Disse tjente mest i Tranøy

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1John Hugo Svendsen1952441.6752.147.281941.479
2Ragnar Svendsen19544.662.0381.713.918779.517
3Tryggve Bie19409.028.9771.603.602677.234
4Danny Bratteng196401.238.121571.512
5Odd Arne Stokmo195901.140.962520.629
6Jarl Sigmund Luther195201.137.021507.137
7Lasse Marco Olsen197401.052.709444.886
8Ester Oddny Jakobsen1954435.442972.666357.250
9Egild Markus Ole Klausen Jagersten19482.299.920955.695363.989
10Liv Grethe Nansen Bie19434.798.529953.377372.279
11Harald Nordby1951118.908939.655356.697
12Kåre Gjøvik19640916.678384.448
13Vidar Adolfsen19742.004.980894.426327.522
14Mads Andreassen1990213.055882.504360.853
15Tage Lennarth Rochmann195449.083850.807339.558
16Johnny Skoglund1955877.614843.768336.841
17Arnulf Godtlieb Hanssen19477.260.165802.495339.352
18Hallvar Sellevoll19620800.461346.460
19Knut Lind Toresen19483.423.589774.382293.445
20Knut Otto Johnsen1955471.273771.098315.814
21Aleksander Nygård19860763.715287.317
22Rolf Ragnar Pedersen19690757.271303.243
23Alf-Arild Jakobsen19710752.991297.058
24Tord Peter Walderhaug19551.530.187742.749300.742
25Rolf Harry Stokmo19600716.430291.792
26Svein Magne Uteng1952422.022713.324261.344
27Ove Johan Kvalsvik Jenssen1964897.405711.951256.719
28Vidar Hanssen19830709.402284.145
29Trond Martinsen196980.693676.395256.130
30Ditlev Heitmann Sellevoll19470676.167264.199
31Ørjan Nygård198381.323670.057252.403
32Stein Roar Ernstsen1966327.782654.249238.059
33Jan Fredrik Jenssen1956268.464648.765244.891
34Roger Storøy19790646.934266.335
35Vidar Elling Pettersen196239.899642.008222.564
36Idar Paul Isaksen1942594.998640.870190.362
37Kjell Johansen1948564.396634.876224.819
38Odd Arne Andreassen1950966.111629.960233.725
39Sten Gunnar Pedersen1961155.946626.506241.689
40Erich Florian Münch195362.194625.288233.086
41Jarle Kristian Hansen1947446.285621.326207.427
42Anna-Sofie Reenaas Chaboud19451.487.570619.953207.158
43Rune Eriksen19780616.667237.959
44Sylvi Rønning19462.576.586609.921207.931
45Oddvar Vasshaug19681.708.876607.876269.896
46Tore Harry Nilsen1960249.678606.739227.787
47Herbjørg Valvåg19511.030.289602.887222.474
48Otto Mikal Jakobsen1953790.824596.041231.802
49Tore Kristian Antonsen1965450.834593.980235.212
50Frank Bjørback1970553.014593.506226.418
51Sissel Katrine Hole19820587.662213.830
52Hjalmar Karstein Jenssen1946745.646585.870176.667
53Kristin Jakobsen19720581.606219.744
54Fred-Inge Fredriksen1956658.375573.892210.299
55Iver Henning Ryvoll19592.564.287571.810191.053
56Tommy Kristiansen19670570.109222.049
57Oddbjørg Bakken Hansen19680570.048228.630
58Arne Vestad1970560.112567.067212.680
59Arne Ivar Nygård19602.962.681566.829215.345
60Martin Davidsen19860563.632201.146
61Mats-Erik Stokmo19810551.418224.417
62Charles Wilsgård Olsen19633.388.994541.847186.451
63Øystein Bærø19630540.679235.102
64David Terje Edwards19682.778.494536.156191.468
65Eigil Andreassen195387.128534.452196.958
66Bente Marie Stubberud1948473.970534.091169.387
67Marianne Bidstrup197031.952533.361191.223
68Line Elverum19880529.339190.548
69Hallstein Svandal19711.358.734528.191191.661
70Jon Kristian Valvåg19550527.363205.385
71Kari Elisabeth Rønsen Mellem19770524.009199.951
72Erhard Meyer19622.265.756523.541194.713
73Eva Johanne Sollied1948448.781523.365158.062
74Jarl Hugo Haugan1946525.830522.570163.293
75Torunn Jacobsen1959849.919522.331183.818
76Fredrik Nicolaisen198942.390522.174215.494
77Ulf Emil Fredriksen19640519.685208.077
78Tony Jakobsen19750519.615220.751
79Jonny Huseby19700518.426192.972
80Bjørnar Alfon Aasnes19530514.210211.616
81Otto Mikal Nylund19531.276.320511.366184.731
82Tor Einar Olsen19740510.598183.896
83Ken Ståle Hjalmarsson Lindberg19710507.772181.394
84Rune Jakobsen19860507.621183.947
85Håvard Pettersen19770505.769198.144
86Åse Stokmo19600505.602161.079
87Knut Magne Parelie Olsen1949210.582504.066142.763
88Jim Emil Stokmo1961335.884502.850198.458
89Dag Are Sellevoll19650501.982180.560
90Michael Edmund Martin19610500.935181.881
91Berit Wilsgård Olsen19632.393.207498.089202.313
92Børge Lindberg19740495.505203.350
93Rune Finjord19620495.295183.741
94Adrian Johan Hogefeld Stokmo199245.444493.914186.659
95Tor-Iver Benjaminsen1959424.630492.333186.278
96Jørn-Arve Blikfeldt19730490.588200.065
97Leif Arild Tore Pedersen19540489.683162.195
98Bjørn-Viggo Pedersen Johansen19800487.354181.837
99Christian Theodorsen1991353.175487.196164.094
100Eva Bergliot Jørgensen19470485.618154.467

Artikkeltags