Disse tjente mest i Narvik

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Eirik Frantzen196847.822.24318.875.6046.017.826
2Roger Eimer Harila195211.133.5735.403.7851.615.243
3Ståle Malvin Nilsen196482.733.3664.350.1982.165.270
4Ben Kyrre Myklevold196517.234.7393.577.0251.331.688
5Knut Einar Ravlo196003.472.7741.031.774
6Arne Erling Johansen195433.369.0273.458.7941.484.898
7Tor Johan Strand19505.564.5123.063.5841.298.235
8Inger-Mari Steen19533.430.5842.855.458826.025
9Odd Jonny Røkenes195521.674.0552.798.6201.079.636
10Mats Sørensen198202.783.210967.870
11Jean-Otto Karlsen196202.777.6321.291.808
12Dag-Arne Arnesen Wensel19692.284.2012.754.9751.200.761
13Karstein Utheim19553.656.2372.642.637947.554
14Kjell-Arne Bengt Olsen195020.197.3062.427.830939.417
15Arve Ottar Prestjord19586.388.2502.348.329680.662
16Klaus Henrik Hvassing195911.836.0702.329.829362.423
17Ketil Bonsaksen19604.844.1312.298.856722.470
18Odd Harry Hjelle1953339.7302.296.722832.191
19Jostein Anton Oddvar Stormo195702.276.820957.678
20Jan Roger Fjellbakk1966908.1282.161.904649.554
21Almar Nils Johan Markussen19563.799.9112.098.944751.471
22Inger Johanne Nilsen Schille19514.947.9232.050.646587.903
23Egil Malm194711.499.4312.047.300869.484
24Snorre Hultgren Navjord19454.973.8032.046.370896.723
25Torstein Larsen195232.427.2022.029.0791.215.169
26Grete Nyborg Rolandsen197001.990.753870.991
27Knut Håvard Kristoffersen196601.979.362896.520
28Asbjørn Olsen19515.443.6961.959.134623.018
29Odd Halvor Fagerhaug1962106.4641.955.388874.268
30Svein-Erik Høiem196901.930.404870.978
31Stig Kåre Pedersen1955168.0621.899.902841.969
32Jan Bjørnar Berglund195301.894.067165.494
33Geir Flåten19632.251.9841.871.328815.442
34Sverre Vollen1956334.0301.845.641864.450
35Knut Erik Degerstrøm19595.769.6431.844.225640.203
36Beate Nilsen Brun19527.178.6841.826.591550.173
37Marianne Solhaug Degerstrøm19593.653.7511.815.520615.784
38Sindre Hol Gamst19832.274.1081.798.108579.849
39Jarl-Georg Johansen195712.614.3501.797.344903.471
40David Ole Nystad1974224.2501.789.498819.329
41Leif Gunnar Olaisen1952648.9501.764.818804.812
42Svein Harald Wiik195501.759.746865.123
43Anne Grethe Dreyer Utheim19585.634.7681.747.503529.619
44Knut Gustav Nysæther19571.571.8141.741.084764.056
45Idar Leif Johan Hanssen195614.117.6831.695.440631.680
46Cathrine Kaarbø19704.987.5881.694.240563.169
47Niels Witt19704.425.0791.687.903557.031
48Åge Ragnar Strøm19501.618.9881.684.513718.271
49Kirsten Sissel Bones Olsen195215.229.0171.656.904640.961
50Kjell Tidemann Bjønnes195501.649.559781.284
51Jørn Eldby1961234.3681.624.744588.881
52Trygve Tony Jespersen195527.290.7291.622.130758.577
53Tor Helge Nordstrøm196001.615.466703.744
54Knut Karstad19452.108.2341.606.834477.295
55Otto-Martin Mikalsen195201.602.815686.365
56Per Arne Hansen19521.716.5011.594.651711.476
57Per Harald Hansen195801.594.127699.056
58Trond Lorang Hermansen195201.589.265668.426
59Martin Olsen19475.136.1521.577.678699.939
60Skjalg Kristiansen1966655.3241.566.82465.449
61Andreas Sigurd Holund19562.018.6541.565.014720.490
62Patrik Bones Olsen19825.866.6001.556.699552.611
63Marianne Antonsen Gamst19842.148.3751.549.940474.509
64Peter Svante Michael Aspemo196201.542.998701.836
65Børge Soleng19681.232.2761.532.246657.883
66Per Bertram Dybwad Brochmann197001.532.041649.338
67Hans Viggo Kristoffersen19474.408.2611.530.240467.200
68Benjamin Lischner197201.525.104743.575
69Haldis Audun Hoff Evju19292.394.0161.517.791431.258
70Karl-Børre Sværd Andersen195118.817.7111.505.277798.560
71Frode Kent Røkenes19687.079.5051.481.032551.826
72Thor Elling Hoel197901.479.379241.034
73Per Lage Jon Elmin1952751.8331.475.417645.159
74Ketil Svenningdal196613.654.3331.472.689678.179
75Ole-Edvard Bergsdal Gabrielsen195601.468.681635.119
76Arvid Bjarne Schultz19522.781.6751.462.712569.217
77Espen Jonny Eberstein198101.460.803441.904
78André Trønnes19642.830.2831.445.693623.508
79Rolf Anfinn Lysvoll19494.969.9101.437.255530.256
80Mario Rexer1964204.6101.428.066612.568
81Vidar Green Pedersen197301.424.830625.348
82Jon Inge Harr197001.423.086670.735
83Terje Ivar Ingebrigtsen197301.420.057655.957
84Aage Johannes Frantzen1950996.5291.416.694581.454
85Dag Ravn Pedersen196401.413.894626.031
86Vegard Fossem197301.408.162630.637
87Bård Sommerseth19659.929.8771.393.869536.602
88Magne Leinan1954523.0811.365.455545.339
89Ayana Teshale Birhane197501.363.195561.005
90Tommy Berg Larsen1964922.8021.356.330452.168
91Jan Inge Sjåfjell19524.030.7191.344.816577.352
92Terje Hanssen19542.082.7751.342.866535.511
93Fred-Åge Eide195612.984.3651.331.002556.834
94Per Kristian Høiem19476.238.9131.330.801493.387
95Kirsten Frydendal19401.958.0581.330.644356.919
96Håvard Lillebo198001.329.216593.384
97Per Øyvind Mohus19672.142.9951.324.985565.714
98Tone Merethe Lindberg197201.322.595587.653
99Roger Halfdan Nicolaisen19621.904.3751.321.216528.576
100Lars Christian Nilssen19394.656.2751.311.262394.707

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken