Disse tjente mest i Kåfjord

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Sissel Anlaug Trollvik19561.266.4285.689.2841.375.124
2Hilbert Johannes Mikkelsen1947218.627.2635.405.7833.414.325
3Syed Yawar Abbas Zaidi198002.631.8931.111.215
4Lenn Stig Andre Aronsson19551.347.9591.821.626780.828
5Jan Terje Isaksen19753.388.9761.771.589676.227
6Torleif Larsen19542.817.2051.633.999491.970
7Harald Johannes Ballovarre19463.838.7301.409.869385.117
8Magne Oddmund Pedersen1966680.8181.266.304483.573
9Tor Oskar Oldervoll19532.911.5141.057.215345.959
10Isak Andre Fagerli1983497.3441.011.278411.636
11Bjørnar Nordeng19670967.265377.663
12Oddvar Erling Pedersen19432.567.103960.353284.861
13Kjell Arne Olsen19620954.377269.366
14Villy Ivan Hestdal19500944.186359.434
15Aslaug Solveig Johansen1942301.490898.900272.713
16Jan Ole Løvli1972849.958871.375305.705
17Tor Myklebust1951960.636869.469275.341
18Bjørn Tore Myrseth1968647.561852.781199.949
19Jarle Pedersen19652.545.739845.666305.945
20Arthur Kjelstrup-Olsen19483.356.057843.809301.306
21Roger Soleng19640823.084297.217
22Aud Helene Marthinsen1967285.683746.655252.003
23Hans Erling Myrvoll19900742.149257.837
24Anna Thomassen19683.325.260741.504257.963
25Per Arne Rekkbø19660721.446247.632
26Nils Petter Blomstereng19720712.889320.491
27Paul Oskar Hansen19640711.336256.523
28Trond Erlend Magnussen1983784.448709.923229.849
29Gunn Andersen19651.773.759698.729239.222
30Per Steinar Skoglund19670693.333203.742
31Henrik Olsen19700675.520234.743
32Arnt Ludvik Furubakken19570672.743231.541
33Anders Mathisen19740667.780231.231
34Åge Anton Berg19560660.306240.313
35John Petter Bakkevoll19740649.018245.149
36Martin Sandelin19772.189.895646.402215.818
37Svein Harald Sommerbakk1952434.638644.997200.228
38Leif Johannes Blomli19481.108.100643.740173.683
39Vidar Sandelin19772.251.612642.454214.641
40Roald Elvenes19670639.462223.320
41Helge Roald Olsen19710636.914251.986
42Viggo Fjellstad19770632.289216.474
43Magne Blomli1968185.636630.251210.439
44Terje Oddbjørn Rundberg19502.162.268629.904146.508
45Yngve Myrseth19730629.432209.934
46Øyvind Fredriksen19600624.380216.505
47Ken Tore Larsen1988497.659623.939199.375
48Verner Torvald Hansen1955821.384618.611188.355
49Asbjørn Kristian Jensen19500614.803178.857
50Ha Tuyet Mai1986213.532612.360195.852
51Harry Torleif Hansen19700606.975208.557
52Peter Antonsen196476.219605.185212.667
53Villy Ballovarre1953523.413604.720165.098
54Osvald Torstein Jensen1951811.307597.344154.346
55Torill Anne Nilsen19491.861.023594.864191.206
56Mona Alette Solbakk19710592.178200.057
57Stian Johansen19890590.828198.916
58Johan Pedersen19690586.788210.081
59Hermund Severin Dalvik1948823.590586.115161.900
60Oddbjørn Monsen19821.023.748580.416187.030
61Stian Gamst19870579.857199.956
62Tore Petter Fossli19670579.629197.720
63Leif Åge Larsen19630578.129203.091
64Torleif Osvald Nilsen195779.772574.703193.926
65Oddbjørn Myrseth19800572.787197.304
66Annfrid Trollvik19602.766.779572.585201.297
67Terje Lilleberg19730570.940211.419
68Svein-Viggo Pedersen197431.229569.149193.153
69Magne Thormod Cock19610566.043195.087
70Signe Marie Eriksen19600562.311188.264
71Odd Gunnar Nilsen1963471.970559.547177.645
72Bjørn Hallvard Seljeskog1984226.766557.681183.056
73Håkon Adolf Jørgensen19550556.461184.223
74Marina Olsen19690554.318180.587
75Kjell Gunnar Mathiassen19750554.188211.388
76Peter Sjøstedt19800551.650178.291
77Victoria Guseinova Lyngmo19700550.345164.602
78Johnny Hansen19710549.233185.265
79Lars Petter Blomli19700547.989189.147
80Håvard Nilsen19730545.869177.245
81Lillian Hoff Henriksen19740544.943184.662
82Stine Bjerke Solstad19850542.673171.969
83Olaf Berg19501.109.150542.560138.619
84Kenneth Skogheim1986600.310537.844161.372
85Rolf Einar Olsen19591.485.935536.131168.561
86Kent-Arne Marthinsen19760534.000198.423
87Viggo Steffen Borgan19740530.401169.063
88Ståle Koht Hansen19870529.341189.222
89Ruth Elisabeth Steinnes1952133.205524.841172.984
90Elin Magnussen1985234.032524.570160.232
91Klemet Anders Sara1961486.974523.712166.277
92Sigbjørn Thomassen19520522.676177.707
93Sigmund Dalvik1971493.835521.671166.347
94Stig Berg Kristoffersen1971372.278516.538166.993
95Jan Arild Kiil19760515.418189.131
96Dagfinn Lyngstad19760510.953180.415
97Johnny Olsen19550509.664167.025
98Geir Rune Larsen Holmtun19700508.907165.228
99Andre Nilsen19751.284.728508.735161.690
100Arne Blomli19600506.290177.387

Artikkeltags