Disse tjente mest i Målselv

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Trond Harald Eriksen195040.880.2284.868.0131.822.248
2Frank Eriksen196630.344.0652.912.5871.242.686
3Torgeir Eriksen196832.114.1842.832.1831.180.431
4Thor Hartvik Olsen194542.340.4132.494.9181.130.132
5Tommy Stensland19723.233.4782.087.872758.168
6Are Eriksen194527.012.5321.738.508759.751
7Dan Morten Trulssen19688.040.2561.725.540712.121
8Trond-Inge Eriksen198228.326.3671.706.208836.416
9Oddmund Henrik Eriksen1950970.9311.607.564722.211
10Thomas Martin Alexander Forsberg19801.340.9901.500.278692.958
11Stein Rongen195501.484.782642.938
12Kjetil Wibe19752.856.2961.479.326629.784
13Dag Monsen1967857.1941.419.363605.590
14Thorbjørn Nymo19683.535.0041.360.836642.525
15Tormod Gangsei197701.338.210665.598
16Per Ørjan Eriksen196815.317.7121.337.349529.270
17Alf Arild Sandvoll195901.314.210626.491
18Nina Kjær Brones197001.302.705584.784
19Torger Gillebo19661271.281.601417.294
20Tor Johnsen19563.981.7811.259.876453.617
21Elling Agnar Eriksen194531.870.9361.244.314671.063
22Hans Tore Asphaug1957880.3401.227.943509.658
23Lena Eriksen Lund197313.728.9121.206.881472.449
24Helge Martin Rasmussen1966703.9071.199.947497.290
25Stig Runar Nordli19741.168.4051.167.561523.129
26Ivar Johan Johnsen195101.167.227465.089
27Ingvild Bjørnstad Jensrud1966333.7401.156.103480.144
28Håkon Arild Melseth197101.146.369491.603
29Olav Renmælmo194901.128.982455.421
30Tor Olav Engvoll195412.821.9531.124.452444.605
31Kurt Ove Alander1956658.3501.110.031463.086
32Jonas Flatjord198466.7201.098.385457.344
33Jan Ivar Øverland196101.095.379478.152
34Stein Hugo Ingebrigtsen19531.396.4051.060.741372.894
35Gunnar Olsen Skårn197601.054.176465.230
36Gunn Anita Winkler197901.044.288443.008
37Yngve Sivertsen195101.042.967385.350
38Jim Furvald Hagen196901.040.852473.530
39Jørn Brede Stangnes196070.9751.034.367426.601
40Robert Paulsrud197801.018.808425.837
41Esben Melby196001.011.316429.587
42Geir Gillebo195701.006.015455.881
43Maria Elisabeth Fagerheim19753.021.6451.000.194393.523
44Bjørn Einar Rognmo19594.242.833997.698336.628
45Anna Rostadmo Sjømæling19790995.935411.888
46Merethe Eriksen197413.652.206993.731410.186
47Kjell-Inge Godtlibsen19680991.700442.915
48Julia Magdalena Kubiak19851.669.465988.350402.435
49Erling Jacob Larsen19512.983.640983.432350.251
50Tore Solvang19562.172.385980.792411.776
51Tor Arne Mentzoni194719.887.731977.667506.924
52Eugenia Komisarenko Nordahl19650973.208399.232
53Dag Hugo Stølan19600966.993397.462
54Steinar Aspmo1964978.556966.315387.023
55Jan-Arne Juklestad1976345.964959.472325.085
56Atle Solberg1960891.139951.870382.059
57Kjetil Bjørkum19740947.803398.532
58Karl Leo Karlstad1957878.074945.956378.445
59Odd Leif Nyseth19660945.099412.439
60Arild Lian19468.355.364944.470399.150
61Tor Ole Berntsen19632.108.680943.322385.705
62Harald Berg19808.695939.535379.546
63Fredrik Andreassen1978258.591937.739375.278
64June Sørmo1973321.928936.588318.042
65Torbjørn Williams19780935.742382.489
66Hallgeir Bjørkestøl19741.948.402935.569378.975
67Eldrid Norunn Liljedal19536.901.988930.837402.674
68Yngvar Fossland19733.047.279930.821402.457
69Kjetil Ursvik19570929.642373.017
70Daniel Engen19790920.862401.565
71Stian Bostad Kvaal1986203.866919.365302.600
72Anders Jernberg19710915.125394.183
73Odd Einar Rundmo1963563.662911.860365.699
74Hugo Karsten Karlstad1955708.417908.084395.252
75Jørgen Røraas1978753.316906.862258.995
76Viola Johansen19511.959.232903.529332.778
77Martin Nymo19720902.874399.976
78Jan Einar Sandvoll1952186.455901.076343.909
79Ståle Pedersen1965665.533900.591332.235
80Olav Pinnestad Kleiv19750899.808370.555
81Torstein Andersen19446.441.125896.457348.767
82Frank Gjørv19591.751.229893.507363.283
83Frank Arne Luneborg19542.036.251891.857354.432
84Dag Oddleif Eriksen19583.153.181890.698352.130
85Stian Løvdal1984453.807889.314335.617
86Tommy Evenstad Grønnli19850888.844372.426
87Torstein Johansen1978324.772887.830378.290
88Henrik Johnsen19582.010.513884.527380.598
89Trond Johan Larsen19791.551.423881.935338.565
90Tom Christer Kristiansen Nygård19830880.687439.767
91Palmer Ove Berntsen19553.855.269873.629373.623
92Edith Annie Iselvmo19611.075.190872.817253.200
93Steinar Holen19631.109.988871.768347.914
94Sigmund Astorsen19791.706.465865.579339.000
95Roy Hidle1988730.143864.446338.136
96Dag Bertil Ellefsrud19610860.801342.316
97Dagfinn Harald Grønvoll19672.341.604860.702339.161
98Hege Nymo19710857.941417.840
99Jan Johnsen195611.272.918857.936433.680
100Trond Nilsen19692.147850.990344.141

Artikkeltags