Disse tjente mest i Kvænangen

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
wqdNavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Arvid Otto Hansen1947129.610.5175.271.8082.507.242
2Arne Henrik Evensen195384.009.8322.751.2001.497.616
3Arnold Valdemar Sollund193949.479.9962.580.7191.070.647
4Roy-Egil Sollund196444.669.5721.866.955860.437
5Kjell Nysveen19565.091.9211.550.573637.880
6Bergljot Olga Jenssen Evensen195529.146.7221.357.657613.933
7Nils Johan Ribe19433.690.9181.221.873417.976
8Laila Otelie Sollund193715.463.8741.014.545350.256
9Arne Johannes Nilsen19491.552.502982.804333.023
10Arnt Eldor Haug1948221.447891.211308.498
11Thor Ole Jenssen19571.955.834879.331204.252
12Kjell Ove Lehne19651.409.838858.545252.985
13Fred Oddvar Isaksen19740827.305307.742
14Thor Inge Haukland19672.652.718819.370313.071
15Einar Stikbakke19830817.055318.919
16Nils-Arnold Nilsen19701.596.930784.442284.017
17Joar Wassnes19750747.593319.472
18Einar Georg Nilsen1956557.327707.370238.172
19Frank Pedersen1957102.602694.398232.044
20Harald Jr Kaasen19690681.990322.892
21Torbjørn Ragnvald Jørgensen19791.654.032680.441240.209
22Valter Hermod Johan Olsen19500667.337194.604
23Kitty Cecilie Karlsen19422.554.179666.912194.522
24Sten Kåre Pedersen1963374.126658.450229.729
25Kjell Kristian Johansen19522.000.819646.200224.723
26Arild Peter Salomonsen1967656.485636.619219.055
27Svein Winther Bogstrand19521.784.384635.512202.149
28Hans Jørgen Emaus19470634.766188.575
29Odd Jalgot Hallen19502.072.630622.410211.286
30Robert Falchenberg Jørgensen19730602.093197.938
31Torill Eriksen1964127.217600.983213.415
32Torstein Eriksen1978309.284587.414196.963
33Rolf Petter Nordgård19490584.969172.368
34Ove Larsen19810584.504212.353
35Kjetil Anfinn Tunset1950223.128582.855188.935
36Ivar Kaino19551.402.178581.874205.952
37Liv Karin Knudsen Olset195150.537576.867192.223
38Oddvar Kiærbech1952593.762575.100188.046
39Synnøve Rønnaug A Mathiassen19580572.970156.576
40Gaute Hilling19860564.563200.700
41Marianne Sollund19720564.561177.002
42Arnulf Sandnes19663.025.882564.342190.587
43Raymond Nilsen19900550.420185.786
44Tor Johnny Josefsen19718.403.141549.704228.119
45Fred Hugo Tollefsen19670544.958140.458
46Britt Elin Johansen19450539.112148.552
47Bjørn Ellefsæter1963474.214534.512168.586
48Joachim Sund Vågsholm19860533.636164.475
49Bjørnar Boberg19720532.803184.034
50Stian Solheim1988739.442530.812174.499
51Ragnhild Birgitte Enoksen1950242.180528.149151.281
52John Olav Røde19550527.350172.406
53Fred Einar Jørgensen19691.337.192523.208167.042
54Svenn Johannes Jenssen1947627.147522.017158.522
55Cecilie Røhmer Syvertsen19801.972.312518.933174.044
56Martin Pedersen19880517.694162.461
57Steinar Kaasen1941586.145517.598137.102
58Roald Hermod Gundersen19510513.865143.737
59Wenche Tande Pedersen19660512.286161.732
60Guro Hennie Isaksen Solheim1973230.947510.325160.410
61Anne-Mone Boberg19571.053.282500.939160.800
62Tore Li19620499.989162.928
63Ann Sofie Josefsen19741.448.107499.747158.486
64John Inge Kaino1968609.203497.867152.712
65Saxe Olav Edvardsen19482.455.051494.922143.477
66David Wiik Johansen19780494.262161.884
67Alf-Johnny Kaino1961245.619487.120152.661
68Terje Leirbakken19581.577.120484.349147.804
69Jørgen Frantzen Kaasen19840484.173159.510
70Tor Øyvind Åsheim19570478.189168.282
71Henrik Marelius Henriksen19398.527.449477.609165.559
72Ann-Tove Karlsen19680476.812150.567
73Ingvild Rapp Hanssen19890476.520143.998
74Elin Oppheim19730475.754154.232
75Hans Gunnar Mathiassen19650474.588158.897
76Gunvald Edvart Hansen1952183.077471.228142.504
77Gøril Severinsen19710469.433158.186
78Trond Erling Johnsen1953726.329465.499146.789
79Hege-Mari Karlsen1974223.671463.472142.763
80Bjørn Ove Paulsen19730462.458149.545
81Anders Nysveen19900462.112147.806
82Ole Johannes Engebretsen1973103.839460.285143.154
83Svein Tore Svendsen1949660.686459.421102.573
84Joel-Erik Greaker1948866.690456.993119.079
85Tom Cato Larsen19900456.172143.291
86Leif Johan Berg19850452.128166.537
87Kari Elisabeth Larsen1959379.214451.773136.354
88Bjørn Arild Bjørnholt19650451.225138.798
89Brit Anne Engebretsen1970305.504449.819136.776
90Roger Ole Olsen19532.927.908447.709135.670
91Daniel Samuelsen19850446.587137.586
92Bente Hennie Karlsen19600445.804140.631
93Ole Martin Holst19680442.881149.732
94Ivar-Henning Boberg1959287.771441.792130.560
95Rune Nilsen19800441.618160.973
96Eva Jonassen19570441.496134.932
97Jan Otto Kaino19690439.016137.511
98Jill Marion Karlsen19650437.870133.005
99Sten Vidar Nikkinen1953124.480437.846132.467
100Erik Gunnes19690437.649135.918

Artikkeltags