Disse tjente mest i Lenvik

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Geir Helge Wintervoll194416.050.7655.301.6872.410.301
2Ole-Martin Lund Andreassen195804.384.1082.046.608
3Ellen Marie Fischer19468.485.0763.920.7381.126.541
4Geir Henning Wintervoll197139.039.4053.868.7482.152.884
5Roger Pedersen196827.271.4043.639.0771.271.371
6Jan Hejzlar198002.691.2751.291.494
7John Tore Berntsen195913.690.8802.672.9811.612.666
8Odd Arild Hansen19692.814.6802.454.2751.021.310
9Yngve Karl Dag Karlsen19649.397.3592.397.502838.599
10Arnstein Nordaas195802.252.6281.021.287
11Rita Karlsen196945.136.8052.081.4011.109.592
12Aleksandra Hejzlar19802.482.7732.061.959995.372
13Geir Løkke19663.203.6462.040.482607.259
14Randi Paula Karlsen196644.680.3012.014.5411.066.551
15Jack Henry Moland195524.315.1581.997.704909.155
16Andreas Blomli19661.101.0501.970.865597.097
17Kjell Jenssen195016.547.3061.952.169647.802
18Raymond Harland19599.862.1561.949.381680.915
19Trond Agdar Pettersen197312.375.3881.929.018913.903
20Ada Evelyn Jensen196118.064.1881.863.707702.877
21Ørjan Jensen198001.847.616817.144
22Øystein Olsen19671.480.6711.806.726165.132
23Ole Jakob Andreassen1965420.8541.806.585528.698
24Alf Børre Lien19483.020.1121.804.108605.518
25Tor Gustav Nikolaisen19496.922.2731.785.895622.304
26Ranil Venantius Roche19571.378.5211.730.172797.090
27Bård Gunnar Otto Bergvoll194688.2961.658.941700.334
28Tor Oddvar Jensen194910.165.9361.635.006769.737
29Rolf Bjørnar Tøllefsen196813.737.0141.627.217675.526
30Stein Tore Øijord1964853.7831.616.876691.769
31Fred Arne Jakobsen19705.579.2831.614.526531.073
32Ståle Pettersen19676.917.3731.595.971603.768
33Magnar Arild Bjørkeng195217.780.7381.560.382631.495
34Svein-Arne Sivertsen1968812.7811.503.267661.494
35Roar Karlsen194213.803.7221.497.201608.034
36Merethe Wallerheim19587.741.0651.490.820517.634
37Morten Johansen19628.538.8791.484.806533.188
38Finn Kåre Brox19492.672.1251.471.944729.957
39Bjørn Ringstad19453.706.6471.467.568559.967
40Jacob Johan Steinmo19617.402.3681.455.642657.346
41Bjørn Arild Espnes19622.573.5671.430.595522.102
42Torbjørn Myhr19535.874.4751.428.901640.474
43Arild Rognli19704.557.8121.427.561491.021
44Arne Harald Seppola19484.6861.408.408612.810
45Johan Arild Hansen196612.390.4191.398.399553.286
46Håvard Andreas Berglund19433.985.8371.395.012398.084
47Tony Tollefsen197101.387.334613.692
48Johnny Viggo Bårdsen195988.384.9621.384.9481.326.581
49Asle Herman Antonsen197901.381.680607.897
50Svein Olav Steinmo196701.378.861662.351
51Hans Henriksen198001.344.584627.211
52Per Hermod Lund19498.926.7081.337.172538.296
53Aksel Rygg19513.110.7951.319.294585.810
54Svein-Hugo Leiknes19456.579.0831.301.371570.667
55Bjørn Sebergsen193910.154.0941.293.938423.548
56Kjell Sørensen196201.288.165494.042
57Oddvar Villy Eriksen19574.406.9371.268.223564.914
58Hermann Jenvald Richardsen19463.685.2831.266.649521.718
59Børge Dagfinn Andreassen19424.045.4961.266.547392.284
60Roger Godtliebsen1965946.0021.258.549542.421
61Jann Richardsen19443.538.1741.258.487481.445
62Eldar Geir Pettersen195201.257.279572.765
63Torstein Lorentsen1965586.4631.256.170531.758
64Trond Strand1951915.1221.251.869482.127
65Per Sandberg196001.251.196533.343
66Steve Hansen1956190.5461.247.399529.738
67Per Kåre Olsen19631.613.5531.245.221543.275
68Jøran Johnsen1981934.1221.229.464554.976
69Arnold Hugo Myrvang196201.225.065525.824
70Dagmar Oline Jakobsen194211.768.0121.220.540413.004
71Edmund Harald Pedersen19535.231.5681.214.681540.499
72Henning Johan Grande195701.213.379537.676
73Bjørn Kvammen-Jørgensen19454.127.0901.201.246497.305
74Brit Marit Stokka19572.610.9211.195.816534.640
75Roger Dahl Thoresen196501.192.205443.140
76Per Kjetil Pettersen19602.761.1861.185.859499.202
77Bjørg Dagny Nilssen1951191.4221.184.031525.597
78Anita Hennie Neslin19582.037.1901.180.822518.606
79Tor Kjetil Leiknes197201.179.743521.561
80Halgeir Hansen1956882.0281.179.528494.810
81Ronny Andrè Røang197001.179.274510.472
82Karl Anton Wassbakk195301.173.566536.458
83Cecilie Mortensen198401.171.071497.292
84Stig Asbjørn Sørensen197801.165.887502.945
85Knut Arne Berg Holmemo1957666.4991.158.551477.887
86Frank Bård Wikmark196701.150.688107.748
87Per Arne Viberg19494.122.9611.150.533479.607
88Kjetil Rege19721.728.2711.149.750479.554
89Jan Torfinn Skavhaug19501.070.7811.115.403455.048
90Marit Hansen19531.333.4031.114.150335.136
91Arve Cruickshank1946739.5671.113.812439.191
92Pål Eirik Lund19642.669.2221.113.024376.935
93Tonni Karlsen1965990.8131.105.249480.284
94Eirikur Björn Bardason195386.9461.093.135480.072
95Lars Erik Flomstad195001.081.706449.671
96Eivind Herold Jakobsen19684.633.0141.079.613381.378
97Stein Ivar Lorentzen197701.071.146482.715
98Yngve Kristiansen19741.212.1731.065.358329.261
99Morten Tidemann196901.060.759471.298
100Åge Eilif Kanstad196714.643.8151.059.032550.264

Artikkeltags