Disse tjente mest i Lyngen

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Ola Olasøn Krogseng Giæver19549.768.9286.267.2791.735.653
2Frode Hansen19731.540.0704.983.6381.244.522
3Asbjørn Oddleif Lanes19453.806.3042.928.087718.484
4Roger Nilsen196401.731.807699.988
5Kjell Mikal Bjørklid19573.906.2121.689.204663.009
6Ingrid Lillian Henriksen1957763.3211.657.520706.878
7Jan Einar Sætre1972704.4011.504.618448.361
8Carol Mary Pascoe19694.238.9331.480.858615.603
9Oddmund Johan Iversen1952876.3401.373.320521.404
10Rune Erlend Gamst197101.364.385540.846
11Johan Almar Heggelund19505.168.0551.338.157500.707
12Oddbjørn Skogvang19592.043.0651.314.932478.078
13Frode Tynes198401.286.374546.518
14Tommy Hilbertsen197301.274.084529.494
15Jens Petter Johansen1950440.2601.198.626442.600
16Erling Johan Johansen19441.608.2661.180.128396.661
17Svein Erik Brose1965948.4971.162.825450.357
18Ernst Leo Pedersen19443.486.9471.107.951381.878
19Odd Johannes Solberg19431.176.1591.089.106248.983
20Dag Thorstensen19591.772.6061.086.404342.699
21Roger Hansen19571.804.2881.071.118389.324
22Kay Roger Fjellsøy196701.044.220382.352
23Svein Odd Ingebrigtsen19501.766.5681.043.144359.734
24Tommy Wikerøy197201.017.256395.149
25Erik-Andre Brose Krag19840992.264369.575
26Christian Schousgaard19650974.623417.075
27Bjørn Arild Olsen19508.714.788958.555391.871
28Håkon Eliot Hansen19477.953.765954.864362.075
29Svein Herulf Hamnvik19304.714.395928.525238.897
30Arild Edmund Ribe196515.909.243927.412503.133
31Gunnar Grønvoll1949315.948913.334301.297
32Frode Bjørn1969205.052905.745341.931
33Anita Hilda Engenes19574.813.033905.498345.535
34Halvard Elling Olsen19496.991.781897.880316.972
35Geir Hamnvik195810.869.576869.469397.328
36Birger Ingebrigtsen19690864.781344.061
37Ketil Are Johansen19600863.449346.904
38Egil Arnold Larsen19552.390.676862.465308.386
39Alf Oskar Fagerborg19572.329.288860.585297.794
40Arne Haugstad19594.677.266822.932349.451
41Børge Hansen1982343.697820.370296.538
42Graeme John Duncan19630818.913177.384
43Gunnar Heitmann19632.969.013813.295309.221
44Eva Marianne Gaarden19541.485.617809.739289.228
45Eirik Larsen19661.490.929798.163275.680
46Bengt Eiulf Pedersen19710790.360323.504
47Jørgen Trønder'n Langenes19740787.923288.247
48Kenneth Sand19930776.077279.856
49Kåre Edvard Karlsen19491.347.868775.263237.963
50Geir Hansen1963510.079769.980252.983
51Johnny Arne Hansen19535.904.996766.986294.444
52Verner Ronald Hansen19670764.579285.558
53Frode Karlsen19770763.063287.159
54Merethe Annie Henriksen Forfang19681.013.645761.297243.951
55Frank Arne Lind19720759.969291.101
56Odd-Arne Hammervold1958875.557751.710279.805
57Frank Sommerseth19680739.194258.060
58Arnt Nikolai Larsen1949212.186737.228174.307
59Oddveig Edvardsen1940966.680737.149205.968
60Steinar Jensen19671.185.210732.241265.957
61Paul Johan Jensen19762.312.216726.056254.521
62Frode Wikerøy19730718.886304.275
63Karl Arvid Brose1947110.299701.567261.367
64Hugo Ludvig Ludvigsen1963827.914701.076240.592
65Jon Charles Forfang1959235.808700.740234.528
66Frode Johannes Robertsen19761.599.594697.709275.685
67Rolf Ulrik Krag1946591.358691.322225.287
68Kurt Osvaldsen19630690.320233.039
69Anne Elise Lyngdal1951402.855686.176193.728
70Alf Edmund Karlsen1949318.828682.255202.944
71Roar Arild Johansen19671.466.644680.507240.972
72Johannes Grønvoll1956492.991679.217225.334
73Harald Sola19810678.905236.551
74Oddvar Richardsen19680669.650134.208
75Susanne Gaarden Ingebrigtsen19830668.836228.957
76Sigve Mælen19710664.211114.152
77Arne Sigurd Mikalsen Garfjell19500660.009223.594
78Sigmund Forfang1961442.835658.252212.923
79Gunnar Arnliot Steinholm19670649.151215.601
80Sylvi Elisabeth Olsen19522.716.892644.658231.215
81Randi Pauline Hanssen19531.398.549642.140189.889
82Per Martin Karlsen1950636.672639.002221.739
83Sverre Arnt Høyer1951599.943636.939174.477
84Bernt Olav Johansen19751.132.539632.112221.414
85Aud Hennie Iversen19553.105.835631.118207.650
86Gudmund Laurits Nymo1947770.173628.569196.193
87Arne Georg Johansen19595.180.449627.993245.368
88Thommas Dybwad19740627.628196.775
89Ingeborg Alise Ross1951165.949622.906176.318
90Odd Harald Larsen19621.420.339621.102206.166
91Ellen Kari Hammervold1951291.366621.099168.293
92Per Lidvar Hansen19463.729.406618.643206.623
93Leif Arne Leo Johansen1949209.300618.124134.494
94Magne Johannes Evensen19451.005.799617.283182.383
95Lise Nysted Grønvoll1988250.755613.837206.111
96Trond Arne Hoe19600613.669209.026
97Reidar Lund195310.365.063610.486234.817
98Øyvind Sand1958258.719606.664216.722
99Jens Nicklas Nilsen19930606.514214.446
100Wenche Figenschou19492.457.184604.675210.022

Artikkeltags