Disse tjente mest i Tjeldsund

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Arild Herman Skarsem1946561.8321.670.384741.398
2Svenn-Harold Nordgård19564.004.4511.001.258318.773
3Jo Bjarne Ørjasæter19730964.699407.843
4Thomas Christian Sømhovd19710893.626350.292
5Jostein Helge Aarsund19436.043.905883.928303.428
6Geir Ketil Pettersen19590874.206368.050
7Harald Magne Furu19640871.922365.688
8Kent Andre Eide19790855.503318.567
9Einar Lindstad19740850.663354.011
10Arild Einar Thomassen19660813.849355.524
11Pål Brodtkorb19730808.575326.199
12Dag Jensen1964317.762803.479340.368
13Erik Anders Hanssen1963766.828759.170274.213
14Willy Nøstdahl19390757.319269.039
15Geir Ragnar Høve1966414.935719.369304.924
16Alf Magnar Hansen196678.557708.853330.963
17Geir Halvorsen19480685.644236.989
18Anita Aarsund19683.197.755674.820249.760
19Jørgen Marius Wiggen19710674.282262.657
20Ivar Johan Olsen19511.257.552673.452223.407
21Steinar Gyltnes19470671.136231.599
22Ole Martin Røberg19720670.855259.981
23Gunnhill Margy Andreassen19490670.268256.008
24Roar Johansen19640667.020260.279
25Knut Ivar Hagensen19510665.093230.815
26Jåhn Hansen Øyen198535.387661.877246.635
27Reidar Karlsen1957182.294651.949251.765
28Sverre Johan Steen19421.267.632650.911163.402
29Gunnar Bård Skaanevik19441.100.451646.999204.598
30Ragnar Olsen19511.015.242646.028209.515
31Kjartan Arild Mathisen193949.391642.704206.202
32Olaug Ruth Kristiansen195410.459639.460241.331
33Haukur Snorrason19830637.606240.217
34Thomas Andreassen19840625.279240.646
35Gunnar Lorentzen19460624.054210.093
36Rigmor I Wangen1951336.513618.771230.755
37Arne Magne Fjelldal19461.287.373618.473221.396
38Ann-Karin Hoff19590614.305247.539
39Finn Hatlebakk19440614.229194.493
40Ørjan Bohinen19810613.927232.741
41Olav Kyrre Gyltnes1949460.080609.277206.407
42Merete Jankila19650607.785227.367
43Olav Ryland Stokke1949737.386606.026233.382
44Trond Ranang19650605.237240.072
45Elin Kvinge19780592.470204.157
46Lars Arne Søfting194934.049587.723217.170
47Bjørnar Osvald Pettersen1953327.899584.798217.188
48Nancy Mathilde Thomassen1947748.104580.651185.602
49Jarl Oddvar Nilsen19680579.324222.538
50Ørjan Eilertsen1980438.407572.721212.893
51Aina Instanes19670569.244221.838
52Bjørn Olaf Hanssen19550569.101216.188
53Eivind Johan Kristoffersen19482.137.737569.004241.075
54Ketil Magnus Martinussen1962348.465565.809201.515
55Synnøve Eivor Helgesen195178.560560.210171.903
56Ulf Eikhovd1949579.792558.513174.545
57Arne Jørgensen1950571.213557.112175.029
58Ruth Ramstad19500556.759199.847
59Willar Berge Jenssen1942664.338554.757165.681
60Vegar Eskil Paulsen19700554.173200.972
61Roar Erling Fjelldahl19662.124.777549.266198.630
62Bjørn Alling19520545.910238.290
63Alf Harald Antonsen19531.580.088541.240194.171
64Sverre Håkon Bruun1945783.760541.153169.993
65Jane Berit Berg1954779.223537.788199.753
66Roald Markus Kristiansen19510534.640180.581
67Kristina Elisabeth Lindahl1959718.903520.029185.007
68Hans Peter Johansson19650514.745178.186
69Toril Henriksen1960391.574514.503182.044
70Bjørnar Andreas Johansen19470513.572160.777
71Gisle Hoff19590513.134186.140
72Elisabeth Horn19660513.022201.667
73Alexander Norman Svendsen19880511.046178.241
74Gjøran Sommarset19810509.253205.609
75Eli Tyldum19530507.686192.542
76Per-Even Fossbakk19640507.107188.755
77Thorbjørn Solås19640505.321197.083
78Monica Ankerstrøm Gundersen1972784.434502.861183.208
79Ståle Dalhaug19670502.180184.687
80Frits Sigbjørn Pettersen19520500.021167.236
81Geir Arne Balstad1953866.236499.112176.689
82Ellen Marie Edvardsen Markussen19520497.582186.025
83Ulla-Britt Sørensen1954770.136497.087176.962
84Kyrre Grotnes19640484.152186.326
85Sandra Kjerstad Pettersen1991698.431482.506142.048
86Tommy Ketil Berg19660482.182169.018
87Aase Margrethe Bjønnes Hol19470481.112157.777
88Line Kjærstad Pettersen1988691.460479.052139.799
89Terje-Roald Kvilstad19600477.073168.255
90Ronny Morten Henriksen19671.097.319474.472169.154
91Thor Willy Holth Hansen19660470.868185.286
92Fritz Atle Melsbø1956531.509469.472162.747
93Henrik Kjerstad Pettersen1992173.633467.233137.712
94Leif Oddvar Pettersen19480465.756157.831
95Joakim Steinmo Pedersen19850465.629166.711
96Hanne Gyltnes Lidal197577.134464.971162.145
97Eilif Ivar Helgesen1950888.382464.362142.086
98Dag Hammervold19610464.291170.713
99Inger Lise Greftegreff Kristiansen19621.094.992463.793166.543
100Ståle Bjørnvåg19700461.869203.182

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken