Disse tjente mest i Lebesby

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Kristian Johansen19503.381.0532.805.5021.169.766
2Hans Fredrik Wiik19516.755.8551.942.282546.968
3Sissel Hjørdis Wiik19533.301.5381.888.479530.752
4Thor Bjarne Ødegård195131.814.3271.411.041768.975
5Håkon Arne Jenssen196301.097.870394.857
6Anna Kaija Lukkari19641.573.9521.069.772321.035
7Henry Ingilæ1967623.100968.631361.436
8Gustaf Wilhelm Johan Tham1951298.729956.412346.488
9Svein-Rune Wian1958101.828945.831331.834
10Per Kåre Langås19521.628.542875.682300.749
11Harald Larssen1965120.317869.867309.051
12Samuel Richard Bartlett1974276.307862.276319.924
13Jarle Olsen19531.822.030839.459310.006
14Bjørn Rune Hovrud19620821.827312.625
15Bernt-Errol Fredriksen19562.012.717812.375299.379
16Håvard Pedersen19740801.709292.359
17Arild Olsen19600755.184260.038
18Terje Johan Pedersen19393.762.528734.368236.848
19Øyvind Pedersen19770721.870241.194
20Bjørn Hermann Pedersen19560718.435240.855
21Rakel Løkke197579.688714.864295.947
22Gerd Sjøgren Ødegård19522.626.103712.721207.917
23Trond Arild Lie19680710.763260.131
24Uwe Alexander Klink19652.019.551707.706310.071
25Camilla Helena Berggren1977392.088670.012256.813
26Leif-Yngve Wallenius19620668.721229.772
27Eilif Arne Gustavsen19760643.497223.622
28Trine Ingilæ19720629.952236.456
29Stine Akselsen19740627.268219.555
30Leif Sigbjørn Lauritzen19550626.247215.548
31Kari Krogh19720624.687216.697
32Øystein Persen1961135.506623.784207.430
33John Harald Øien197591.996620.794207.255
34Kent Magnor Angell19770619.850214.357
35Daniel Lauritzen19780616.970213.767
36Maria Amalie Rikardsen19810614.645191.454
37Stein Mauseth19511.509.884612.547198.938
38Jan-Erling Akselsen19484.815.172608.831205.622
39Frode Larsen19681.462.608605.784189.392
40Mari Baardseth1987234.520588.042187.496
41Eeva Anneli Saarela196666586.435189.173
42Birger Skreddernes19651.260.354585.930187.451
43Per Jørgen Irgens Sørbø19700584.323188.740
44Mirja Tellervo Koret19580580.296182.326
45Kolbjørn Nygård19510574.302163.688
46Birger Wallenius1964660.722571.206183.772
47Pål Bjarne Nikolaisen19693.204.206562.304205.279
48Eirik Pedersen Liland1991178.663560.654193.095
49Jostein Pettersen19690560.312186.809
50Ronny Persen19690555.663182.262
51Daniel Sjøgren Olsen1984668.707554.489174.736
52Thomas Aleksander Nilsen19860553.363239.730
53Cesar Edvardo Martinez Zuniga19650547.876168.480
54Thord Ivar Karlsen1964472.479547.494175.607
55Aud Veseth19571.771.120547.212167.492
56Muna Larsen19650546.010178.743
57Knut Tore Lauritsen1983143.403544.214175.094
58Helge Vestrheim Moen1966197.573540.581179.292
59Maria Elisabeth Rygh Ellingsen19820538.255170.739
60Susanne Lyngedal19650538.243186.231
61Pål Johansen19680536.941179.808
62Øystein Ingilæ19680536.325172.355
63Mikhail Borisovich Borissov1978485.822532.630185.679
64Arne Bernhard Fallsen1970943.785528.352181.442
65Arne Berg196310.121.292525.981245.192
66Anja Iris Elvestad19640525.883166.741
67Edgar Karly Jensen19391.276.802525.712141.022
68Kjell Helge Pedersen19511.365.147519.270170.534
69Jan-Arne Johnsen1949577.516518.337152.016
70Kim Andre Hansen1983188.122517.977173.799
71Gerd Margit Omli Wallenius19331.737.033514.444143.107
72Synnøve Akselsen Nygård1957272.506514.327161.502
73Judith Beate Sørflaten19680513.729166.440
74Kjetil Nilsen19680513.282166.333
75Erik Tronstad Drægebø1989625.369512.202159.163
76Georg Mar Baldursson19740507.365173.173
77Tommi Tapani Pirttimäki19780505.621159.727
78Magne Harry Ellingsen19494.223.866500.938139.355
79Eva Gisela Butler1960511.691500.757157.416
80Tor Arthur Wik19640500.520162.118
81Leif Magnor Angell19521.668.396500.288138.693
82Svein Vegar Lyder19740497.138216.478
83Tor Petter Krogh19690496.159195.029
84Kjell Hilbert Wian19510495.122159.473
85Elin Bygjordet Larssen1972152.405494.741156.706
86Per Magne Eriksen19700492.383171.176
87John Rustad19540492.061156.138
88Kirsti Mari Bjørndal19422.141.069491.174141.696
89Ticko Jeremy Cristobal19810490.362150.920
90Kurth-Anders Slettvoll19840489.644189.183
91Cathrine Sandvær Larssen1981299.130488.941151.347
92William Sagen199440.296487.999168.828
93Reidun Nilsen1950604.835487.887138.342
94Lars Erik Aune Aassved19830483.470165.297
95Elin Ingilæ Holand19740481.495147.846
96Haile Garmann Hansen1952826.441480.821144.892
97Frank Olav Pettersen19670479.306159.118
98Lise Brith Jenssen19710478.217119.966
99Riam Kohram Jenssen19781.643.376477.353146.066
100Darius Sernas1979757.428477.107144.689

Artikkeltags