Disse tjente mest i Torsken

Artikkelen er over 4 år gammel
DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Oddbjørn Edgar Karl Frantzen196213.754.7774.069.9382.060.305
2Aksel Berg Fallsen1949154.6211.394.438577.030
3Roger Fredriksen196301.292.125535.176
4Odd Gunnar Johan Hansen19491.664.3801.193.618457.528
5Siv Anita Nygård19621.568.4651.139.502334.277
6Ronny Mikal Jensen1974660.3341.115.972513.117
7Arild Olaf Ludviksen1953636.8831.050.847431.679
8Ulf Andreas Lange19640965.634406.747
9Roy Alapnes19640919.775385.283
10Svein Kristian Skarstein1948573.821887.038362.273
11Harald Olav Pettersen19501.094.756871.045310.172
12Håvard Elnar Hansen1970621.575827.585358.017
13Helge Magnar Larsen19451.811.083804.591299.232
14Kjell Harald Solvang19640804.128357.036
15Hans Ivar Torgeir Ottesen19630797.983383.633
16Marit Dreyer Karlsen1983109.584759.789299.137
17Kjell Bjarne Hansson19660759.506304.471
18Thomas Ingebrigtsen1982115.626724.692271.036
19Hans Petter Søvik1970248.990718.213289.981
20Vidkun Wilsgård195710.894.025704.414291.689
21Iver Martin Olsen1959296.730697.487267.784
22Arne Prytz Larsen19553.632.824691.424309.528
23Kjell-Erik Wilsgård1973544.345689.660258.541
24Arne Johan Hanssen1953653.934686.862267.529
25Roger Larsen19720665.674264.140
26Paul Anton Tollefsen19640656.322257.166
27Per-Arne Erlandsen1967726.061644.593244.899
28Odd Nils Jarle Flakstad1943350.427631.947197.608
29Jens Jostein Andreassen19493.446.305628.225228.159
30Fred Ove Flakstad19650625.607251.993
31Kjell-Inge Jensen19630625.053251.023
32Elisabeth Dreyer Nyman19730616.566233.403
33Pål Moddi Knutsen1987479.691613.023225.685
34Gunn Rita Hanssen1954833.654608.374230.714
35Eldar Torbergsen19690606.677245.420
36Jan-Arne Kvernevik19760594.163221.223
37Olav Arne Wilsgård19470590.990196.246
38Eirik Meyer1986221.145589.048220.243
39Geir Ketil Kristiansen19640586.101220.140
40Stian Johan Jørgensen19900577.899215.551
41Asbjørn Høgseth19580574.076223.107
42Marius Andre Henriksen19894.603572.561208.701
43Simon Kristian Tobiassen199435.761566.638205.382
44Stein-Harald Enoksen19482.252.327566.532169.197
45Helge Johan Karstein Leikvik19530566.173219.985
46Jan-Tore Nygård19593.658.480562.071212.123
47Vegard Inge Pettersen1988125.898560.224214.390
48Anne Kaja Knutsen19620558.611216.980
49Kurt Olav Henry Olsen196147.392554.733200.348
50Torodd Torbergsen19560551.541211.122
51Tom Lennart Nordeng19840550.987200.110
52Svein Gunnar Wilsgård19670550.455209.946
53Sigurd Kristian Tobiassen19640548.167208.368
54Wibeke Monika Wilsgård19711.412.033542.339194.921
55Arne Meyer19600540.202198.859
56Mikael Laine19680536.041190.972
57Lena Christina Hansson19630534.448204.464
58Espen Sivertsen Stensland19910532.985195.393
59Eva Marie Pettersen19602.049.379530.259192.525
60Ingi Örn Rôsuson19870527.894198.403
61Lars Otto Larsen1958376.643523.722188.787
62Roy-Cato Nyman19570522.579188.319
63Johnny Wilhelmsen19680520.173202.884
64Ståle Persivald Kristian Myrvang19640517.839219.993
65Kenneth Eldar Benjaminsen19560513.692193.912
66Halvard Peder Magne Pettersen19562.093.790513.137186.248
67Jørgen Petter Robert Pedersen19730507.630181.926
68Leif Einar Thomassen19580504.913183.384
69Inge Oddvar Eide19660499.850194.385
70Paul Kyrre Pettersen19743.607.401498.955174.872
71Birgit Steivor Øynes19469.836495.137154.895
72Aina Ellen Pedersen19490489.556153.324
73Are Aarberg19750489.080196.768
74Emil Johannes Olsen1948961.340482.277153.522
75Sissel Iren Jensen197086.666480.090170.388
76Jonny Mikalsen19890479.093175.487
77Bing Martin Hagerupsen19610477.453178.915
78Arne Torleif Karlsen19424.956.424475.579158.688
79Åge Steinar Johansen19580469.012174.261
80Kai Bengt Richardsen19850468.516169.386
81Helga Annie Alver1950103.132467.620169.197
82Hege Rudi Grande1963259.126466.811152.277
83Hans Peder Pedersen19440465.277138.310
84Steve Kristian Nyman19670465.038169.186
85Nina Gøril Frantzen19760462.549173.050
86Weronica Pedersen19740455.825163.989
87Hans-Arthur Karlsen197180.722453.683163.689
88Per Eirik Larsen19600449.313168.822
89Tor Ivan Karlsen19640448.685162.617
90Bjørg Elin Hanssen1959129.125447.885155.070
91Elsa Helene Mikalsen19381.464.292447.490133.249
92Eva Synøve Wilsgård Kristiansen19600443.172152.538
93Reidun Milfrid Kristiansen Flakstad19651.645.873443.142148.941
94Irina Erlandsen1973466.206441.325156.760
95Ove Magnar Nygård19591.409.680440.222158.275
96Turid Iren Larsen Blix19650436.482161.157
97Roar Jan Henrik Larsen195788.362436.223170.694
98Agnar Asgeirsson197418.828432.403146.242
99Kjartan Eilert Smuk19680430.388141.027
100Magne Marelius Pettersen19730428.252147.365

Artikkeltags