Disse tjente mest i Skjervøy

Artikkelen er over 5 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Radu-Titus Baston19791.796.0552.662.9371.147.908
2Ottar Johannes Friis19521.438.6852.081.860579.112
3Bodil Amundsen195612.433.0631.913.533874.566
4Svein Roger Karlsen19685.965.5271.878.236835.241
5Ronny Olaisen197501.623.518662.414
6Paul-Arne Odberg19534.939.7021.616.274682.850
7Petter Adolfsen197301.578.693644.381
8Håvard Steffensen197301.546.060620.382
9Roy Helge Nilsen19491.697.8721.532.553568.895
10Helga Molnar19791.013.1161.496.564614.741
11Geir Sverre Nygaard195323.359.8101.441.223588.456
12Harald Berby Karlsen Valen196401.376.705513.703
13Reidar Mæland1949964.6131.360.047385.470
14Svein Egil Larsen19661.811.5961.219.245349.560
15Are Steffensen197001.088.020403.159
16Helge Carlsen197601.042.451396.339
17Reidar Johan Fredrik Berg194025.870.0601.039.334569.684
18Holger Kåre Pettersen19611.649.7731.025.074376.921
19Raymond Antonsen197401.001.457383.839
20Birger Adolfsen1971232.798956.608351.911
21May Lisbeth Kristiansen19720945.708370.557
22Bjørn Arild Karlsen197110.871.996945.533366.536
23Bjørn-Roger Adolfsen19670919.383359.211
24Hermod Gundersen19630912.620329.631
25Thomas Rene Mikkelsen19880888.866361.313
26Øystein Kristiansen1970776.685869.718316.255
27Arvid Mollan19590855.338332.762
28Roger Henriksen19660849.885302.633
29Tor Villy Reiersen19680847.975342.312
30Roger Isaksen19710843.326311.946
31Svein Roger Mikkelsen19750831.588313.776
32Halvar Johan Solheim19534.138.685819.614285.836
33Ole Johan Korneliussen19670814.607304.683
34Roger Edvardsen19830810.141298.699
35Jan Hansen19713.763.341808.309303.347
36Cato Reiersen19860801.582268.934
37Håvard Høgstad19740797.727302.197
38Audun Tangen19760786.947280.507
39Knut Arne Mikalsen19760780.371306.948
40Jermund Torgeir Hansen19640779.166279.173
41Svein Høyer19472.169.566774.675238.443
42Bjørnulf Olsen19670772.837293.186
43Bjørn-Tore Hansen19800763.543284.238
44Nenad Gabric Rafajlovic1976916.601759.577263.525
45Oddgeir Veum Hansen19660757.755289.774
46Kovan Rasul19858.965755.196263.275
47Tore Pedersen19740754.031255.708
48Knut Einar Kjos Pedersen19730741.810274.323
49Arne Johansen19670739.951261.900
50Ingvild Pedersen19737.179736.426256.241
51Håkon Henriksen19760735.498255.445
52Alexander Sebergsen19820734.136279.700
53Andor Martin Albrigtsen194111.829.864715.901296.921
54Stein Tommy Høyer19740706.829235.915
55Thor-Helge Mikkelsen1957233.497705.852246.915
56Charles Karlsen19760704.870245.300
57Arnt Børre Mathiassen19690704.793267.254
58Johnny Amandus Sjøberg1949941.977704.622206.119
59Svein Terje Mikalsen19510702.348238.513
60Rikard Kristiansen197243.198701.604237.472
61Eivind Per Arnt Pedersen1954185.807699.801294.221
62Inger Anne Bolstad19501.472.659693.677198.356
63Cissel Oddveig Samuelsen1963268.622689.868231.552
64Bjørnar Høyer19820684.304232.608
65Terje Bolstad19500683.566202.350
66Yngve Volden19650672.544230.501
67Paul Andreas Stabell19481.222.395670.814194.862
68Linn-Anett Skallebø19780670.770170.738
69Ole Johan Henriksen19700669.528235.716
70Walter Korneliussen19650668.241258.744
71Olav Harald Agledahl19510666.362217.851
72Jarle Johansen19621.145.772662.417233.718
73Arnt Jostein Berg19701.160.137660.431212.951
74Ståle Andersen19720652.399233.206
75Kurt Arild Mikalsen19680650.456219.145
76Bjørn Eirik Michalsen19630650.269259.237
77Ragnar Strøm1958314.405650.036217.368
78Arild Torbergsen19561.272.047644.822213.796
79Hermod Roar Nilsen19611.908.173640.402227.025
80Rune Stifjell19700635.341220.787
81Fredrik Olavi Iversen Salin1993280.512634.371203.006
82Harriet Kristiansen19570634.239219.495
83Lars Erik Nyvoll19560627.817215.880
84Knut Vidar Isaksen19740623.464217.403
85Frode Hanssen19680620.048228.739
86Torgeir Johnsen19670618.864212.489
87Stefan Halvorsen19870617.528215.052
88Katrine Bones Enger19810614.388202.710
89Roy Lennart Waage19630614.225218.199
90Hans Sumstad19840613.490205.142
91Aksel Kristian Sandberg19620607.590212.059
92Yngvar Hansen19660604.622202.422
93Vidar Langeland19640604.496205.075
94Tor Kristian Pedersen19760601.440206.997
95Martin Karlsen1992620.038598.834202.047
96Bjørn Ronny Laberg1948135.283598.659202.472
97Oddmund Herulf Joakim Johnsen1954662.632598.499198.810
98Norvald Johan Karlsen19560595.218201.216
99Åshild Hansen19790593.214194.111
100Ørjan Strand19820592.972223.009

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken