19463.201.9793.157.505848.588
3Ørjan Birkeland19601.682.5343.099.214239.415
4Tor-Ivar Aronsen197301.624.935764.907
5Dag Helge Markussen1964743.1161.371.863384.489
6Frode Vik19552.112.0091.339.868587.035
7Leif Bjørnar Henriksen1959794.4321.263.869532.625
8John Eirik Paulsen1972162.0091.235.383522.850
9Bendiks Harald Arnesen1951945.6251.215.998479.796
10Randi Myreng196301.200.916469.430
11Svein Mikal Gregussen19501.708.4391.064.213448.878
12Bernt Halvard Eide19534.330.5151.063.329407.824
13Per Erik Skogrand197701.055.245438.614
14Hans Ivar Heimgard19543.520.6031.047.162466.309
15Willie Jarl Nilsen1949156.1631.027.792406.478
16Knut Odd Vinje19481.689.2861.023.680398.121
17Leif Bernt Pedersen1961183.9101.004.312409.189
18Paul Arne Anthonsen19522.153.5781.003.072386.887
19Olav Sverre Pedersen19561.023.630998.101397.445
20Joar Mortensen1952723.656981.862379.920
21Trond Leonard Jensen19711.889.264940.096413.513
22Kjetil Mikalsen19690902.364370.042
23Peter Herman Slump19680884.662370.717
24Anne Marie Bakken19442.520.880880.153306.723
25Jonas Arve Kristiansen19533.454.059867.154347.808
26Morten Sørnes19870856.517342.728
27Parveen Kumar Lumb19542.979.548848.718312.984
28Lars Mikal Tverseth19500844.344308.265
29Ole Stig Laurits Eidissen19560843.125368.669
30Odd Harald Sandnes1951275.443840.942316.525
31Marta Anna Slubowska Woldengen19760837.705331.196
32Thomas Torgersen Bakkeid19770830.252345.160
33Osvald Johan Larsen19511.643.500827.306318.770
34Edgar Johansen19583.693.924823.780351.009
35Bård André Heggelund1969433.925823.767341.992
36Frank Rinaldo19760791.332324.446
37Harald Pedersen19681.822.172788.506315.365
38Wigdis Endresen19501.467.890773.373267.729
39Sigrid Jenny Isaksen19511.961.073768.440335.600
40Per Mikal Eriksen19600768.298303.486
41Ronnie-Vidar Bauer Svenning19710759.191292.945
42John Kristen Johnsen19510754.173279.053
43Hans Julius Edvardsen19610746.266299.062
44Robert Haugland19640745.153333.582
45Birger Jakobsen19590742.256290.223
46Knut Frantzen19720740.128290.439
47Hans Arne Haugland19610737.826291.750
48Jan Erik Lagesen19478.755733.358293.091
49Johnny Hansen19620728.298303.143
50Berger Johan Bergersen19490725.566262.628
51Joakim Torson Gjertsen1992385.339721.557267.219
52Inger-Ann Bendiksen19722.335.684717.548327.785
53Roger Magnar Henriksen1953249.872716.459278.008
54Asbjørn Rikardsen19660713.552279.825
55Wolfgang Friedrich Johan Bauer19431.058.266712.689258.997
56Ole Nicolai Norman19391.553.887712.221191.061
57Viggo Ernst Elde1956887.630707.051254.788
58Jan Sverre Isaksen19652.151.469703.870286.662
59Mari Hanne Wikeland19631.235.215700.640221.537
60Gunnar Walnum19561.600.963697.080261.017
61Gerd Berit Salen19481.338.937684.903239.131
62Markus Sivertsen19920684.383260.871
63Frode Karlsen19730683.951265.289
64Harald Vasseng19640680.229265.969
65Gunnar Bendixen19626.993.020679.160254.719
66Steinar Strimp19660677.319293.553
67Jan Magnus Hansen1957912.993677.286254.617
68Ingvald Stensen1949617.569676.221236.130
69Thomas Engheim19810675.623259.622
70Roy-Erik Pedersen19561.829.483672.013227.793
71Nils Mehren19590671.419253.416
72Rolf Inge Jenssen1955916.971671.175235.908
73Børre Nøkleby Nilsen19710668.058261.925
74Hege Olsen Arnesen19700667.849233.727
75Vidar Gangsaas Trudvang19671.461.625659.432261.010
76Karl Johan Evensen19374.146.063659.402219.180
77Mariann Vebostad Trudvang19715.477.736659.019299.201
78Stein Hugo Bjørback19601.454.724656.244247.297
79Torfinn Andreas Nilsen1948898.218655.395219.151
80Martin Høegh1973827.921654.163243.280
81Erik Engenes19670652.870258.733
82Cato Bye Johansen19730651.268278.473
83Børge Johansen196436.146651.037246.180
84Birger Harald Bjørnstad19596.342645.985249.835
85Willy Karlsen19490642.598224.690
86Øyvind Lind1956719.685636.963236.006
87Jim Bekkevold19640636.745236.254
88Ida Johanne Dreiem Aagesen1950186.147634.258155.349
89Øyvind Tore Johansen19661.260.398632.929215.717
90Fred Hugo Pettersen1965172.212630.869243.943
91Magne Hugo Nilsen19570630.359238.849
92Willy Johansen1947922.549628.017195.004
93Christian Pettersen19880627.842232.642
94Dulo Dizdarevic19680623.841254.005
95Arne Strand19520621.758265.352
96Morten André Vikholt19860621.110250.073
97Bjørn-Elias Bendixen19840620.498249.672
98Tore Karlsen19650619.512231.391
99Sigrid Olaug Gravem Torgersen19462.144.484618.497205.051
100Randi Nansy Markussen19492.066.230614.966197.782

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken