Disse tjente mest i Storfjord

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Per Arne Wiik194618.320.58720.068.1155.279.199
2Jan Arild Lambela19493.125.6624.003.112977.581
3Geir Asbjørn Johnsen19644.460.8232.302.8841.015.803
4Roy Asbjørn Mortensen19488.515.1751.608.716465.729
5Johannes Ewald Rothenpieler19641.351.4351.470.901640.649
6Bjørn Are Kvien195610.920.9671.450.176442.461
7Frode Eyolf Rydningen197401.308.937499.499
8Nils Petter Beck19485.979.8841.174.527449.638
9Per Roald Overelv19603.538.8821.129.146445.814
10Per-Einar Rasch Georgsen19631.985.9331.120.539447.210
11Wiggo Asbjørn Hansen19535.115.9071.118.535441.636
12Åge Waldemar Hanssen195301.053.471392.267
13Bjørnar Elvemo19622.038.5151.031.554355.291
14Kjell Ove Lambela19502.502.657977.055316.347
15Dag Frode Fagerli1973247.474974.832286.669
16Viacheslav Leontyev1981329.054968.739368.703
17Paul Nyhammer195051.935932.667322.146
18Bente Pedersen1961606.466914.748322.300
19Anja Mellum1956760.872914.184347.726
20Tor-Vidar Nystad19640901.095337.178
21Idar Bjarne Johansen19535.663.869900.163358.735
22John Olai Andersen1950168.262884.748298.102
23Roald Varvik19595.111.428860.161317.934
24Anbjørg Irene Figenschau19552.457.049856.342293.377
25Svein Harald Storelvmo19483.760.192849.490240.431
26Bjørn Martin Sivertsen19593.082.041846.949295.874
27Bjørn Seppola19642.603.102830.183302.693
28Steinar Bruvold19474.281.099819.706289.961
29Geir-Johnny Varvik19585.070.553819.309293.492
30Bjørn Harald Karlsen19611.367.258812.321264.693
31Inger Marie Olsen19550812.127220.507
32Odd Ingebrigtsen19483.450.170807.156278.287
33Kjell Arne Thilesen Seppola19701.717.405791.277283.252
34Per Livar Ramsli19850780.515281.139
35Svein Arne Haugan19651.416.100779.289261.925
36Hallvar Seppola19710773.552283.240
37Viktor Mortensen1971200.287763.505273.485
38Steinar Ludvig Høgtun1948128.816761.150227.498
39Magne Harald Wilhelmsen19680756.160267.622
40Odd-Einar Thilesen Seppola19771.248.168738.832254.815
41Charles Wiktor Nyheim19541.416.806729.433259.949
42Edmund Norvald Henriksen19582.265.131719.968259.613
43Øistein Nilsen19571.660.796719.089246.189
44Leif Kuno Fredrik Jolanki19790716.201248.544
45Ivar Guttorm Henriksen19652.533.969701.695243.212
46Steinar Ingvald Pedersen19521.091.987699.918210.744
47Geir Arne Isaksen1966244.204690.062234.310
48Birger Andreas Sommerseth19435.297.157683.813197.068
49Martin Eroll Johansen19670680.672236.114
50Roger Frode Mikalsen19621.433.248668.638233.193
51Dagfinn Johnsen195810.675.051667.997290.476
52Dag-Thore Nerheim19710663.915233.746
53Jan Ole Berntsen19640660.426228.452
54Sigmund Seppola19484.186.492652.520230.290
55Holger Johannes Nilsen1949770.427651.736188.907
56Geir Tore Engvoll19720651.591224.758
57Lill Torbjørg Leirbakken1972117.306650.902209.686
58John Arild Larsen1954457.674649.476217.126
59Torild Helene Døhl1949634.877646.569197.116
60Kenneth Johansen1981110.783636.908206.893
61Truls Olsen19840625.179201.122
62Hugo Andreas Reitan19554.132.240624.299207.365
63Odd Geir Fagerli19680624.110208.638
64Widar Mikalsen1953931.721610.847210.307
65Ronny Are Hansen19730610.215211.055
66Torstein Anton Sommerseth19562.764.431602.956175.947
67Bernt Døhl19720598.017213.810
68Kjellaug Grønvoll1952358.659593.687198.292
69Roar André Kemi Nyheim197782.144592.973202.980
70Tomas Nyheim Lambela19760590.747221.328
71Viggo Øystein Gustavsen19471.766.884585.788148.681
72Hans-Ove Heimstad1955990.438584.342170.857
73Svein Harald Bruvold19531.313.330584.271191.740
74Berit Nergård Nyre19522.558.658581.626211.060
75Bjørn Jonny Rognli1954654.928577.733188.103
76John Rasmus Lambela19514.815.358575.790207.324
77Jørn-Are Kristiansen Frostad19760574.725198.835
78Magnar Arnt Ryeng19500573.142155.063
79Eigil Lien Kvelstad19801.061.982565.409186.671
80Rudi Einebakken Dreyer19830565.325188.523
81Berit Margrethe Winther Trætroten19401.168.776564.253141.915
82Sigmund Steinnes19590563.519187.075
83Lars Henrik Cock1949710.303561.780161.232
84Stig Arne Dæhli Ballovarre19720561.502189.982
85Jon-Mikael Koht1977524.082551.940184.072
86Markus Yrjø Suuronen Eggen199212.868549.445170.700
87Roy Hugo Egil Johansen19611.287.067548.222190.486
88Frode Waldemar Paulsen1980111.414547.866173.300
89Steinar Tingstad19730547.831187.649
90Hans Ole Olderbakk19580546.169184.390
91Hedny Rønnaug Kristiansen19470544.165148.842
92Lillian Ellinor Kristianne Seppola19461.250.040540.696146.702
93Stine Jakobsson Strømsø19780538.354172.268
94Doris Nymo Utby19730535.462171.733
95Håkon Silli19473.941.616533.570141.742
96Ingvild Maria Koht Furnes1985322.606532.542162.153
97Birthe Hasle1964562.769531.049163.999
98Øyvind Willy Harald Ørnebakk1941595.301530.475139.070
99Jan Arild Larsen19554.652.436528.943190.664
100Kjell Hugo Berntsen19610527.133187.557

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken