Disse tjente mest i Hammerfest

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Stig Solheim194904.287.7141.828.621
2Eva Wulff19653.705.5533.527.364877.586
3Bård Sjøgren19692.514.7652.749.496799.279
4Viggo Eriksen196218.832.6262.647.6511.281.475
5Karsten Mikalsen19501.742.4462.640.443693.591
6Per Trygve Holmgren195102.592.5261.063.606
7Kjell Gunnar Mikalsen19451.628.7092.516.9051.005.917
8Rune Nilsen19776.114.9082.506.032179.137
9Kim Kristian Thomassen Mikalsen198502.333.694611.001
10Paal Andre' Skjærpe1982234.2192.295.801987.279
11Øystein Holt19661.581.8852.186.982872.088
12Inger Thomassen Mikalsen1979478.7092.131.860512.387
13Kai Fredriksen195523.146.3882.119.346790.125
14Houman Charani197001.947.553800.233
15Henrik M Ormbostad19646.548.1561.866.951763.394
16Maher Mohammed Mawed196901.845.073803.361
17Per Anders Bengt Elvin194901.823.850764.957
18Silje Bordvik19841.806.8981.819.047722.564
19Herold Paul Paulsen19523.916.8751.800.242755.058
20Kari Seppo Fredrik Sillanpää1951397.6371.768.43263.205
21John Olof Gilljam19497.1331.756.724713.772
22Werner Rudolf Goldau195501.726.309676.620
23Peter Prydz19562.641.5381.724.649714.500
24Ole Jakob Kleven195811.494.4301.704.367573.670
25Svein Are Størdal196001.674.348694.372
26Dag Jenssen196201.669.425713.895
27Anders Winnem Vidringstad198201.657.273429.892
28Bjørn Bjørgve196301.645.207616.336
29Even Sageng195701.642.593515.818
30Cherzad Malek197801.640.092661.114
31Pal Valter Ivan19591.623.6581.612.728636.366
32Bjørn Wembstad196201.599.468645.535
33Arne Jr Wæraas19722.081.2891.576.666681.950
34Kevin Sunde Oppegaard196701.575.046618.816
35Kåre Holmgren19463.931.4651.567.431610.560
36Tor Sverre Arnesen19535.088.4531.539.065621.229
37Thoralf Enge195901.531.434623.065
38Gudrun Botnen Rollefsen196001.530.831582.999
39Rune Kjønsvik19565.410.2871.526.154473.052
40Roger Bloch19645.061.1621.511.238605.875
41Balazs Simon1969567.6031.506.257584.431
42Ronald Aslaksen19693.203.9131.499.045429.687
43Aud Marie Tandberg198056.7111.496.914404.907
44Arnulf Næss19505.847.6521.489.000361.380
45Øyvind Solberg1981945.2701.477.604561.789
46Torben Bredahl Nielsen196132.7221.475.868567.124
47Viggo Arne Karlstad19488.848.7861.467.491599.906
48Frode-Gunnar Øyan196001.465.517449.989
49Raymond Larsen1971781.7491.452.243468.093
50Hilde Furuholt Valle19732.959.1081.449.990555.250
51Kenneth Sven Forsberg195001.449.111585.520
52Jens Sigvart Fagerhaug196301.446.962590.579
53Bo Thomas Hallberg1966734.0841.433.743548.663
54Ingrid Petrikke Olsen196901.431.472575.080
55Nina Guttormsdatter Helberg Aurebekk198101.423.821583.333
56Bernt Arne Rønbeck195301.405.528570.862
57Julia Waldner1956201.6801.401.191598.283
58Geir Oddvar Skogheim195701.393.575611.144
59Solbjørg Henny Mikkelsen19554.513.8971.388.535422.244
60Harald Johnsen196201.378.690443.710
61Christina Daniela Dreetz196701.368.590550.304
62Torben Wisborg195601.368.504569.698
63Tore Digranes1958358.6301.364.060536.189
64Tore Knudsen1968680.1351.353.595522.190
65Torbjørn Aas197001.352.548511.538
66Kim Mikkelsen197301.351.247540.525
67Ketil Holmgren19613.585.5791.345.211599.238
68Kaj Mikael Wold197201.339.555562.475
69Hallur Eyfjørd Thordarson196801.339.514509.353
70Liv Elin Fagerheim Brun195901.324.993350.528
71Bjørn Gunnar Nakken19531.473.2241.322.982501.784
72Egil Jonassen196301.311.548473.866
73Svein Arne Eriksen19691.265.9961.310.717397.923
74Tor Gebhardt195613.563.7091.297.459563.745
75Arne Mathisen19502.825.9911.294.747416.646
76Hans-Emil Bensnes Torbergsen198601.282.947476.339
77Inge Gaute Bock197001.279.716445.318
78Inge Olaissen196111.457.8291.277.947490.846
79Eduard Usselmann198001.277.251480.805
80Arvid Jensen195215.276.5891.276.204617.459
81Tove Lill Wahlberg19723.086.2741.275.549363.849
82Gunnar Bragi Gudmundsson19601.024.9431.275.520483.537
83Bjørnar Halonen1982339.8641.267.444486.660
84Bård Henrik Hjalmar Henriksen197010.726.5121.265.873591.376
85Arna Charlotte Svendsen19643.378.2321.265.674492.730
86Grete Norvang196722.4451.265.192481.632
87Geir Clausen19533.882.3271.263.706501.923
88Aleksandr Stoianov197301.260.582477.033
89Bjørn Martin Stien195501.259.907292.729
90Alf Gunnar Mehus1960984.1341.256.887472.889
91Eirik Heggelund19681.875.8961.252.635472.101
92Håkon Petterson Wahl198201.251.233475.072
93Kjell-Rune Lindal197663.1431.251.003464.194
94Helge Johannessen197601.248.321508.566
95Anne Line Trøften19663.906.8531.243.584413.636
96Artur Andrzej Salacinski1967263.0171.242.054504.327
97Anita Zvolinschi197201.240.600467.647
98Inge Erik Kristiansen197701.235.537483.701
99Gunder Bure Gabrielsen196201.228.996432.977
100Yana Alexandrovna Polivach198601.227.677466.687

Artikkeltags