Disse tjente mest i Tana

Artikkelen er over 3 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Thor Aage Pedersen1965119.763.80914.934.5895.303.579
2Jan Vidar Balto1968683.0762.686.8321.111.728
3Anders Hoel Gabrielsen197802.296.359992.182
4Audhild Pettersen19424.704.1741.743.993420.994
5Per Erik Mudenia1968203.7651.706.507728.434
6Arne Øyvind Henriksen19535.305.9141.675.592732.321
7Alfred Peder Larsen195214.546.8671.658.255743.862
8Tor Odd Rasmussen19688.673.3461.642.850727.098
9Trond Ivar Pedersen19653.625.8721.503.077609.268
10Paul Oddvar Karlsen195601.359.169544.635
11Per Gunnar Guttorm19625.391.5721.318.854487.296
12Bertil Johnsen19597.528.6321.315.597560.465
13Bength Eriksen1976263.9561.308.106505.351
14Mette Lillebostad19741.535.5221.229.734478.823
15Jan Ole Ravna195201.178.094510.491
16Alf Martin Johnsen19479.174.6611.149.591328.885
17Geir Erling Pedersen19676.949.6661.133.413437.584
18Jon Erland Balto196201.084.553450.429
19Jan Tapio Guttorm198101.077.820402.849
20Terje Frode Remso19641.501.5361.035.533415.610
21Finn Arne Schanche Selfors1955416.1721.011.971373.014
22Susanne Hannelore Erna Riel19660981.338405.120
23Kai Hansen Syverud1981608.815971.457349.412
24Tommy Olsen19744.398.292962.858420.777
25Svein Olav Ursin19544.436.182961.642357.039
26Haugar Bøhn Nicolaysen19472.447.175946.248236.753
27Marie Tveit19490925.318361.036
28Arve Øverland1973963.995921.804345.140
29John Trygve Solbakk19451.172.559910.408304.692
30Finn-Arne Johnsen19801.386.546909.730319.712
31Magnus Bruhn Munkebye19921.161.268899.402304.089
32Margitta Brennhaugen19610898.618325.580
33Astor Annar Aspeli19521.086.220892.499319.666
34Vanja Kollstrøm Solberg19610891.764353.533
35Susanne Krogh196087.307884.036307.158
36Egil Jenssen19690877.131310.137
37Morten Johnsen19691.507.459873.990264.794
38Liv Ingeborg Hammer1949561.675870.463314.541
39Svein Tore Gaski19621.370.021870.286305.797
40Kjell Henry Pedersen19571.168.029866.121313.185
41Nadezda Alexandrovna Øien1957692.482865.587300.835
42Kjell Pettersen196413.851.198847.136446.904
43Erling Holberg1952448.757842.571285.865
44Arne Wilhelm Nilsen1949212.044840.409265.173
45Marjut Anne-Mari Paananen19630829.291298.102
46Steinar Ronald Pedersen19472.491.840802.150265.874
47Vegard Blien1981264.561801.249270.823
48Marius Eliassen1977344.819796.459312.548
49Erna Sylvi Erlandsen19610793.709277.585
50Anne Marit Pedersen19700790.817287.723
51Johnny Gunvald Kristensen19430786.010255.631
52Lisbeth Borch19640774.962267.000
53Astrid Irene Nilsen1951809.172774.312280.435
54Else Marie Seim1954506.311770.349256.806
55Fred Roald Johnsen19551.973.228766.008276.773
56Kurt Erling Lilleeng1969937.869759.893263.731
57Svein Erik Betten19593.236.834745.738276.985
58Helga Pedersen19730745.291267.470
59Svein Arne Hammer19442.198.136743.921229.930
60Tove Remso1968131.081739.264263.657
61Nils Roald Porsanger19656.044.329733.303264.121
62Aleksander Olsen Mathisen19920729.718248.823
63Keijo Seppo Peltonen1948324.252726.903213.551
64Roar Kristensen1972621.765723.965245.553
65Sissel Rita Iversen19870721.208238.806
66Gunnar Arne Ramstad Pettersen19860719.302248.933
67Odd Reidar Biti19570719.071250.685
68Odd Einar Utsi19560717.688242.907
69Nils Erik Guttormsen1949801.735712.198225.902
70Inger Varsi19503.054.343710.850229.190
71Tom Bengle-Hansen19640708.005243.317
72Yngve Astrup19510704.363217.586
73Roald Opdahl19530699.116235.357
74Yvonne Johannessen1974278.593696.088219.783
75Marie Helene Xara Brazil Fongen1984578.754694.935228.831
76Leif Yngve Johansen19541.355.842693.939239.069
77Viktor Breivik1951249.828690.019207.092
78Geir-Are Andersen19720677.956231.294
79Stig Erling Einarsen1972152.583675.942229.225
80Dag Øystein Borch19621.919.408668.612211.761
81Kjetil Andersen Balto19730665.583225.609
82Jørn Andre Aslaksen19670657.746236.527
83Rolf Rødven19740657.699231.832
84Rune Larsen19770656.827233.725
85Kjell Agnar Nilssen19510655.511237.662
86Hartvik Andreas Hansen19500654.799220.313
87Per Olaf Persen1966390.598649.947213.266
88Trude Ørpetvedt19740649.675213.983
89Knut Magnar Tautra19550647.637225.789
90Alf Kollstrøm19641.257.700647.044224.382
91Aleksander Lyngberg19801.691.109644.390270.418
92Mette Midtgård Lilleeng19650637.405226.855
93Bente Anita Pedersen Hagalid19630635.806210.957
94Roy Ivar Worvik Aslaksen19720604.980234.036
95Frank Martin Ingilæ19670602.843194.773
96Thomas Opdahl19790602.322202.481
97Toralv Karl Pedersen19351.305.437598.656147.068
98Viktor Skjærvik19630597.229192.499
99Åse Gunhild Mathisen Holberg1953465.466597.148190.962
100Piera Andersen19532.337.096595.104188.650

Artikkeltags