Disse tjente mest i Vestvågøy

Artikkelen er over 4 år gammel

I 2014.

DEL

Lista får du nederst i saken.

Fredag 16. oktober blir skattelistene for 2014 gjort tilgjengelig over hele landet.

Som ved tidligere år vil Nordlys og Nord24 også i år presentere oversikter over inntektstoppen i kommunene i nord.

Alle sakene får du fortløpende på nord24.no/skatteliste.

Totalt var det 4.459.467 personlige skatteytere i Norge i 2014

  • Gjennomsnittlig formue var på 548.830 kroner
  • Gjennomsnittlig inntekt var på 292.867 kroner
  • Gjennomsnittlig skatt var på 99.291 kroner

I Nordland:

Gjennomsnittlig formue385463
Gjennomsnittlig inntekt264629
Gjennomsnittlig skatt84717

I Troms:

Gjennomsnittlig formue420399
Gjennomsnittlig inntekt274932
Gjennomsnittlig skatt88952

I Finnmark:

Gjennomsnittlig formue321834
Gjennomsnittlig inntekt257373
Gjennomsnittlig skatt72566
NavnFødselsårFormueInntektSkatt
1Willy Ariel Wikstøl19558.233.2727.581.5782.153.911
2Jim Roger Nordly1967169.932.0815.985.8273.541.621
3Arne-Johan Grande19632.1875.275.6361.436.209
4Kurt Johan Svendsen19699.559.0994.325.8901.908.252
5Geir Ronny Svendsen196131.436.6413.559.1511.274.678
6Gunnar Reinhardt Ingvald Johansen19466.999.2433.250.1321.470.163
7Per Ansgar Benjaminsen196814.440.5333.234.0251.038.162
8May Jakobsen19403.082.4902.989.4441.215.612
9Bjørn Harald Karlsen19579.988.2462.833.901877.729
10Peter Arne Fredriksen19641.741.9082.701.330751.335
11Mona Lisbeth Nergård19602.167.1172.681.918717.183
12Ørjan Bringslimark19684.152.2272.500.0011.069.337
13Terje Øvreskotnes1931469.7502.265.491599.641
14Gunn Laila Nilsen196201.998.891611.895
15Karl Bjarne Botolfsen194022.423.3561.943.930745.579
16Hasan Tünc198901.930.125889.150
17Runar Brekken197718.356.4111.928.858990.989
18Bjørnar Stormo195314.388.3311.894.952840.072
19Alf Kristian Gundersen19514.849.2571.822.022857.115
20Anne Margrete Voie Hansen1965458.7881.778.326488.514
21Helge Jakob Simonsen19597.576.5151.753.124738.702
22Alf Stig Harald Holsmo195811.727.3351.747.044658.719
23Jan Harald Wangsvik194815.722.0571.723.869601.006
24Sigvald Arctander Rist1969709.4361.717.857774.430
25Kjell Magnar Horn196129.255.5841.704.497820.351
26Harald Nordhaug195201.700.762772.613
27Fredrik Thuv Nilsen197501.622.562486.419
28Magne Birger Torheim19532.495.7191.615.673741.596
29Trond Sørensen197822.8671.614.961676.074
30Ronny Einar Brynjulvsen1970350.9281.564.188702.128
31Kate Leonora Irene Larsen Malm195011.799.0391.547.611601.600
32Frode Bakken197201.519.947659.370
33Torbjørn Halvdan Pedersen195919.174.8081.502.923661.648
34Dag Henry Jonassen196501.464.132626.829
35Elin Gjerstad19531.344.0321.444.492625.808
36Rolf Arne Frantzen197801.438.861626.150
37Dagfinn Marius Martinsen19574.869.7031.427.963473.920
38Kristian Mikalsen19751.537.7681.419.502621.804
39Asbjørn Ivar Eidem19661.556.1381.419.398532.395
40Kurt Sten Arne Håkonsen195301.405.821441.212
41Tommy Inge Leonhardsen197601.395.022519.245
42Svein-Ove Odinsen1956187.4961.394.241601.549
43Odd Johan Johnsen196601.351.089584.739
44Jonny Finstad196601.336.274444.691
45Kato Andre Berg1962671.5131.315.692416.071
46Johnny Johansen19611.708.8111.315.575515.260
47Rune Arctander19633.263.3481.305.005414.617
48Børge Johan Olsen19799.541.3821.302.886477.861
49Bjørn Eirik Olsen Svendsen19441.965.9821.293.165471.001
50Ole Kenneth Bolle19654.324.0191.287.324395.735
51Jens Arne Markussen19551.865.5021.285.686549.397
52Roar Lindgaard19691.408.0151.280.471398.074
53Kristian Martin Olsen195810.112.1681.279.814469.676
54Jan Arne Eliassen19582.970.7331.279.647456.362
55Jan Erik Rinde Pedersen198101.262.467214.635
56Samuel Agaze1954548.5581.247.871540.893
57Ole Johnny Johansen196301.245.525526.612
58Tony Robertsen19683.919.3381.229.366532.147
59Frank Pettersen1966900.7071.212.775530.487
60Arne Harry Einar Sannes1954158.3351.210.583530.311
61Jonny Ingolf Gjertsen195701.208.711474.594
62Maria Kristine Strauman Eidjord196810.601.4261.206.755441.659
63Dale Wilhelm Pearson196101.200.970523.488
64Alf Lie195910.658.4851.200.801486.667
65Astrid Lindgaard Olsen19681.110.1371.182.451503.941
66Kjell Uppheim195017.990.7621.179.611607.350
67Finn Harald Andersen1956887.2261.177.114508.758
68Svenn Roger Eriksen196201.173.327491.146
69Bjørn Fredrik Edvardsen1983486.2721.165.022469.632
70Bjørn Sturla Horn19511.975.8081.162.659426.892
71Asgeir Olav Jon Stensen196214.811.5881.161.881473.959
72Benedikte Aase-Jensen198001.160.743559.296
73Harald Konrad Nilsen194712.918.8611.159.377552.770
74Violet Svendsen19559.974.0721.155.647388.590
75Einar Klevstad197801.141.290501.522
76Sture Alf Larsen19564.656.2681.138.583404.307
77Helge Palmer Haug195216.302.5931.131.089558.734
78Jan Herman Høst19523.667.3771.121.937458.844
79Terje Hansen19502.778.5611.120.182342.433
80Hans Christer Johansson197201.115.261480.935
81Paal Christian Krüger197101.114.439489.750
82Benno Röper1962318.5801.111.639462.867
83Richard Johan Krantz Hagen195601.111.490491.794
84Bjørnar Edvard Veines19482.768.2241.109.847467.505
85Ketil Benjaminsen19738.277.6051.105.969498.259
86Magne Johansen19653.817.1221.099.299367.015
87Harald Einar Sivertsen1955252.7031.097.779480.723
88Martina Tönnies1960819.2051.093.111479.870
89Eivind Martin Andreassen194701.086.641446.034
90Torgrim Berg195816.510.9901.079.856593.497
91Magnar Marius Lorentzen195210.192.9001.077.914443.710
92Ørjan Magnussen196811.771.5771.072.228533.309
93Lars-Gunnar Thomassen198501.065.016473.765
94Alf Petter Berg19643.220.8411.062.243346.790
95Jan Harald Hansen1950854.4521.054.850410.267
96Arnt Egil Tjønndal19498.358.9331.054.116443.331
97Steve Johan Børresen19593.545.7421.052.574457.579
98Arild Johnsen195301.052.281456.728
99Geir Arthur Angelsen196401.048.256451.831
100Beate Sørslett197601.047.159459.663

Artikkeltags