Disse tjente mest i Harstad

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Steinar Nilsen19503.142.1509.201.6102.606.799
2Sveinung Haukland19509.108.1698.444.0312.364.340
3Arne Rikard Karlsen195313.133.4708.251.5642.381.087
4Bård Hansen196606.622.6771.941.003
5Odd Runar Rognan19635.964.7496.586.3351.884.966
6Jan Jacob Hanssen19557.291.8346.422.8821.868.088
7Kjell Fredrik Bertheussen19554.797.9515.870.8281.643.506
8Odd Helge Paulsen196805.857.1291.673.533
9Jan Ole Flo19585.611.5265.833.7631.649.879
10Tore Berset196910.814.5495.260.1791.846.162
11Knut Jørgen Karlsen19506.213.3675.196.1421.519.673
12Hans Krogstad19471.013.0765.098.3051.573.999
13Ørjan Straume19495.638.2285.091.1781.599.126
14Audun Jensen Haukland19783.985.6184.903.7491.388.820
15Ola Baltzer Eidberg194747.578.2174.573.5262.007.003
16Jan Ivar Dybvik195070.478.4314.478.6631.920.338
17Hans Jakob Hegge19691.849.5094.446.8312.044.660
18Eirik Storås Thorbjørnsen19925.139.7304.218.6221.162.249
19Bjørn Audun Skogekker19434.300.6424.155.3201.269.263
20Halvar Johan Dallager19591.761.8364.030.0061.276.903
21Reidun Arntzen19634.782.8103.942.6251.115.900
22Jørn Knut Johansen196716.378.0203.779.8241.364.616
23Randi Thrane19724.651.3353.636.4541.036.369
24Glenn Hanssen19743.652.4083.578.5231.013.508
25Odd Rune Mikkelsen1965504.2073.552.183981.006
26Ragnhild Aalstad19643.041.9423.505.4471.007.017
27Hugo Nygård Pettersen197403.449.1311.117.960
28Gunnar Kåre Torsetnes19483.511.0583.325.200907.144
29Rune Fossem197003.301.468964.165
30Espen Munkvold195960.7573.261.666901.945
31Sanjay Katre197015.165.9983.227.2311.210.165
32Johnny Pettersen195803.210.554893.490
33Rebaz Mohamad Amin Joad19711.144.1553.198.084881.676
34Arnt Johan Nordgård19551.862.5393.161.873903.983
35Rita-Karin Mathiassen19652.868.1543.130.912892.282
36Kjetil Strand1967131.930.4003.012.7262.162.155
37Sverre Christian Utvåg196002.887.248968.724
38Geir Eivind Karl Richardsen196102.833.981537.761
39Enrique Francisco Novoa Cancela19653.275.1522.810.205252.510
40Rolf Stellander1967326.8612.704.317785.692
41Noralv Elias Gabrielsen19261.167.0362.668.854722.449
42Per Halvard Strand1946148.998.3492.666.2972.205.356
43Per Inge Strand1981121.554.3432.659.8091.948.159
44Stig Vassmyr19604.584.4322.580.9101.163.757
45Karl Johan Mathisen19651.788.7952.547.272710.396
46Stein Thorbjørnsen196211.462.9422.507.742962.626
47Gunnar Arne Hilmarsen19506.874.3702.492.3681.038.117
48Runar Bjørkelund197102.488.2541.117.762
49Tor Jørgen Jensen19471.182.1092.474.607666.693
50Ninni Helen Haug19536.008.3252.472.285809.928
51Bjørnar Elvevoll195112.612.3132.452.9791.005.617
52Sean Paul Dynes19792.814.0322.449.687682.491
53Erik Henriksen196002.433.0011.091.712
54Øyvind Hugo Mikalsen19691.460.4392.360.032667.731
55Erling Johan Rostad19433.856.3582.343.014752.740
56Ola Aasmund Karlsen19607.708.0872.314.734801.973
57Ole Tom Andreassen19633.167.3812.290.786895.978
58Bjarne Kristoffersen19503.416.5902.280.272994.926
59Steinar Bjarne Kolbeinsen19543.413.6932.236.940834.073
60Rønnaug Heidi Eilertsen19547.327.4412.236.290692.504
61Kenneth Svendsen19735.737.0222.223.0291.015.179
62Kåre Arvid Markussen195002.222.127972.081
63Bernt Magnus Jakobsen1965254.0302.214.221745.897
64Lill Harriet Brusdal197202.211.338974.429
65Ivar Norum197602.189.345994.494
66Knut Børre Bjørvik195213.800.1852.162.2671.051.439
67Marianne Konny Helen Øijord1966793.6442.118.476578.027
68Jann Olav Bordevich19469.139.0922.105.805724.834
69Greta Maud Bergan194313.246.4112.100.636910.497
70Jan Ove Hansen19688.334.1582.073.198914.912
71Lars Ole Løseth197533.0172.058.683902.829
72Harald Emil Efraimsen19472.070.9192.041.234889.906
73Per Evald Strand195914.389.2492.023.920686.713
74Asbjørn Johan Johnsen194511.700.3632.002.875656.632
75Laina Christin Mejland Karlsen19651.091.5242.002.727719.344
76Martin Reinhard Springer19641.726.2631.997.108865.924
77Stian Andre Arntzen197446.407.6331.945.7701.010.282
78Marius Christensen198001.938.149935.675
79Hans Ivar Hansen1961770.5201.933.289652.684
80Jonathan Osazee Igbineweka19762.311.6341.922.329475.287
81Elisabeth Storås19633.361.6341.911.668785.676
82Øyvind Molland19594.468.0591.906.896821.351
83Vigdis Rostad-Hole1982945.0721.902.634516.156
84Anita Andersen Stenhaug196401.895.731844.487
85Petter Johan Nyborg19655.207.0971.894.814795.669
86Ole Martin Olsen19558.894.6691.888.968649.410
87Jon Erik Eriksen19683.991.7811.873.792827.357
88Remy Basquet197001.868.821365.693
89Frode Karlsen196801.868.442808.136
90Nicholas John Banbury19782.212.9891.862.326417.543
91Torstein Jacob Broderstad19625.469.7181.862.157713.861
92Pål Skillingstad196901.850.787808.801
93Oddgeir Johansen1957900.7511.847.630800.721
94Reidar Olaf Eilertsen19544.536.6761.833.719584.390
95Turid Mikkelborg19567.758.7441.819.144647.487
96Marie Modal19622.336.1931.809.694591.147
97Thor Evensen19402.546.4441.805.841469.634
98Leif Mikal Madsen19533.197.2101.801.606781.845
99Jo Vinje1975534.8621.792.692765.153
100Ole-Tobias Flo198401.788.845505.889

Artikkeltags