Disse tjente mest i Vadsø

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
 
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Jon Harald Oldernes195853.381.3823.421.7381.638.212
2Terje Andersen19698.644.6392.977.136820.947
3Bernt Olsen195010.996.4112.118.824772.058
4Gunnar Mathisen19529.227.4912.047.072638.954
5Aleksandar Obradovic19721.046.8201.974.332847.992
6Ann-Mari Jernsletten19671.928.9241.916.596524.484
7Gunars Upenieks196801.800.373755.083
8John Arne Persen1964723.3361.698.572556.225
9Patrick James Dunn196501.586.898677.922
10Jon Figenschou Eriksen19464.183.3701.539.317466.346
11Kåre Arild Hansen19612.011.8211.472.823600.248
12Odd Harold Sivertsen19513.715.6221.456.117350.859
13Liggjas Sigurdson Hansen1959304.1401.446.631593.554
14Inger Johanne Jankila194411.327.9571.443.989457.292
15Randi Henriksen Mækelæ19505.113.3741.384.010538.655
16Gunnar Peder Kjønnøy19473.830.9681.350.739493.456
17Arnhild Johanne Klogh Hegge19446.717.7551.341.028502.658
18Rune Martinussen19562.677.5001.310.216519.112
19Marit Sandersen1964450.0361.293.809518.170
20Britt Larsen Mehmi197901.242.318482.967
21Harald Inge Johnsen19632.225.4081.227.937430.908
22Johnny Bjørnar Sundkvist194423.905.6011.219.020562.625
23Trond Atle Bernhardsen196401.186.865485.717
24Silje Helene Waaler Aslaksen198201.185.799457.920
25Anne Saxi195616.674.9711.166.263445.611
26Lars Håvard Rapp19615.118.1411.148.942409.164
27Jørn Kaagaard Bakk19546.358.2151.143.396374.253
28Sigurd Bakke196701.126.482450.172
29Asbjørn Berg19467.168.5211.097.283407.650
30Steinar Børre Pettersen19561.499.5551.060.930388.240
31Robert Helin Larsson19515.765.8801.052.696292.669
32Beate Søholt Lupton1947532.0361.041.487377.049
33Trygve Runar Iversen19574.052.7991.040.299383.058
34Per Yngve Christensen196401.032.534397.231
35Annlaug Asheim Hoftaniska19581.743.0171.030.225389.495
36Turid Lillian Karikoski19491.179.4971.028.480358.976
37Kjell Hansen195919.338.9331.015.368440.902
38Svein Arnt Berg Olsen194901.010.059354.901
39Jan Roger Johnsen19692.378.4961.007.819373.437
40Jehonathan Porat197701.002.606405.100
41Edel Hennie Olsen19642.644.595999.088352.593
42Kjell Bjarne Mietinen19727.824.171999.058471.471
43Andreas Esbensen19730989.566363.056
44Rolf Jul Jenssen19570989.446361.949
45Ola Øiangen19481.496.759988.598333.799
46Ove Karl Akselsen19490981.748364.626
47Karin Straume19510972.879362.227
48Rune Hermann Hermansen1959400.809969.928368.694
49Per Steinhaug Johannessen1948978.840967.902330.235
50Hermann Magne Dahl Westlie19640963.002287.804
51Steinar Hirsti19580951.487378.242
52Svein Tore Dørmænen19660947.510308.209
53Knut Johnsen19590946.162354.275
54Morten Miland Thomsen19750940.674353.720
55Irene Gisela Gallavara19702.611.346938.100330.593
56Gunn May Olsen1954337.284936.414332.351
57Jens-Harald Jenssen19690928.866354.232
58Pontus Helmer Eriksson19720926.610337.339
59Lisbeth Sandtrøen19520921.905322.627
60Kristin Eide19600914.523351.506
61Svein Are Hansen19606.202.647909.204364.006
62Terje Skansen19610908.914370.846
63Ingvild Aleksandersen19680906.668327.218
64Signe Oldernes196915.626.670902.975388.435
65Kjersti Sjursen Lien19860900.384325.776
66Bernt Oldernes1952220.940898.224328.949
67Asbjørn Robert Anthonsen19441.409.240897.494269.359
68Roy Einar Steffensen19591.545.418895.737318.481
69Ola Finseth1949866.957890.078287.163
70Per-Einar Fiskebeck19522.249.067889.550298.393
71Bjørn Tore Steffensen19680889.484320.962
72Runar Hartvigsen19550889.032165.062
73Øystein Ruud19670887.751325.297
74Nikolaj Engelbrecht Christiansen19750883.395371.254
75Kjell Sture Betten19502.211.035881.697290.858
76Ole Harald Falch Hermansen1987575.151881.691325.385
77Jan Ivar Hågensen19572.228.608881.592272.293
78Stein Mathisen19650877.186345.333
79Stein-Aksel Basma19610875.671246.961
80Elena Ermakova19531.204.686871.332304.473
81Tom Olav Mentzen19670865.157315.473
82Hjalmar Olav Steinnes19521.390.822862.972280.246
83Asbjørn Enok Pleym19477.068.800862.664316.320
84Jan Sverre Vasskog19511.346.066857.315279.785
85Kjell Magne Stålsett1948182.163850.923276.470
86Ole-Magne Kleven19680840.947326.090
87Ulf Are Holsbø1967330.562834.874282.419
88Rolf Arne Hanssen19511.206.926827.303272.665
89Sissel Øyen Pedersen19710826.660302.287
90Per Ivar Harila19650819.223299.437
91Robert Hans Gærnæ196444.729818.395288.035
92Henry Wikstrøm19515.430.299816.099267.067
93Trond Vidar Tolk1970282.812813.548285.785
94Hildur Storegraven1950655.680813.073271.492
95Marit Helene Pedersen19600802.008291.866
96Arne Karlsen19640797.002277.614
97Åge Tom Sivertsen19531.349.754796.109268.566
98Roy Kirkevåg19620795.687279.681
99Rolf Sigmund Pleym19710792.846275.249
100Bjørg Anita Hansen Joki1959156.731791.987272.838

Artikkeltags