Disse tjente mest i Lavangen

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Henry Martin Hansen195611.695.0409.562.8462.551.777
2Rolf Jarl Jørgensen19506.735.3941.923.620779.956
3Kjell-Are Pettersen19672.597.4241.522.281689.403
4Lars Rollmoen196601.413.250659.986
5Arvid Wiggo Andberg19573.028.3681.283.338487.975
6Richard Amandus Bakkevoll197001.089.676475.649
7Arnor Arvid Johansen1961144.207892.388362.433
8Jørn Werner Rydningen19660877.077366.962
9Kåre Johan Nygård19630876.563351.089
10Eirin Emaus19800842.119347.719
11Solfrid Johanna Fossli19570824.716370.432
12Per Kyrre Berglund19471.951.064785.351284.774
13Svein-Magne Markussen19800724.798295.734
14Johan Astor Bjerkmo19581.319.161694.717264.953
15Arild Lyngås19540690.734256.193
16Hans Espen Nordberg19833.157666.994253.434
17Per-Erling Ellingsen19681.768.055649.866257.824
18Aud Helene Bratsberg19331.166.213649.382183.306
19Kjell Arne Lien195181.978634.312216.583
20Roy Gunnar Sjøgren19640623.176247.905
21Jens-Arvid Bratsberg195410.163.440618.847285.736
22Jostein Asgeir Markussen1950598.980615.084206.796
23Ole Johnny Røstvold1970878.207604.844199.330
24John-Leon Johnsen1947184.098604.414196.035
25Erling Vebjørn Hanssen1961333.189594.970222.000
26Edith Sofie Lyngmo19381.953.113574.920188.622
27Øystein Randulf Simonsen1938829.825569.805180.940
28Marius Martin Hansen198369.552561.522213.894
29Andreas Martin Simonsen1956306.491554.192203.123
30Asveig Antonsen19680549.019210.694
31Albert Pedersen19633.971.097535.399214.380
32Mathis Nicolaysen19770534.458202.620
33Kåre Nerdal19640530.734159.889
34Janne Annie Albrigtsen19770528.799142.601
35Per-Einar Hanssen19474.296.459525.317198.555
36Inger Ann Fossli19590522.004205.517
37Kai Einar Henriksen1975129.462518.588195.376
38Stian Jørgensen19781.815.767509.148204.403
39Ingrid Hammer1963401.260509.010180.442
40Arve Borch19661.327.944507.200183.071
41Oddbjørn Alvik Kristiansen19561.295.011505.693174.692
42Per Thrane1948341.380499.472142.306
43Jon Syver Solberg Norbye1951881.545498.315174.240
44Bernhardt Kristian Halvorsen19567.835.080496.498209.059
45Geir Inge Flatmo19660496.414179.405
46Geir Arne Nicolaisen19631.330.174495.768177.717
47Bjørn Helge Aune19720494.746178.688
48Inger Lise Rabbum19462.035.609492.505176.184
49Unn-Tove Annie Bakkevoll19670491.716189.522
50Kjell Fløtten19432.230.602491.080135.703
51Bjørn Inge Nyborg1969103.430490.156181.595
52Erling Bratsberg19690489.912173.835
53John Ragnar Spansgaard19780489.215176.364
54Leif Ole Haagensen19830487.861168.592
55Norun Elisabeth Johansen1965145.838479.984170.888
56John Kenneth Overgård19710479.362188.224
57Jan-Kåre Berglund1979852.748471.433169.484
58Roald Oddmar Lundberg19610471.337169.905
59Jon Rasdal Eliassen1972124.908470.724167.648
60Arild Kjell Bratsberg1960491.880468.391164.181
61Dagfinn Antonsen19710467.961179.741
62Karl Norman Berg1945587.804465.554139.666
63Arla Ritva Vilhelmsson19500465.269153.180
64Mary Anna Nilssen1947985.276463.136139.888
65Johnny Magne Røkenes19611.202.021459.626176.935
66Tommy Jørgensen19833.703.915458.685209.291
67Svein Sæther1947380.950456.785142.105
68Tove Helene Andreassen19540453.848158.291
69Tor Ivar Andersen195514.207452.738161.520
70Mona-Lill Rambø1961549.204451.272156.653
71Per Magne Nicolaisen19610449.003152.273
72Johannes Jensen19520448.608172.135
73Harold Sigurd Jenssen19400448.472133.214
74Jon-Helge Hansen197641.517448.416160.120
75Sissel Alise Bratsberg Rydningen19640448.227154.948
76Nanna Agnete Thomassen1978957.185445.293147.903
77Hugo Magne Spansvoll1960714.159442.856153.659
78Trine-Lise Nerdal19740441.554151.248
79Frank Robin Johansen19840433.204150.814
80Ole Jakob Olsen1941828.270432.968126.662
81Thore Ingemann Haagensen19501.003.336432.664117.320
82Arnljot Simon Teigland1965401.125432.572147.157
83Randi Lorås Johansen1952534.952430.590147.049
84Mona Beathe Opdahl Johnsen19720429.209149.601
85Lisbeth Spansvoll1963709.215428.401147.272
86Henriette Elisabeth Myrseth19880425.684152.699
87Lasse Strand19690425.286173.847
88Tove Andberg19592.343.237425.026157.286
89Tove Nordheim19590424.810144.374
90Trude-Bente Berg19681.399.590424.242129.541
91John Erling Hanssen Rydningen19898.362.638417.346186.194
92Ole Arne Sveinsen19392.812.488417.189112.169
93Edna Anna Lovise Småriseth19540415.831145.389
94Anne Nilsine Thomassen19410410.072108.778
95Ragnhild Teigland Prestbakmo1951880.946409.002160.187
96Inger Lise Thrane1953390.289407.160137.410
97Sølvi Ingeborg Rydningen1961499.105406.731137.859
98Tove Marit Hansen19570403.247155.485
99Oddvar Harry Markussen1945869.822401.795140.232
100Christian Bye Berg19840399.292139.743

Artikkeltags