Disse tjente mest i Nordkapp

Artikkelen er over 3 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Roy Arne Rotnes19702.726.1512.119.796698.902
2Adrian Tudor Stanescu19702.252.3411.961.849827.078
3Stein Tore Hansen19433.191.5651.718.883616.607
4Håkon Yngve Karlsen19611.982.7031.638.930663.694
5Lars Helge Jensen19608.101.9851.607.498633.956
6Bjørn Nordang19581.064.4281.567.428636.429
7Svein Ola Nygaard19554.779.2941.554.351654.292
8Knut Viktor Thomassen19501.783.0301.489.075555.579
9Arild Johan Løvland19572.308.9221.454.949579.417
10Knut Wagelid19505.528.7381.453.067588.875
11Jostein Thore Wadel Pedersen19635.380.3601.400.511548.698
12Ulf Helge Klevstad197101.389.823541.244
13Jon Steinar Olsen19533.408.0501.330.578522.091
14Guri Tuv Brattli197052.4441.326.190518.790
15Kjell Andreassen19615.472.7031.303.333515.195
16Bernt Øystein Salamonsen197301.303.245457.640
17Toini Martinsen Karlsen1971228.6531.266.534484.942
18Rolf Arne Brynjulfsen19603.973.3331.260.006513.109
19Fredrik Bull19613.180.3281.258.968417.622
20Hilmar Gerhardsen196601.224.105470.620
21Trond Ingemann1969694.6911.193.251469.631
22Johnny Eliassen196101.168.019359.084
23Helge Bjøru195901.145.317459.017
24Anne Britt Bruvoll Jensen19562.657.5181.140.329413.029
25Ronny Andersen196801.122.464320.201
26Oddbjørn Samuelsen1960491.2171.106.244411.928
27Erik Langfeldt19511.764.2421.095.394447.235
28Ulf Helge Johansen197101.075.394414.724
29Erling Arnfinn Walsøe195213.770.3971.071.867414.826
30Werner Hansen19561.176.0631.060.883412.617
31Olaf Bull19633.491.7321.056.084335.583
32Runar Sandberg197001.046.798124.295
33Oddbjørn Gundersen19471.357.1851.041.457352.358
34Anne Marie Frøyland Olsen1963209.2301.021.373370.100
35Steve Wahlgren Hansen196801.005.195381.231
36Kai Terje Søderholm19675.787.5901.005.003391.257
37May Synnøve Olli Kristiansen196701.002.631301.194
38Roy Hugo Andersen195901.001.417401.425
39Tom Wilhelm Barstad19580989.083356.393
40Harry Emil Severinsen19621.295.091977.355382.104
41Robert Walsøe Sandmo19810977.079373.906
42Arve Andersen19492.569.599975.997321.497
43Tor-Ove Hansen1963291.053974.512354.151
44Bjørn Ronald Olsen195727.162.900969.806631.545
45Inger Helene Grøneng19681.843.783966.994304.737
46Kristina Sigursdottir Hansen19630957.615352.996
47Kjell Arnold Bjørnå1952140.781954.267356.965
48Kristian Bjerkan Hansen19810951.378351.324
49Idar Jensen196011.456.470943.269443.828
50Stig Even Tønderlund19601.014.989934.813332.258
51Einar Frostad Pettersen1952239.246928.345343.064
52Jan Halvor Søreide1971399.697927.116247.233
53Rino Leif Kristoffersen1962357.846922.557337.283
54Asbjørn Johan Haldorsen19551.448.498922.314328.047
55Terje Roger Olsen19532.189.537918.841332.845
56Bjørn-Oddmund Fjellvang19520917.370314.913
57Hans Agnar Kvamme195910.708.429916.890463.832
58Sverre Joakimsen19600911.719326.947
59Kjell Ove Jensen19562.057.741909.801337.053
60Fredrik Tveit19823.415.861902.398353.299
61Harry Elvebakken19660896.334328.497
62Geir Eddy Karlsen19720895.023318.381
63Annathon Granaas19590892.370321.509
64Ulf Åge Syversen1947174.777890.754299.591
65John Viktor Brynjulfsen19561.860.730875.784316.458
66Per Eilert Thomassen19571.526.347874.288320.096
67Roar Harald Karlsen1947144.268863.616313.431
68Ashok Kumar Gupta19492.929.393859.620332.198
69Bengt Agnar Hansen-Seljebu1969604.670856.837300.626
70Arnt Edmund Ofstad19670856.021315.882
71Einar Robertsen19512.364.515850.592296.287
72Ketil Olsen19630847.700318.029
73Nils Arthur Jensen1949491.728843.034278.062
74Odd Arne Nilsen19658.792.218842.656355.540
75Viggo Svein Wahlgren19490841.617271.881
76Tor Willy Walsøe196655.491840.499296.159
77Håvard Dahlslett19810829.268298.047
78Arne-Johan Trondal19650824.545316.644
79Lars Anton Simonsen19510816.923261.448
80Egil Ivar Indal19410815.735256.986
81Geir Leon Tveit19593.815.902808.664322.816
82Trond Reidar Selnes19584.659.151807.715291.385
83Magne Viktor Pettersen19471.559.559801.029248.979
84Nils Kristian Brynjulfsen19637.973.007795.621302.560
85Viggo Aksel Pettersen194113.231.397795.389324.280
86Jan Håkon Høyen19525.729.235793.077291.857
87Baba Snake Magnus Johansson1973136.655788.352271.272
88Per Ivar Pettersen19560785.346280.338
89Odd Harold Pettersen19540784.468299.963
90Arne Emil Brynjulfsen19581.409.097783.716288.384
91Rolf Harald Selnes19513.445.767782.730249.941
92Leif Gustav Prytz Olsen19630778.404287.972
93Roald Bjørn Abrahamsen1947128.972776.067240.827
94Stein Arne Granaas19610770.363229.751
95Holger Martin Andersen1963213.387769.587265.541
96Kjell Einar Holstad1960388.753764.902255.489
97Inger Margrethe Helgesen1948645.443759.993237.558
98Kirsti Synnøve Severinsen19650756.211255.541
99Sigve Reidar Hansen Gusdal1976532.804754.899274.214
100John Erik Evensen1956603.909754.348255.266

Artikkeltags