Disse tjente mest i Sørreisa

Artikkelen er over 4 år gammel
DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Agnar Harald Angell195897.437.2925.727.5642.630.669
2Arild Johan Kolstad19622.796.4883.660.8091.052.596
3Geir Rune Fredriksen195417.773.5752.232.8831.160.869
4Stein Haldorsen195414.161.7861.873.942638.535
5Tore Haldorsen195513.070.3081.775.154628.558
6Johannes Haldorsen195811.932.6031.621.938547.124
7Per Otto Myre196113.795.2531.565.128760.350
8Thorgeir Herulf Sørstrøm196610.128.8781.478.235514.309
9Jostein Sigmund Sørstrøm19647.809.1291.420.110474.253
10Hans Alfred Holmgren Mehus19502.332.0701.312.893542.896
11Svein Bjørnar Molund19554.265.3751.312.396606.439
12Paul Christian Dahlø1943157.5221.311.132510.597
13Tor Ovesen196159.002.3951.299.6211.041.505
14Rune Harry Nicolaisen196401.235.906515.676
15Gøran Inge Grønvold1972668.8281.152.713518.521
16Nils Stian Finnseth1973981.0211.120.249461.411
17Per Asmund Stakkevold19444.303.3591.119.449432.234
18Halgeir Otto Angell195367.709.8471.090.8711.090.366
19Ivar Rismo1964764.5361.082.411438.770
20Harald Eugen Helling196901.053.159458.707
21Ingrid Solvang19497.097.8651.041.171351.263
22Erik Mikkelsen1964463.6771.036.910427.361
23Rune Guttormsen19731.365.6121.036.279418.807
24Vidar Gunnberg195601.014.629402.086
25Ole Georg Koch194501.011.543378.858
26Helge Hansen19481.858.5261.006.064351.486
27Morten Harry Bakkehaug196112.542.267983.337429.087
28Christer Bruland1992162.496978.312153.809
29Kristian Sandbakken Nergård19790967.578297.232
30Kent Angell198418.185.930964.573459.241
31Wigdis Nyheim Andersen1948911.087959.022361.624
32Olav Voigt19464.895.506957.680381.491
33Vibeke Sandnes19770956.983390.886
34Erlend Dårflot Olsen19710953.459418.407
35Leif Hilmar Madsen19710941.262336.232
36Ruth Madsen19710936.656305.204
37Ole Alfred Rolf Ovesen196357.077.475930.500843.161
38Andreas Martin Nordhaug195018.291.001929.327458.952
39Odd-Inge Larssen19720927.528387.617
40Kåre Edvardsen1972558.807916.450342.156
41Bjørn Schulstad195226.570905.466349.308
42Selma Eri Finnseth19481.455.689901.847342.558
43Stig Knutsen196112.318.964892.947517.205
44Lill-Grethe Lunde Evenmo19840884.709380.941
45Knut Johnsen19600875.700360.291
46Jørn Hansen19725.450.105867.441308.067
47Elisabeth Dalgård19760859.012357.971
48Hans Terje Bakkehaug195412.289.290852.781371.829
49Kai Steinar Holstad1952848.484848.543307.683
50Gjermund Einar Grytnes196625.113.463846.539510.152
51Johnny Werner Bjørnslett19646.772.907845.082312.214
52Kai Eriksen19701.572.721843.284353.610
53Kjell Peder Grønvoll19462.983.720842.881325.986
54John Erling Jakobsen19640831.924343.007
55Gørill Hansine Hallangen1963912.573829.139333.227
56Remy Andre Torstensen19800827.835352.434
57Vidar Karlsen19660827.750278.003
58Sten Ronald Viberg19690826.890329.258
59Johnny Karsten Gramstad19720822.361342.888
60Svein Arne Sivertsen19660820.162322.038
61Ove Jonny Strand-Knudsen19560808.723303.693
62Erik-Anders Helin19720805.865348.319
63Kai Taubert19791.110.488791.048308.496
64Roger Kvalheim19740789.577315.481
65Ingar Andre Konst Andersen1977181.866787.886288.606
66Kåre Lennart Rasmussen1956709.935781.610301.286
67Thomas Fleischer Håland19840780.941326.426
68Ole Reidar Mathisen19760779.281301.138
69Øyvind Lynghaug19650774.679315.394
70Knut Arne Blomseth19631.301.840768.568294.438
71Johnny Arne Molund19643.810.337767.707313.784
72Ida Bjørklund1985688.396757.259279.708
73Jon Hildor Fløgstad19800754.092293.051
74Vidar Nilssen19572.590.390751.879299.652
75Inger Paula Johansen19664.014.995747.445298.757
76Andreas Mikal Edvardsen19453.172.683736.341278.869
77Anette Svendsen1980454.766728.377220.892
78Svein-Tore Haugen19700724.749281.576
79Ove Ingebrigtsen19690724.181323.007
80Erik Johan Øvermo Nicolaisen19520720.092308.711
81Roy Andre Eriksen19790718.776282.944
82Steinar Hole1961203.259717.908268.641
83Ronald Edvardsen19501.498.021713.982246.614
84Rolv Jakob Bruun19490712.820256.123
85Kent Bertheussen19800707.188287.407
86Ove Steiro19572.325.560705.573277.921
87Vidar Jacobsen19641.369.696704.698273.446
88Jan Eirik Langaune19683.517.014699.287309.843
89Ole Johnny Gramstad1948765.677697.962245.230
90Lars-Magne Larssen19691.130.562694.787259.961
91Morten Von Selchow Bie19660693.030285.191
92Lisbeth Merete Fossbakk1965703.019692.623206.894
93Tor Midttun19571.082.119687.694262.646
94Truls Bruland19630684.038290.923
95Andreas Espenes197548.301678.630257.071
96Amund Winther Lyshaug19640677.720275.506
97Stian Rene Jakobsen19800676.572272.910
98Anne-Lise Molund195765.076674.137262.612
99Frode Skuggedal19710674.019284.694
100Audun Myrvang Thomassen19603.141.271673.364268.181

Artikkeltags