Disse tjente mest i Sortland

Artikkelen er over 3 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Ola Helge Holmøy194465.091.2696.239.6972.497.081
2Heidi Holmøy196346.994.9014.555.5271.745.192
3Hill Oddrun Øien19523.624.6264.421.0021.329.721
4Beate Schjelderup Greger Angell19723.903.9394.073.7481.205.669
5Sigrid Marie Søndenaa19405.230.4393.825.2731.081.681
6Børge Nilsen198352.485.6213.380.1181.556.176
7Rune Hansen197212.710.0793.376.520492.371
8Kenneth Eide Pedersen197603.035.809841.841
9Gøril Fjærvoll19471.213.7382.730.766726.062
10Stig Tønseth19511.554.2002.416.132702.045
11Jostein Nilssen197102.376.299205.301
12Terje Steiro194591.719.2052.354.9441.669.478
13Knut Aksel Haugen19691.744.7392.352.543927.122
14Torhild Morsund195267.6302.309.486650.269
15Erik Mogens Bugge194350.466.2972.248.0621.157.779
16Wiggo Kolbjørn Nilsen19535.686.8512.240.502913.490
17Karin Paulsen Fjærvoll19522.135.9532.237.185627.479
18Berit Vivian Andersen196702.143.204603.674
19Kåre Alf Nilsen19452.223.7802.019.070553.925
20Oddbjørn Toften19575.489.6491.941.995909.735
21Ørjan Stener Nilsen197335.348.4641.892.128894.456
22Jan Olaf Johansen195012.181.7441.840.889897.587
23Tove Lundbakk Andreassen195412.149.3021.804.272648.330
24Oddmund Arne Enoksen19547.940.0521.728.625812.368
25Torgeir Mannvik19652.222.7591.662.203747.880
26Torgeir Arntsen196901.641.286725.562
27Thor Martin Hanssen19536.928.1351.619.765233.628
28Svein Pedersen19522.179.4421.608.141658.663
29Svein Jarle Vollen195216.562.4181.600.074812.055
30Trude Marie Wold19672.460.2411.516.586507.630
31Mette Bergh197601.495.417682.645
32Frank Steiro197624.047.0651.494.394747.040
33Werner Ramstad19665.984.5231.493.653494.573
34Arne Christoffer Ellingsen196319.340.8211.488.210625.283
35Ivar Arthur Skogvang196201.481.793659.547
36Per Aage Røe Olafsen197301.478.884551.816
37Leif Gunnar Karlsen19723.102.0061.475.287563.041
38Morten Pedersen196513.906.2081.462.887567.702
39Trond Arne Pedersen196312.853.8371.460.939545.488
40Sølvi Karine Hauge195801.459.212544.518
41Christian Johan Bjørnstrøm197001.450.884645.310
42Per Hansen19591.301.5201.445.113616.775
43Kjetil Grjotheim197001.440.219628.934
44Bjørnar Inge Mikalsen19491.030.1261.433.925585.412
45Fred Edvin Zahl19464.584.6201.395.570476.189
46Knut-Viggo Johansen196401.381.716613.359
47Tobias Kornbakk195911.274.1201.374.091646.762
48Eirik Selbo195401.340.215600.276
49Lars Dybfest Myhra196801.337.031580.578
50Knut Foss19543.360.3441.331.458445.044
51Odd Arne Kåre Haukland19432.026.1431.329.874531.403
52Beate Astrid Bø Nilsen196514.673.4361.287.284575.055
53Anders Holm197301.282.494586.506
54Støre Pedersen19595.081.4161.269.125538.113
55Morten Emil Steiro19581.176.9921.262.301437.558
56Richard Johansen197901.255.089559.373
57Andreas Lund Olsen198601.239.643532.540
58Gunnar Hegstad19713.624.9081.225.993527.015
59John Halle Andersen19649.524.1811.224.684518.032
60Rino Andre Klaussen19694.223.6461.218.768405.463
61Inge Karlot Karlsen19622.154.0861.206.427510.035
62Anna Konstanse Fremnes19481.258.9261.189.983372.044
63Grethe Bjørnsund Gundersen197501.183.989529.337
64Rune Steiro195223.848.6981.172.853825.366
65Hans Edvard Roll1951309.9761.154.959468.731
66Thor Johanssen195510.540.1101.146.737401.359
67Trygve Torleif Johansen19461.356.5911.143.889488.909
68Arne Otto Olsen19581.955.0171.142.831483.404
69Arvid Nyborg196519.913.2531.133.379718.306
70Håkon Gullvik19641.289.1011.128.791507.103
71Hill Marta Solberg195101.126.106516.287
72Ann Karin Jensen196999.9301.124.562374.947
73Håkon Bendiksen196801.124.002484.738
74Geir Morten Johansen Rist196501.121.636467.836
75Ole Lund Riber19471.462.7051.118.628349.113
76Rune Hilde19632.756.9651.107.984471.719
77Jarle Valter Hågensen19512.162.5041.105.218399.144
78Viktor Nilssen196701.090.812477.455
79Arne Vassbotn19361.697.2441.079.359398.942
80Asle Hermod Thomassen1955239.3061.076.448465.531
81Hans Jørgen Bergseng19444.471.7031.071.507412.402
82Leif Åge Klausen194610.518.1271.060.136463.167
83Trond Are Vollen19593.227.8071.060.001472.618
84Line Bjerklund Pedersen197201.041.389446.059
85Ståle Iversen196801.040.343387.115
86Gunn Helen Johnsen1964411.2501.040.045485.850
87Svein Erik Nicolaysen19632.296.5431.035.352415.343
88Kato Lidahl19571.270.2841.032.957360.669
89Hallgeir Alvestad1963106.8901.031.904424.282
90Willy Max Bowitz194701.029.399406.764
91Peder Jonny Larsen1950220.7321.028.796403.010
92Svein Tore Nikolaisen19662.633.1581.028.372440.557
93Bent Olaussen197201.025.136436.213
94Erlend Luneborg Halvorsen197533.0581.015.342411.176
95Roy Arne Svendsen196201.007.381411.695
96Kurt-Jarle Johnsen197001.005.701360.653
97Lars Berg-Hansen197101.001.662421.945
98Lars Sparholt1978728.3781.000.336404.575
99Henrik Solberg Kaspersen19471.865.700999.826382.387
100Johnny Karl Karlsen1956584.812998.879409.660

Artikkeltags