Disse tjente mest i Kautokeino

Artikkelen er over 3 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Runar Hals Bjelland19801.508.4751.371.571527.935
2Siriann Gulsrud198046.6871.333.027516.279
3Inger Marit Bongo19663.672.1651.176.420473.079
4Marit Karlsen197501.061.773456.290
5Ole Henrik Magga19471.918.9541.029.032380.232
6Anne Maddji Heatta Bjelland1983627.138993.373359.380
7Ante Niillas Bergstrøm Oskal1986591.566990.399355.520
8Ellen Inga Brita Olavsdatter Hætta1953270.663951.725334.738
9Aili Keskitalo19680905.888324.926
10Per Eivind Gaino19730894.527318.805
11Nils Johan Heatta19540874.692350.261
12Lisbet Gran19521.761.112873.874271.444
13Bjørn Malin1961442.369870.886303.066
14Anne Lajla Westerfjell Kalstad1981362.088865.937322.998
15Ante Guttormsen19751.038.371858.347309.246
16Stig Raymond Halvorsen19790822.453301.868
17Biret Anna Astrid Somby19500810.675271.431
18Arne Hermod Johansen Ijäs19500793.658270.828
19Gunn Vigdis Oreholtet19494.420.239782.708275.632
20Magnar Evertsen19710780.295276.858
21Johan Klemet Isaksen Hætta19491.560.885776.035253.842
22Kurt Are Hætta19650766.298283.454
23Jon Todal19522.199.982766.116254.262
24Nils Andersen Oskal1958255.804759.533258.998
25Klemet Erland Hætta19730742.451266.675
26Sunniva Skålnes1955128.801735.601248.993
27Arne Malin196323.086731.363252.360
28Nils Anders Mathisen Skum19547.317.356730.149272.547
29Gunn Kristin Heatta19530730.014248.951
30Berit Inga Johansdatter Hætta Pulk19600718.699267.705
31Lill Johanne Westerfjell Kalstad19481.260.587707.454211.681
32Laila Susanne Vars19760697.769254.129
33Kirsten Karine Persdatter Sara Hætta1960260.413695.115223.565
34Nils Rune Eira1972647.271694.746239.379
35Marit Susanna Gaup1956595.850693.076235.749
36Inger Marie Kristine Nystad19510690.181202.260
37Mikkel Ailo Johansen Gaup19621.202.912682.960227.145
38Arnt Inge Guttormsen19610682.581238.126
39Anton Leier Dahl19490681.826208.861
40John Isak Nilsen Sara19544.613.132680.967251.215
41Asta Mitkija Balto1948182.494680.242224.053
42Liv Inger Somby1962984.729680.178222.281
43Johan Klemet Hætta Kalstad19463.148.962677.290216.164
44Andre Stener Kalstad19641.910.343672.800223.773
45Anne Britt Klemetsen Hætta19680671.581232.148
46Bjørn Arvid Hætta19740663.544237.568
47Sindre Murud19690663.405226.543
48Anders Johansen Bals19730659.412249.179
49Kenneth Hætta1977983.380658.136237.378
50Odd Torvald Keskitalo19490656.154202.898
51Nils Øivind Helander194958.612641.426214.954
52Sten Olav Henrik Olsen Heahtta1965278.395637.326216.950
53Haukur Jon Gunnarsson19490633.679227.463
54Anni Hilda Johansen Sara1950861.779628.056214.971
55Inger Eline Nilsdatter Eira Buljo196866.201627.401215.112
56Unni Steinfjell19523.415.642626.521211.222
57Isak Thomas Adamsen Triumf19461.149.396626.056183.546
58Marit Johnsdatter Gaup19470625.315199.090
59Johan Ante Utsi1979750.306624.927203.002
60Åshild Hætta196667.491624.258199.867
61Herdis Anfrid Gaup Aamot19550619.584205.830
62Berit Andersdatter Bongo194922.393619.525200.463
63Sara-Kristine Loso19650619.369203.128
64Mathis Isaksen Pulk19630617.417204.174
65Adam Klemet Johansen Hætta1958398.362616.170201.821
66Leif Martin Otterholm19610615.550225.502
67Inga Hermansen Hætta19503.686.623609.693223.780
68Øivind Arnold Vandbakk1936988.866609.501177.571
69Berit Anne Olavsdatter Eira19471.443.860607.746185.303
70Jan Olav Guttorm196369.497607.206199.582
71Ellen Johansdtr Sara Eira1955426.732605.646193.827
72Johan Henrik Klemetsen Hætta1960167.242600.344225.663
73Klemet Klemetsen195684.559598.187187.779
74Ann Kristine Sara Bongo19770596.582207.137
75Jørn Anders Gaup1976245.322596.181193.002
76Marit Anne Persdatter Gaup19680593.123196.885
77Britt Kirsti Johansen19730591.588196.380
78Rune Johansen198883.017590.688187.760
79Gunvor Guttorm1958623.542590.545197.175
80Svanhild Camilla Utsi1976696.212590.245185.555
81Lars Bjørn Larsen Gaino19771.149.647580.190165.993
82Maaren Saara Palismaa19650579.928218.412
83Anders Oskal19720578.260197.294
84Sollaug Sargon19656.014.425576.631195.525
85Kenneth Mortensen19760574.950191.915
86Terje Oddvar Holmen19463.610.684573.942173.640
87Kristin Berntsen19810573.926193.685
88Marit Ellen Mortensdatter Kristensen19404.554.895570.125145.217
89Nils Ivar Skarpmoen Dannemark1956135.612568.895185.278
90Nikken Turi19650568.350202.283
91Mats Arvid Steinfjell19481.672.327567.489178.748
92Ellen Anna Buljo Stabursvik19446.827.254564.638201.011
93Jan Idar Solbakken19541.900.043563.284182.177
94Carl John-Marcus Kuhmunen19740559.843187.455
95Per Anton Eira19713.704.525556.869192.953
96Nils Henry Henriksen19500553.694160.763
97Nils Johan Päiviö194984.101550.039176.255
98Per William Hermansen19663.038.222549.057186.391
99Johan Ingvald Hætta1958217.468545.490176.109
100Ellen Inger Maria Tornensis19462.467.404542.890156.956

Artikkeltags