Disse tjente mest i Bodø

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Lillian Olsen194419.546.65217.352.8535.003.318
2John Magnus Salomonsen194717.794.14415.380.4374.316.957
3Inger Ellen Sandåker Nicolaisen195815.461.76611.456.0903.368.097
4Bjørn Haldorsen195315.343.54411.040.9793.137.877
5Erling Sannes193939.235.25110.028.3413.063.861
6Benn Harald Eidissen195811.689.7387.989.1492.430.637
7Elisabet Nordvik Sannes196914.503.7607.694.9432.228.187
8Finn Ove Smith196419.600.4177.429.7662.318.450
9Helene Marie Nergård Nordvik19528.856.5747.333.2462.065.272
10Tor Evan Finstad194312.581.6696.627.0052.969.221
11Gunnar Hugo Johansen194844.707.3445.425.2382.234.967
12Gunn Inger Skipnes196816.511.4915.094.3791.595.676
13Arve Adolf Østensen195222.883.9965.006.8622.351.196
14Harald Oskar Angell19345.954.0014.765.2832.152.955
15John Julius Jakhelln196756.971.2254.065.3131.784.042
16Sonja-Viktoria Erikstad19479.415.6833.925.7241.128.847
17Ståle Leitvoll196313.389.2633.647.5621.234.793
18Britt-Mari Storøy Eliassen1967497.6883.636.2861.028.648
19Ole Nils Tvenning195115.117.8973.606.3511.338.767
20Per Ivar Steinsund196224.001.4013.552.2031.224.315
21Morten Wilmann19702.266.6233.498.3951.036.849
22Torodd Eigil Bøystad194810.050.2933.422.4321.496.991
23Merete Mortensen19692.040.9773.360.331970.559
24Jess-Owe Johansen19466.703.0183.309.2311.296.949
25Tom Harald Antonsen19668.647.3583.288.921975.654
26Ingar Andreassen19563.837.8213.259.1361.623.993
27Geir Munkeby19552.252.8623.234.0481.207.955
28Birger Andreas Ole Johnsen19436.536.0373.224.8431.130.185
29Oddvar Erling Hanssen19496.143.6683.134.1041.126.576
30Brynjolv Albert Wagner Anke1966474.3213.030.4251.325.665
31Trond Eirik Kildal Paulsen1972918.5872.894.522941.625
32Johan Jørgen Koch196302.890.9021.183.429
33Karin Johanne Borgen19317.033.4972.885.1111.289.226
34Morten Støver19572.538.8232.807.6611.224.643
35Dag Knut Simonsen19637.479.8032.783.067910.435
36Hanne Myrnes19633.442.0042.763.016833.651
37Andre Løvold196602.750.666882.039
38Trond Albert Are Mikkelsen19512.254.7102.706.4421.304.388
39Astrid Elisabeth Rognan19696.668.6322.699.720831.590
40Roald Angell19598.451.7382.684.7441.291.155
41Erik Jørgensen195802.677.9941.001.090
42Rune Kjelstad19676.461.9142.655.866812.413
43Einar Jørgensen196740.249.8622.646.8971.368.020
44Rune Andreassen19648.797.4122.631.634859.768
45Lise Dankertsen196702.614.035725.496
46Ivar Karl Jørgensen193926.717.5612.602.1911.240.221
47Sverre Wikstrøm1944854.9632.591.711693.064
48Perdis Elisabeth Wikstrøm19382.020.3772.561.003695.484
49Leif Willy Finsveen19512.585.2072.557.0921.129.693
50Trude Glad19661.756.9192.552.7441.145.175
51Svenn Are Jenssen19642.894.5232.552.1671.166.101
52Vidar Eidissen19698.187.5772.540.637822.935
53Jørn-Vidar Johansen19729.233.8312.517.802928.735
54Anna Elisabeth Kristoffersen1974121.090.8182.499.9481.906.168
55Kåre Pål Olsen19457.808.2902.453.379953.913
56Tore Magnar Hansen195302.451.7251.091.742
57Olaf Ingvald Sigbjørn Pedersen194710.749.3772.448.6601.154.253
58Kjell Erik Løvold196502.419.533773.571
59Robert Olsen19709.348.6072.407.615774.402
60Carl Johan Jakhelln193132.838.6422.369.1981.005.874
61Nils Aga194602.357.520870.604
62Terje Øiesvold194902.351.4261.125.623
63Roar Sture Karstensen19533.866.1852.343.4711.114.712
64Morten Christian Jakhelln196202.342.716751.744
65Hans Oluf Karoliussen19558.110.8882.328.222786.791
66Kjell Bjørnar Bakken19651.627.9522.323.898866.587
67Sven Martin Olsen19575.098.1792.309.759781.394
68Hilmar Olav Jensen19568.576.8132.296.859790.378
69Kjell Arild Lorentsen195702.256.7561.026.899
70Leif Arnt Johnsen19501.423.0002.233.627960.852
71Tom Oskar Rydmark195512.862.7502.232.7931.265.450
72Alfred Johan Johansen195413.455.7542.229.217798.230
73Ole Morten Hjortdahl19672.589.0712.225.298837.364
74Jermund Liljedal196402.213.3571.042.667
75Bjørgunn Aronsen Isaksen194902.203.023616.616
76Rune Normann19615.482.0342.198.770784.531
77Johnny Arnt Helge Jakobsen196402.198.383990.852
78Tore Morland Benson19468.877.2902.181.790864.538
79Bjørg Larsen19192.481.2772.179.336569.717
80Tor-Martin Olsen19561.733.5402.174.471977.298
81Birgit Dverset Nøstvik196034.451.6242.169.194918.615
82Arne Schrøder19596.024.7662.167.408546.064
83Brynjulf Bech19494.322.3802.165.114802.717
84Kjell Tore Lindgård19666.248.9722.144.711707.915
85John Henrik Løvold19625.887.8112.117.958716.341
86Kåre Johan Nilsen1949817.4522.114.822907.274
87Ole Kristian Os19699.012.0392.103.739716.875
88Bengt Olsen19706.472.7112.099.882915.120
89Ole Marius Løberg198302.075.787941.925
90Pål Hultgren195102.075.758920.493
91Lars Henrik Lauritzen197802.070.189938.951
92Trond Sigurd Tørdal196431.258.3102.065.166901.783
93Inge Henning Andersen197350.122.0802.057.9511.203.335
94Tony Gunnar Pedersen19444.666.4282.024.301566.820
95Olav Martin Jentoft1975946.4972.021.961753.635
96Øyvind Eidnes19672.568.9782.015.456827.097
97Frode Einar Eilertsen195601.998.842873.599
98Sture Normann Øien19794.078.9121.997.042830.331
99Tore Asbjørn Torrissen195115.124.8551.979.497769.622
100Kari Pedersen19651.477.2101.979.480601.937

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken