Disse tjente mest i Nordreisa

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Ola Amundsgård198918.182.5807.103.7561.827.082
2Terje Hildonen19484.216.6963.175.760814.496
3Tommy Magne Karlsen196916.224.4302.389.156750.254
4Kenneth Arild197302.087.009866.620
5Bjarne Johannes Johannessen19691.354.5301.883.748797.443
6Maciej Jacewicz19851.382.6751.805.664748.478
7John Eivind Karlsen197901.604.093148.817
8Jan Ketil Karlsen19742.833.6721.575.416635.966
9Oddstein Karlsen196201.557.795655.434
10Erling Stene Martinsen19641.217.7621.476.773559.065
11Trond Hermansen19635.160.3371.449.647592.058
12Ole Alexander Johansen197001.434.736574.157
13Gunnar Nystu19668.861.6761.423.292514.162
14Birger Andreas Hermansen19627.971.3081.404.376613.514
15Torbjørn Andreas Evanger19471.104.5401.391.263505.206
16Øyvind Roarsen196901.338.343562.450
17Harald Johan Johannessen1967714.6961.304.110543.552
18Birger Mikalsen19642.052.9241.300.810494.956
19Jan Roger Birkelund195911.114.8671.292.002608.054
20Remigiusz Paul195801.290.754537.954
21Wivi Vikebø196901.283.728560.341
22Frode Yttregaard197701.281.568492.624
23Arild Sundby196401.240.305475.870
24Håkon Peter Bråstad19272.511.8091.198.315281.337
25Odd Kristian Kristiansen19692.521.8381.158.521469.575
26Jim-Roger Hansen198201.138.485451.501
27Odd Harald Høgbakk1961737.4021.123.826449.526
28Odd-Leif Holm194901.122.180431.532
29Tor Magne Reiersen19462.571.6571.102.793398.584
30Torstein Halvor Nygård194012.282.3921.097.666358.817
31Torstein Berger Jensen19631.472.6491.067.653397.245
32Geir Håkon Sagelv19591.956.5601.067.344408.925
33Andreas Isaksen199001.044.220431.272
34Ruben Kristiansen198801.017.352387.673
35Torbjørn Johansen1957474.7601.016.626371.416
36Jostein Malvin Jensen1957775.712999.537391.354
37Nils Roald Nilsen195411.751.308975.978376.070
38Magnus Ingvald Moe192330.206.086971.139481.567
39Kurt-Einar Karlsen19740966.323398.666
40Rolf Gulbrand Sagelv1951117.913952.876366.695
41Hilde-Sofie Hansen1967554.706937.558233.255
42Geir Olav Olsen1959621.675935.236353.304
43Trond Vangen19860927.870352.475
44Dagfinn Johannes Andreassen19600916.624324.550
45Kurt Steinar Wiik19664.922.032913.731351.441
46Rigmor Moelv19523.597.755907.856357.374
47Eiolf Albrigtsen19700907.024331.970
48Dag Roar Stangeland19540905.488338.766
49Stian Endré Pedersen19850904.450315.028
50Martin Sveen19730901.461346.665
51Hanne Beate Kalseth Sandøy19711.835.011891.568315.455
52Herbjørg Karlsen Fagertun195112.926.851886.198339.346
53Janne Nordberg19870884.894320.909
54Nils Halvard Sandøy1976955.812884.667318.366
55Johannes Bakke1954393.105877.388329.624
56Lars Magne Luneborg1967430.128876.497315.894
57Pål Severin Båtnes19740872.292367.787
58Bjarne Johannes Nyvoll19690862.055339.049
59Arnfinn Rasmussen19510860.893293.361
60Ragnvald Emberland19433.072.163860.238277.196
61David Landon Link19761.431.573854.424283.018
62Asbjørn Hansen1948832.749843.584268.528
63Lars Gunnar Sverker Bohlin19660836.478306.924
64Ursula Elisabeth Walteraud Amanda Bach-Gansmo1953239.021836.337306.951
65Inge Gustav Hauge19550829.512297.790
66Kjell Arne Mikalsen19700820.214302.482
67Kjetil Jensen19770814.667297.035
68Liv Kirsten Drevvatne Hammervold19501.331.023809.998290.883
69Olaug Petra Bergset19581.008.741809.918306.170
70Ottar Einar Igland1945219.781796.398255.064
71Christoffer Sveaas Skøyen19870794.816271.834
72Karin Spirdal19524.172.323788.273280.393
73Johan Ludvik Kvien19550774.504273.179
74Roald Inge Vestgaard19612.204.832772.769283.745
75Ole Martin Johansen19472.074.260770.985253.846
76Kent Frode Hansen19720768.577251.392
77Tor-Ivar Næss19830763.089244.392
78Jan Bjarne Løvlund19462.373.868762.662262.805
79Kåre Gunnar Hanssen1946723.247753.770231.253
80Kåre Boberg19631.050.612753.457253.974
81Torleif Hole1950271.974753.096230.038
82Jonny Rikardsen19700752.734293.541
83Gøran Arild19710744.952280.851
84Eva Maria Hermansen Lyngsmark19594.440.795743.693223.780
85Roy Jørgensen19500742.674228.837
86Øivind Peder Mathias Hermansen193410.907.808739.369312.100
87Pål Fredriksen19450738.037238.803
88Per Jørgen Høier Kjølaas19790736.488256.369
89Lars Trygve Bækkevold Jenssen19681.782.455736.101222.118
90John Roald Karlsen19541.728.883735.985243.298
91Kåre Alvin Pedersen19538.092.457733.721315.022
92Johnny Steinsvik196174.205732.574251.991
93Stian Andre Hansen19830729.999273.678
94Carina Emmerense Hagan19624.686.082728.944257.188
95Bjarne Jostein Arild1951938.163727.362275.266
96Asgeir Ingebrigt Isaksen19780727.001233.158
97Odd Erik Elveslett19580726.735253.761
98Ketil Abrahamsen19660724.300254.832
99Kai Øystein Olsen19600721.610259.777
100Anders Simonsen Gunnestad1990413.029718.200239.652

Artikkeltags