Disse tjente mest i Alta

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Jan Kristoffer Opgård194142.651.0326.994.9182.051.870
2Håkon Volden196923.498.9035.800.5482.083.025
3Alfon Alsen19624.571.4345.136.0981.421.390
4Roy-Yngve Thomassen197325.236.7934.984.8571.500.022
5Svein Harald Thomassen196451.709.1224.617.5561.669.019
6Tommy Wirkola19794.876.5484.193.1541.781.181
7Bjørn Gunnar Pedersen19639.258.4054.162.3141.089.010
8Ole Gustav Berg19513.873.8263.781.429903.767
9Hermann Adrian Berg19533.205.5023.723.651893.946
10Kjell Arvid Berg19543.710.2133.667.828874.049
11Bengt Andersen196416.120.4373.405.7171.194.936
12Rolf Erling Sætrum19503.664.2803.170.226773.522
13Jens Håkon Volden196711.505.0852.788.163805.508
14Svein Fredrik Hågensen19732.905.5522.682.600818.850
15Roald Johansen194650.097.0812.671.1851.179.594
16Ulf Evald Knudsen19432.752.6782.621.955623.457
17Line Hammari197502.620.466743.061
18Gisle Loso19653.227.0612.617.6841.075.932
19Reinold Erlend Sortehaug Lederle197202.566.315273.394
20Rolf Erik Suhr194719.923.5752.534.053800.566
21Øystein Volden19728.607.0032.522.290815.275
22Jan Birger Aarstein196402.513.690262.827
23Karl-Gustav Olsen19692.417.6902.482.311731.548
24Ola Bøysen19554.665.6792.400.6401.049.487
25Audun Severin Hustoft19484.700.8742.292.867895.951
26Stig Halkjelsvik19433.284.4332.271.650544.469
27Tore Wæraas195519.478.5272.253.184750.097
28Gerd Paula Leinan Andreassen19471.973.8932.232.518603.257
29Viktor Stamnes19514.137.6772.202.350595.713
30Inger Marie Gunderson19453.777.6212.141.200532.068
31Viggo Wollmann Olsen194913.802.8642.066.946695.053
32Birgitte Johansen197966.185.2012.058.3081.179.373
33Jørn Sjøgren1973121.7872.021.394625.057
34Hans Jørgen Strøm19543.095.8822.015.951474.094
35Andreas Hegg19721.486.1891.988.027833.048
36Kjell Åge Østlyngen19666.270.4281.974.867548.246
37Nils Henry Martin Bjarke195412.181.7951.951.338673.644
38Hadi Bostan Pajenda19803.021.0611.945.337849.311
39Ivar Nielsen194811.823.5121.945.005805.938
40Tærje Yngve Bucht-Hanssen19525.648.6971.934.700772.238
41Stein-Erik Jørgensen19661.956.0111.918.787627.048
42Frode Rønqvist197201.896.964563.348
43Nina Cecilie Ødmann196201.783.419803.501
44Fredd Arne Jensen196801.776.346458.008
45Helge Ludvigsen1953369.8611.769.073492.648
46Siv Margareta Jonsson195901.752.127762.797
47Jonas Aalstad Haugen198601.730.020702.127
48Erik Leland198101.712.603239.720
49Astrid Elisabeth Karina Martinsen Tugwell1963706.0671.694.744693.365
50Harald Johannes Karlstrøm195801.662.246678.208
51Jarl Gudmund Vian194313.963.8181.643.676715.995
52Trond Arvid Larsen19652.212.9111.643.220665.250
53Bjørn Åge Losvar19548.250.8241.625.856566.463
54Åsunn Laahne Thomassen19405.234.7991.622.008435.501
55Trine Abrahamsen19703.628.6591.607.725650.728
56Ole Petter Haugen194901.583.708409.675
57Olav Nilsen19702.291.5461.570.151610.306
58Anna Grazyna Opdøhl19591.226.2101.564.258639.483
59Asbjørn Wang197601.529.531423.866
60Trude Søderholm196301.527.578503.447
61Richard Olaussen1965865.4551.512.515405.502
62Jan-Ivar Alsén1965775.5951.509.965591.494
63Åge Driveklepp19466.071.6541.501.461394.618
64Espen Simonsen197901.494.802569.122
65Petter Sønvisen Bye198501.493.548627.752
66Gunnar Halvorsen19615.540.4441.492.190407.737
67Torbjørn Johansen195810.485.5161.489.199488.791
68Thomas Rønbeck19823.184.3031.485.886605.857
69Morten Alfred Johansen19663.501.8521.482.916561.560
70Gøran Romsdal197512.265.7201.459.869494.134
71Sissel Kløvjan19521.031.8351.456.024438.266
72Torleiv Agdestein19532.130.5831.441.896609.461
73Tore Wiggo Nævra Bang194610.567.8961.437.364539.361
74Tor Erland Nilsen19657.149.2151.433.754455.029
75Ola Losvar19622.243.6141.427.724368.755
76Steinar Edholm19543.726.3231.421.052508.834
77Bjørn Ove Thomassen19832.354.7181.407.358556.567
78Ronald Seipæjervi19772.074.0001.401.839567.004
79Rune Rosvold1969738.9541.400.849544.046
80Arve Østlyngen197101.400.409591.203
81Knut Sigurd Pettersen19611.881.4971.362.560523.867
82Jan Kristian Fredriksen19462.000.7771.357.287498.394
83Per Erik Nilsen Nordbø195901.356.261544.064
84Arnhild Beate Ramseng19491.335.0821.355.553263.400
85Thor Charles Vekve19594.925.7851.352.529587.316
86Birger Eilertsen19782.381.4621.351.56351.461
87Alf Christian Losvar19689.407.1661.342.195472.291
88Svein Asbjørn Svendsen19531.760.4411.334.830538.862
89Roy Pedersen19651.399.6181.311.957360.782
90Bengt Slettli19671.918.4911.291.198465.031
91Gunnar Ottesen19726.598.1871.290.999444.589
92Inger Johanne Kristensen19592.649.1941.288.906345.798
93Tor Egil Hågensen19677.281.1371.271.791513.917
94Anders Caldwell197501.267.640540.321
95Frode Johannes Øvrejord194901.263.018465.624
96Olav Gunnar Ballo195601.262.876565.600
97Frank Tore Olsen19688.882.1461.257.936450.288
98Felix Iversen19528.617.1381.256.457464.220
99Peder Andreas Halvorsen19672.425.9411.255.480498.531
100Trond Bosch Mikalsen19632.171.2631.254.266471.428

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken