Disse tjente mest i Salangen

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Saji Varughese19642.884.1912.418.6721.146.479
2Lars Andreas Nesje19563.901.4131.935.102912.145
3Anne Hensrud19553.473.3581.878.220871.245
4Philip Rowland Walters19603.919.4361.546.301433.519
5Dag Halvar Hauge195901.490.647646.463
6Maria Elisabeth Larsson Løksa19611.701.0711.281.213574.304
7Karstein Sørensen1965807.9521.265.362423.338
8Simon Costa Grimstad19713.292.7071.213.105481.335
9Rolf Harald Enoksen19481.197.2821.159.219406.142
10Jim Ståle Nordmo197201.135.930476.171
11Britt Hege Mathisen Limo197101.068.136434.607
12Kari Berte Ragnhild Nylund19631.693.713989.872420.611
13Ole Bjørnar Vestermo19602.697.057944.212407.846
14Eigil Andreas Rindstad19631.122.744911.260284.463
15Ole-Martin Ernst Kristoffersen19660906.945375.140
16Agnar Isaksen Johnsen19820861.280355.146
17Sigrun Wiggen Prestbakmo19730858.062343.691
18Torbjørn Dahl1960888.662832.078331.684
19Tore Ratkje19470830.324315.377
20Odd-Geir Johan Sagerup19650827.751254.210
21Odd Geir Bekkeli194698.844.062810.4551.244.073
22Kine Beate Heggelund19800809.897365.201
23Bjørn Harald Haugseth19520807.744322.877
24Nils Johan Ottesen19690796.353305.820
25Kato Sørensen19732.600.491792.321329.833
26Hege Walør Fagertun1966321.927765.966299.191
27Dag Aage Stenersen19680765.597323.171
28Tor Ove Talseth19680763.118306.597
29Bjarne Indseth1949753.130762.741287.309
30Toralf Bergseth19492.100.236759.735265.322
31Toralf Sørensen19604.400.050758.511318.193
32Tommy Eriksen19740754.955312.086
33Herleif Edmund Strokkenes19481.137.746747.266262.613
34Odd Kåre Hellefossmo19510745.187260.798
35Roy Karsten Andresen1976624.609743.788285.263
36Stine Cathrin Martinsen1987795.119743.337256.776
37Stig-Magnar Løkse19635.031.011742.680286.088
38Dag Richart Bjørstad19520740.401295.007
39Rudi Johan Myrvoll19850730.682274.870
40Nils Johan Olsen1962678.724729.857274.713
41Frode Bruvoll19610729.173291.576
42John Arne Løkse19614.724.871715.661277.639
43Per Olsen19510706.165253.921
44Ronald Martinsen19573.032.594685.597275.302
45Stein Vegard Bakkemo19670680.353273.034
46Kjell Arne Giske19571.319.268679.334263.756
47Tor Arne Chruickshank19676.639.171675.169303.247
48Jon Christian Anker19700671.786278.568
49Jan-Robin Bakkehaug1986106.140670.030231.702
50Bård Arne Hammarstrøm19640662.952270.369
51Agnes Lovise Amundsen19481.628.616658.453232.778
52Knut Norman Solnes1962492.751658.031248.750
53Andreas Nilsen19651.669.184657.555252.149
54Odd Andreas Tofteng1965312.735656.697217.319
55Irene Nygaard1950517.333650.730223.065
56Asbjørn Børre Elvevoll19481.444.593628.803220.716
57Ulf Reiersen19610626.706265.069
58Bjørn Løkse19811.503.280620.771229.229
59Torulv Klaussen1947151.500620.430209.396
60Sylvi Anfrid Isaksen19451.314.647620.076195.692
61Veronika Nordseth Daleng197511.366615.453233.112
62Ivar Fjeldstad1955204.578614.926214.822
63Betzy Marie Stigen1947743.452611.979197.965
64Rolf Alvestad19581.041.709606.615223.825
65Ivar Bühring Prestbakmo19680606.324257.636
66Hilde Andersen19550606.145226.738
67Jørn Erik Jensen Limo19710599.394232.153
68Paul Arne Oddmar Bergsli1951372.153598.530198.794
69Morten Andre Bekkeli19780595.434234.562
70Johan Christian Andersen19391.954.782594.198200.055
71Steinar Isaksen19521.896.536591.531203.960
72Svein-Harald Salomonsen19551.787.181586.871195.389
73Jonny Sagerup19591.349.143583.017217.712
74Bjørn Nordmo19640582.897238.479
75Odd Inge Gårdvik19690579.884231.971
76Ivar Benjamin Olsen19492.474.105579.471183.412
77Bente Pedersen19670578.804220.608
78Kjell Sigmund Leirvang1960193.259577.062213.589
79Arnold Grand Kristoffersen1948775.948576.021190.108
80Hilde Haug19591.065.931573.850225.408
81Jon Ingolf Myrmel1943405.779573.029189.554
82Lars-Georg Nordhus1973254.935572.958211.968
83Astrid Werner Rydland19450572.076178.470
84Stener Moan19492.443.689570.284208.373
85Kjell Eriksen19520567.518197.514
86Viggo Valnes19521.122.570564.631214.144
87Einar Edvin Fjeldstad195511.823.605561.152306.517
88Synnøve Tobiassen1951493.367554.424166.974
89Heidi Sofie Sund Aasen1969336.050553.417201.719
90Tormod Berg19602.981.890549.609214.575
91Pål Samueljord196375.568548.384207.782
92Kjetil Heggelund19820547.782208.019
93Lars Johan Hellefossmo1942624.834545.951185.944
94Svein-Einar Ingvaldsen19600544.423204.980
95Lasse Mortensen19710543.830217.894
96Sindre Mikalsen19820543.394211.262
97Trude Alvestad1961895.300540.693191.991
98Kent Inge Bekkeli1979549.198540.451193.938
99Espen Sturle Haugland196240.612539.963202.889
100Klara Merete Eilertsen19461.915.304539.122176.598

Artikkeltags