Disse tjente mest i Sør-Varanger

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Arve Fiskerstrand Henriksen19672.967.1603.974.7041.022.410
2Jan Tore Jørgensen19631.628.9533.405.560884.086
3Herbjørn Randa19712.362.3753.401.108831.812
4Ismo Olavi Haaparanta1967486.3963.329.1641.376.884
5Oddvar Kvalsvik195202.469.043767.879
6Kjell Arne Selfors19554.684.8582.429.496747.066
7Haavard Pedersen19733.969.7422.426.465997.172
8Mona Elizabeth Svanqvist Søndenå195702.386.9671.010.842
9Mile Vukic19462.257.7572.182.298868.315
10Gunnar Vikki Bersvendsen195802.031.367531.658
11Ketil Tallberg19702.436.1961.970.481794.731
12Solveig Inger Harriet Nilsson Fossan195801.937.008780.452
13Aaron Conrad Maurer197601.928.422797.635
14Terje Alexandersen19359.084.9401.926.061529.415
15Britt Marie Gade19601.599.5361.856.488484.800
16Jens Bernhard Herstad1973535.6551.819.805504.500
17Marie Suzanne Almquist1948528.9501.805.995572.105
18Tor-Inge Ringfoss19714.252.5651.803.513657.124
19Kai Blix Iversen195912.737.4751.765.822625.754
20Suzana Rosic196201.759.904687.886
21Liv Trine Jensen19658.707.0211.757.836635.307
22Øyvind Grøtte19607.655.3221.755.725633.802
23Branislav Rosic195801.749.802693.635
24Steinar Floer196411.975.2871.748.382600.939
25Lars-Patric Belke1970446.1141.742.247709.414
26Bjørn Wiggo Schistad19718.209.2501.728.337635.134
27Bjørn Celius1948936.3101.727.101670.732
28Greger Mannsverk196115.166.3991.703.196734.861
29Helge Søndenå19552.142.8561.617.024640.042
30Finn Helge Lunde19714.018.8991.593.724631.507
31Frode Johnsen196301.570.872645.630
32Sissel Rigmor Bækø196701.568.314607.640
33Adrian Scott Mills19761.227.0741.508.737450.839
34Lars Lohne Eftang197701.481.226612.085
35Brynjar Alexandersen19734.124.6021.402.763502.968
36Lill Tove Børresen1971329.7751.401.996549.836
37Fred Håkon Fiskebeck19656.748.6171.394.844505.054
38Jaroslaw Marek Wilkojc195401.382.039499.259
39Roger Daldorff19567.155.8151.381.024494.480
40Tore Fredrik Nilsen196901.379.538530.664
41Torleif Sæther19656.858.6091.365.617480.169
42Kari Tapani Nevalainen1957112.2941.357.565523.535
43Luke Matthew Fitzgerald1980570.2181.350.686515.030
44Bjørn Ole Hamre196330.495.6031.343.635673.609
45Vibeke Rieber Danielsen19631.292.3981.335.482522.840
46Heli Kaarina Sandgren195401.332.016515.464
47Rune Elnar Johansen19691.534.8351.323.974497.671
48Tor Egil Kluge19652.334.6851.317.005498.863
49Åge Ingemar Antonsen19618.685.9771.309.590466.892
50Harald Gunnar Sunde19571.125.7381.308.657511.728
51Arto Juhani Suokas1958580.8631.297.151489.194
52Bård Arne Arnljot195501.296.779509.537
53Tormod Børresen19463.679.9861.275.766483.770
54Svein Eirik Randa19512.164.4151.273.965489.635
55Nicholay Gudmestad19711.637.0901.264.721440.939
56Ketil Halgeir Kristoffersen19527.342.8651.256.475380.214
57Bernt Nilsen195801.252.890496.039
58Paul Inge Norkyn19473.489.3371.221.918445.890
59Steinar Rist19634.327.3491.203.093468.066
60Drude Lind Bratlien196801.201.480492.723
61Tadeusz Jozef Tyszkiewicz1944121.6221.195.112400.260
62Bengt Are Larsen195601.176.658294.230
63Wenche Beate Karlsen1964756.1671.172.467470.611
64Inge Ottar Sætrevik196301.159.053444.209
65Muhsin Candir197501.123.428431.980
66Dorothe Hildegard Morick19584.131.1731.122.032410.520
67Øyvind Nilsen19781.041.0541.117.917296.713
68Trine Gustavsen196901.097.325413.979
69Jostein Tørstad195401.094.037412.241
70Heimo Antero Huotarinen19495.683.9031.092.589397.039
71Heiko Raschpichler197101.091.553421.779
72Stein Rønning19522.271.3471.086.092408.721
73Tor Ivar Dahl Pettersen19661.813.9471.085.669411.143
74Mark Richard Karwacki197701.079.882254.116
75Anton Romanov198501.078.735361.948
76Ole Morten Smith196601.063.796424.107
77Robert Harald Flatli1953163.2831.055.983376.276
78Audun Celius1968793.0321.044.680400.707
79Malek Atiyeh194901.036.961375.374
80Brede Sæther196310.826.6911.028.630467.973
81Brett Douglas Wass19731.095.1991.026.193375.753
82Erlingur Elias Jonasson1968258.0191.024.057388.478
83Jan Kristian Eriksen196701.022.691382.238
84Torbjørg Aalborg195801.021.587369.764
85Geirmund Olav Furnes197501.021.435428.664
86Freid Martin Sæther19473.040.9891.018.308361.785
87Marek Kasperczyk198101.005.814381.194
88Ulf Larsen1967186.9081.005.528362.629
89Geir Stabell1958822.952997.914343.914
90Nils Asbjørn Kling19620997.681256.943
91John Mikael Lindberg19790994.246363.166
92Eirik Nettum Kjenna19850981.272369.239
93Olav Albert Edvardsen19520978.596338.339
94Terje Jakola19544.048.698977.441356.659
95Henry Bjarne Karl Håkonsen19396.783.261973.644340.132
96Bjørn Øivind Kvammen19580968.272411.915
97Terje Høiland19602.039.085968.215332.068
98Peter Ranocha19467.712961.820353.725
99Sveinung Voreland1985438.885959.383349.185
100Oddgeir Danielsen1961443.690958.851350.562

Artikkeltags