Disse tjente mest i Tromsø

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566

Inntektstoppen i Tromsø

NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Sigmund Workinn193691.903.56199.659.60227.785.350
2Lars Workinn1940112.372.53299.545.80627.961.353
3Stein Martinsen196020.911.49020.839.6579.858.137
4Jens Arne Johnsen195315.762.61811.660.7613.844.953
5Einar Sørensen195115.806.37811.322.4633.227.575
6Fredrik Utheim1965744.5897.651.4683.563.664
7Trude Soleng19584.794.1757.045.9141.944.896
8Asta Sofie Lassesen1981115.4765.835.7641.910.774
9Hans Kristian Seterlund195132.292.1115.604.0262.540.446
10Karl Ditlefsen193050.495.3995.536.8942.059.870
11Haakon Kjile Pettersen196505.151.1391.634.628
12Aage Fossum194937.184.5785.054.9062.107.890
13Brit-Kirsti Bentz194312.589.5244.768.7431.360.874
14Thomas Konrad Budenberg19486.078.0134.657.7241.434.554
15Terje Wiik194681.746.4724.452.5112.277.722
16Morten Walthinsen196217.650.6754.425.2871.414.805
17Harry Røstad19506.480.7574.363.981326.523
18Erik Mathisen197633.428.0704.245.0581.535.606
19Leif Erik Johansen19675.051.0404.196.5261.176.641
20Jan-Frode Janson19695.165.0724.035.6561.876.465
21Svein Hugo Hansen196203.999.9821.142.750
22Kay-Hugo Hanssen19702.943.8053.902.6141.776.382
23Torgeir Pettersen19457.274.6313.872.3251.096.636
24Per Ingvart Aronsen195120.805.1633.826.4361.263.672
25Leif Arne Martinsen19561.407.9343.661.9301.016.753
26Dag Malm19534.187.3313.637.1471.601.397
27Mona Abelsen19648.595.8413.568.6541.120.654
28Truls Mølmann195219.885.7003.536.5761.422.730
29Gunnar Alskog19605.678.9213.506.7121.339.272
30Jim Tomas Theodorsen19628.467.7943.456.9361.621.407
31Espen Johannessen196703.426.7741.525.503
32Bjørn Vileid19445.933.7253.394.0601.042.786
33Kjell Gunnar Sundfær194410.735.7163.386.2471.062.841
34Karl Alberth Hansen196611.622.6303.375.8561.126.939
35Tor Arne Jakobsen194933.299.8943.374.9911.369.145
36Gunnar Marelius Andersen19547.441.7863.371.9051.067.136
37Halvard Eide19551.824.8843.357.275920.538
38Asgeir Nyseth19574.579.0353.329.1211.572.463
39Frode Karlsen1977726.5603.294.732953.398
40Stig Atle Nilsen1958835.7023.291.2511.499.420
41Kjell-Are Vassmyr196603.277.4101.234.607
42Roald Madsen1942299.2373.257.392958.948
43Rolf Eigil Bygdnes19562.696.6293.218.3451.456.635
44Jarle Normann Nilssen1944664.8713.216.260859.614
45Jan Blomseth19618.354.5003.191.1411.157.370
46Pål Røkenes197011.619.0143.174.1161.556.413
47Stig Tore Richardsen19667.625.3473.166.5751.292.030
48Benedicte Sigrid Berg Schilbred1946384.660.6033.160.6284.693.585
49Reidar Willy Hansen19495.408.6103.117.044960.174
50Elisabeth Utheim196603.112.0051.421.325
51Ted Erik Larsen196103.100.5011.515.739
52Trond Arild Bakkehaug196703.066.519913.108
53Eva Klara Stavang Budenberg1949949.5293.062.468849.000
54Jonathan Lærdal1988130.265.8453.040.4092.100.393
55Frantz Robert Konradsen19704.278.3983.031.666871.020
56Leif Even Krane19539.578.7313.031.3941.051.389
57Trine Jørgensen1976406.5263.026.320826.023
58Idar Emil Fjellstad19665.132.0103.018.308909.365
59Grete Wilsgaard19632.336.0542.990.0711.096.344
60Svein Halvorsen19527.644.8152.981.2791.010.321
61Cecilia Marie Hansen19752.100.7682.968.137866.318
62Tom Robin Edvardsen19722.360.6022.965.391866.786
63Kenneth Mikkelsen1966405.4102.960.7101.373.803
64Kjell Harald Nilsen19556.107.5392.927.012862.937
65Eigil Thorsen194411.101.2682.925.9081.181.795
66Ketil Arnesen195914.909.3772.889.4451.070.916
67Christian Sandnes198002.864.770787.706
68Ketil Valle19508.123.3132.835.031938.420
69Ingar Nordmo Olsen19715.638.8882.831.661923.667
70Trygve Sigmund Myrvang19533.378.4262.831.4961.291.204
71Frode Kristian Danielsen19663.395.5292.801.3991.037.520
72Ørjan Nilsen1971833.7762.780.5291.329.180
73Inge Falck Olsen19597.939.9062.779.931946.502
74Ulf Aasebø194810.843.0252.756.9581.089.328
75Bjørn August Krane19643.334.9042.742.674870.011
76Hans Arild Fjelde195614.851.8012.735.6471.111.123
77Lasse Holm196911.528.9372.721.2131.000.938
78Nils Sørheim195002.695.688777.293
79Dagfinn Holger Hauglann195013.707.0162.677.504913.314
80Ronny Olaf Bøckmann196913.496.6072.650.5631.056.362
81Gry Elisabeth Karlsen1978236.3142.650.488721.077
82Olav Johansen1975598.3652.604.1771.060.826
83Kent-Helge Holst19696.373.7062.600.2371.243.486
84Frode Larsen19726.656.9572.598.936935.500
85Geir Andreassen19591.508.4412.590.1111.160.506
86Frank Nils Eikestøl Rognsaa196102.587.121714.542
87Sissel Kjær Ditlefsen195922.193.8332.585.3761.144.710
88Ramez Bahar19653.387.6792.562.034949.230
89Lars Iver Magne Larsen196317.640.2152.552.336967.881
90John Fredrik Galschjødt Kvalsund19697.282.7882.522.030859.814
91Kjell Olav Pettersen19532.337.1932.517.9601.121.513
92Semming Semmingsen1963867.6182.510.1661.135.709
93Bjørn Einar Bendiksen195719.817.4582.491.775973.038
94Dagfinn Moseng19504.596.8692.478.311988.773
95Fred-Anton Strand197202.467.769737.311
96Viggo Larsen195202.456.2851.103.667
97Jan-Hedløy Nilsen19661.798.3942.446.810871.475
98Gaute Moxnes19653.223.4882.423.3521.156.291
99Tomi Christian Johansen197802.419.9761.110.247
100Lill Oddlaug Hansen194236.258.3632.389.296989.444

Artikkeltags