Disse er rikest i Nordland

Artikkelen er over 4 år gammel
DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Inge Harald Berg1964465.990.93510.401.2277.629.606
2Ragnvald Bent Eriksen1949214.788.9166.995.6894.134.215
3Eva Maria Kristoffersen1971179.650.3284.043.1253.015.922
4Jim Roger Nordly1967169.932.0815.985.8273.541.621
5Mona Nilsen1949140.224.2205.945.3433.161.137
6Frode Michal Nilsen1963123.951.2296.151.6653.041.284
7Anna Elisabeth Kristoffersen1974121.090.8182.499.9481.906.168
8Bjørn Johansen1948118.764.74201.183.517
9Malvin Meyer Nilsen1942115.977.5136.595.4073.181.205
10Johan Erik Wulfsberg1950100.648.4003.475.2621.995.873
11Therese Berg199198.153.9234.885.6932.278.933
12Robin Harald Berg199296.396.8414.775.9212.231.217
13Terje Steiro194591.719.2052.354.9441.669.478
14Hilde Nielsen Forbergskog195883.256.4261.773.4071.289.342
15Ståle Malvin Nilsen196482.733.3664.350.1982.165.270
16Roger Arne Rasmussen195680.210.6961.288.2461.254.112
17Geir Asbjørn Pedersen197279.961.355805.4151.077.968
18Einar Ytterstad195378.248.0638.472.0983.231.188
19Johan Martin Meløysund194678.141.3453.671.1801.951.133
20Edel Lønnum194977.593.5241.943.8131.411.535
21Martin Sivertsen195873.319.8692.717.7051.611.109
22Per Arne Amundsen194972.239.1487.754.8922.778.246
23Johannes Langaas Berntzen195871.700.505566.541870.651
24Stein Rune Øijord196770.351.2201.073.5581.064.715
25Olav Roger Lassesen194967.555.054626.022852.500
26Kent Ove Øijord196566.612.155626.843893.196
27Thor Drechsler196765.480.7141.040.834994.213
28Ola Helge Holmøy194465.091.2696.239.6972.497.081
29Geir Steven Olsen196062.628.148735.530859.388
30Line Ellingsen196960.696.1945.800.8862.306.807
31Hans Petter Robert Meland194059.408.6031.551.6541.058.611
32Lorentz Hugo Hardy197059.385.073834.278928.066
33Aage Oxholm194357.217.8571.160.911909.678
34Øyvind Johnsen197857.031.0271.356.669961.420
35John Julius Jakhelln196756.971.2254.065.3131.784.042
36Aino Kristin Lindal Olaisen197455.918.6225.829.3212.234.096
37Arnt Reidar Nermo195755.202.6612.238.2301.177.452
38Merethe Helen Almendingen197054.947.7281.594.312988.287
39Håkon Vigner Lindal Olaisen198253.765.3454.915.4611.841.652
40Monica Berg197152.642.4122.689.0921.271.042
41Børge Nilsen198352.485.6213.380.1181.556.176
42Arne Norval Mathisen196551.444.475960.645884.872
43Jacob Palmer Meland198450.884.5191.222.447859.529
44Erik Mogens Bugge194350.466.2972.248.0621.157.779
45Harald Svendsen194350.138.5943.213.8931.442.291
46Inge Henning Andersen197350.122.0802.057.9511.203.335
47Maria Olaisen197749.952.4135.064.8331.876.689
48Anne-Katrine Meland198549.571.9141.064.687791.965
49Odd Nordahl Christensen194948.028.5401.839.0921.081.019
50Eirik Frantzen196847.822.24318.875.6046.017.826
51John Martin Berglund196447.736.954592.443671.817
52Elise Thue-Nilsen194947.497.611819.544679.693
53Andreas Ellingsen197747.485.7995.017.0171.903.181
54Heidi Holmøy196346.994.9014.555.5271.745.192
55Ole-Jacob Eivin Kanstad195246.222.873668.353631.306
56Marit Johanne Skipnes194645.603.265635.800650.274
57Stig Arne Albertsen195445.056.6901.505.091876.211
58Bjørnar Olaisen194344.885.1565.627.2912.081.062
59Gunnar Hugo Johansen194844.707.3445.425.2382.234.967
60Knut Roald Holmøy197243.322.131640.273788.872
61Lorents Inge Pettersen195642.989.8375.330.3761.986.038
62Helga Ellingsen199342.843.8003.208.7471.273.976
63Torbjørn Folgerø196342.690.7741.263.591872.201
64Lisbeth Berg-Hansen196342.676.7213.508.7511.455.208
65Dagfinn Magne Lind195542.216.7821.855.241940.840
66Gerd Mary Lovise Aarnes Meland194740.920.2411.058.721705.831
67Arthur-Julius Abelsen196540.419.863882.178686.418
68Einar Jørgensen196740.249.8622.646.8971.368.020
69Ulf Christian Ellingsen197039.508.1983.988.0031.566.732
70Erling Sannes193939.235.25110.028.3413.063.861
71Ole Johan Helland193938.932.702269.231436.513
72Ida Gudding Johnsen197738.739.007631.552585.598
73Mariann Eriksen195637.692.2341.123.633674.343
74Per Hugo Andreas Jacobsen195837.661.003376.532496.809
75Anniken Ellingsen Aarstein197437.285.9063.466.4691.321.427
76Bjørn Michael Jarmund196836.138.0842.150.3911.160.038
77Frank Arntsberg195136.099.617681.126529.748
78Ørjan Stener Nilsen197335.348.4641.892.128894.456
79Robert Arnfinn Tønne195435.323.601294.316451.534
80Ivar Præsteng195035.065.5398.331.2502.603.362
81John Bjarne Holm195734.978.249585.998523.690
82Morten Harald Eriksen198634.842.4641.296.379712.423
83May-Bente Eriksen197834.731.6921.280.122690.619
84Brynjar Kristian Forbergskog195834.614.3373.622.0361.684.659
85Birgit Dverset Nøstvik196034.451.6242.169.194918.615
86Tore Haug195033.816.400957.479606.300
87Arne Erling Johansen195433.369.0273.458.7941.484.898
88Birger Martin Jakobsen193933.021.660709.853515.917
89Carl Johan Jakhelln193132.838.6422.369.1981.005.874
90Torstein Larsen195232.427.2022.029.0791.215.169
91Børge Lorentzen196932.178.6462.242.5301.018.908
92Arnhild Helene Torrissen193331.810.1731.527.830681.663
93Kjell Harald Pettersen195931.655.4520349.385
94Geir Ronny Svendsen196131.436.6413.559.1511.274.678
95Trond Sigurd Tørdal196431.258.3102.065.166901.783
96Sten Arne Andersen195030.993.7481.733.117782.196
97Einar Mårstad195730.969.690423.573461.808
98Eirik Just Mathisen196530.417.674664.168543.089
99Knut Erik Flygt194530.392.1071.302.935786.192
100Ulf Ellingsen195130.282.8749.483.4962.944.529

Artikkeltags