Disse tjente mest i Skånland

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Rolf Inge Roth196601.576.860713.116
2Rolf Arne Olsen19543.795.0871.418.935458.572
3Trond Harald Myklevoll19512.739.5391.402.407585.133
4Ulrik Røch-Pettersen194401.264.830481.551
5Arnold Kristian Hansen19362.511.6861.259.557488.248
6Hilde Marit Griff Pettersen19561.692.5591.231.693542.253
7Bård Markus Hansen196011.490.1391.195.072551.871
8Oddlund Magne Rolf Olsen194801.158.940312.106
9Finn-Roar Sørensen19454.519.9991.152.994471.814
10Geir Bjørn Haukebøe1949907.6581.124.364437.580
11Johnny Larsen19643.797.6551.122.138363.226
12John Falstad194301.100.803300.068
13Gunnar Smith Andersen195701.100.501466.769
14Finn Willy Johnsen19503.099.4391.084.608444.871
15Tor Eriksen19461.414.2971.042.945408.394
16Vidar Hugo Henriksen197301.022.038465.231
17Vidar Jan Kristiansen19561.603.032995.171371.084
18Olav Olsen1965763.004991.019389.989
19Ann Ragnhild Broderstad19640980.553441.272
20Øyvind Karlsen19740967.064388.902
21Torbjørn Larsen197133.955944.720402.226
22Gunnar Johnsen19541.206.404932.490375.084
23Steinar Klaussen1961909.249930.529376.107
24Finn Terje Eidissen19740928.839380.147
25Jan Magne Sørensen19531.121.909928.656374.461
26Einar Viggo Jusnes19550927.879345.849
27Harold Arne Otto Nordgård19501.627.042898.595330.088
28Arne Martin Harr1951373.318896.418339.662
29Oddmund Ivar Skogstad19501.201.696889.645319.215
30Ulla Irene Opsahl19472.712.590888.858327.687
31Thorolf Storli19651.310.193866.386344.126
32Reidar Arnfinn Johansen19620860.917393.540
33Kolbjørn Magnar Skånhaug19492.297.871851.464307.081
34Odd Karstein Olsen19511.460.228842.402351.968
35Solveig Merethe Sjånes19750831.730325.159
36Hans Olav Skavli Kanebog19635.126.639828.475319.710
37Kjell Ivar Andersen19601.768.834825.970302.721
38Martin Normann Berntzen1951447.154821.126325.011
39Bodil Severinsen Olsvik19690821.086339.160
40Hans Torbjørn Sigmund Thomassen19466.531.803819.262263.316
41Kurt Helge Kristiansen19612.462.260809.292325.088
42Svein Ole Sørensen19631.063.569808.626312.879
43Hans Zakarias Schjelderup19550805.172298.956
44Yngve Fagerheim19781.726.219793.733308.880
45Brynjulf Severin Hansen1951989.366786.470310.508
46Thordur Einar Knutsen1950998.325774.314315.328
47Svenn Inge Hjelmsø19710770.051293.382
48Rune Hermann Hjelmsø19692.591.672768.570276.007
49Gudmund Ove Skaanevik1954318.895763.193290.294
50Øyvind Strøm19700757.088305.478
51Geir Hanssen19622.304.748752.326308.403
52Terje Richardsen19570750.781300.220
53Realf Emil Hansen19581.483.141745.560277.131
54Sven Erik Sørensen1948355.234740.964284.632
55Kurt Are Olsvik1950887.786733.402257.128
56Vidar Herbjørn Sjøvoll19625.981.516732.956321.449
57Bengt Magne Skånhaug19760732.393299.725
58Odd-Eirik Heitmann1946222.549732.376287.652
59Odd Harald Nilsen19582.445.459731.060252.381
60Anita Nylund1974643.506728.213281.637
61Jan Tore Lilleng19631.845.297725.799266.828
62Kyrre Johan Hansen1950174.679724.944288.856
63Odd-Ove Johansen19781.020.225717.732306.883
64Ole Jakob Vestvik19450716.365241.467
65Lars Joakim Kleiven19471.846.275712.729252.925
66Vidar Volden1973480.235712.204284.128
67Brynjulf Andersen19503.011.869711.831230.606
68Vidar Johansen19710710.015293.443
69Ronny Marthin Jensen19770701.690304.704
70Kenneth Nystad Markussen19820701.528278.821
71Guttorm Sverre Bremmeng1943277.646700.722198.727
72Frode Oen19770699.916295.332
73Søren Nikolai Balteskard196410.542.000693.216345.481
74Trond Inge Bogstrand19640692.309276.349
75Elisabeth Meek196111.025.661689.142318.135
76Knut Bergum19570688.166270.853
77Knut Andreas Sletten1952216.378685.495267.177
78Martin Elvenes1987376.114682.843250.308
79Rita Mari Aagen19700682.533250.142
80Inge Borgan Hanssen19560682.379283.656
81Andre Owe Ryeng19730681.321267.380
82Liss-Mari Kanebog1965130.961680.764206.821
83Hilmar Bernhard Nikolaisen19652.715.954680.538272.147
84Ole Petter Elvenes1951446.562680.280223.708
85Oddvar Teodor Johnsen1949198.801677.871235.898
86Lars Herleif Magne Olsen1947697.023677.747244.031
87Egil Johan Antonsen19502.268.038674.896241.880
88Rina Stabell19720674.520281.036
89Kurt Arne Nilberg Johnsen1962765.957674.198272.343
90Berit Lovise Dybvik19581.217.938671.940264.578
91Henning Vidar Olsen19511.086.218671.406215.748
92Øystein Bremmeng19770666.908263.450
93Gøran Røk Karlsen19710665.617265.040
94Vivian Jakobsen19720664.286260.902
95Arild Halvard Bogstrand19662.678.540657.443270.282
96Bjørn Ivar Mørk19511.195.913656.692220.933
97Bjørn-Aage Nibe19720652.822227.674
98Stian Emil Dahlberg1981167.532652.149243.225
99Elisabeth Balteskard196610.121.432650.575326.438
100Gerd Nilsen Svenning19501.122.199646.664223.295

Artikkeltags